اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

تاثیر تکنولوژی در سفرهای هوایی

انسان، قدم به قدم با تکنولوژی پیش می رود تا سفری آسان تر و آرام تر را تجربه کند.

0 965

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

تکنولوژی، با هدف ارتقای کیفیت سفرهای هوایی و خدمات ارائه شونده به مسافران، موجب افزایش نرخ پرواز و رضایت مسافران، در سال ها اخیر شده است. انسان، قدم به قدم با تکنولوژی پیش می رود تا سفری آسان تر و آرام تر را تجربه کند. تجربه سفرهای بهتر، ارائه خدمات فرودگاهی کارآتر و کاهش استرس مسافران در حین پرواز، همگی مرهون پیشرفت تکنولوژی هستند. اذعان شرکت تکنولوژی خطوط هوایی SITA  بر این موضوع، نقش تکنولوژی را روشن ساخته است.

تاثیر استفاده از تکنولوژی های نوین در صنعت هوایی

استفاده از این سیستم نسبتا جدید، در فرودگاه های بین المللی هنگ کنگ و مک برن، بسیار موفقیت آمیز بوده است. سیستم RFID، یک سامانه شناسایی با امواج رادیویی است که به مسیریابی چمدان ها می پردازد و رویدادها را از طریق گوشی به اطلاع مسافران می رساند.

  • حداقل سازی زمان انتظار

انتظار در صف های بازرسی، یکی از مهم ترین چالش های پیش روی مسافران است. این موضوع که اغلب زمینه نارضایتی مسافران را فراهم می سازد، امروزه قابل پیش بینی و کنترل است. قرارگیری چند تکنولوژی پیشرفته، همچون سنسورهای وای فای و بلوتوث، دوربین ها و سیستم های بررسی، با یک الگوریتم پیچیده، زمان انتظار در صف ها را تخمین می زنند. همین موضوع موجب برنامه ریزی های دقیق، برای کاهش طول صف ها می شود. ساده ترین روش برای کاهش ازدحام، استقرار نیروی های امنیتی بیشتر در ساعات شلوغی است. فرودگاه های بین المللی اورلاندو و فونیکس اسکای هاربر، دو فرودگاه پیشرفته و مدرن هستند که با بکارگیری این تکنولوژی، به یک نتیجه برد برد رسیده اند.

  • افزایش آگاهی مسافران

مطلع بودن از مسائلی نظیر روند جابجایی چمدان ها، زمان انتظار در صف های بازرسی و اطلاعات مربوط به پرواز، حس آرامش و آسودگی خاطر را برای مسافران به ارمغان می آورد. تکنولوژی های نوین، این امکان را به خطوط هوایی می دهند تا اطلاعات لازم را در زمان درست و در هر نقطه از فرودگاه، به مسافران برسانند.

  • امنیت در پرواز

ایجاد امنیت در پرواز، نباید یک پروسه کسل کننده و یا پر تنش باشد. ایجاد حس آرامش در طول پرواز و حتی در زمان استقرار در فرودگاه، یک فاکتور مهم و اساسی است. با بالا رفتن میزان استفاده مسافران از پاسپورت های الکترونیک، زمینه استفاده سودجویان و کلاهبردان بسیار کاهش یافته است. سیستم اسمارت پچ نیز، در یک مرحله کلی به اسکن چهره مسافران می پردازد. این امر در طی مراحل امنیتی و عبور از صف های بازرسی، تنها با این اسکن ساده مدیریت می شود. لذا از ازدحام و شلوغی ناشی از نشان دادن پاسپورت نیز جلوگیری می کند.

 

نمودار رشد تکنولوژی و فناوری های پیشرفته، با یک شیب تند در حال حرکت است. این سرعت بالا در به روزرسانی، روند خدمات را آسان و تسهیل می سازد. اصولا استفاده از تکنولوژی برای بشر هیجان انگیز است و در صنایع مختلف توانسته بخش عمده ای از سختی ها و دشواری ها را از بین ببرد. صنعت هوایی نیز از این قاعده مستثنی نیست. بهبود کیفیت پروازها و ارائه خدمات به مسافران، تحولی عظیم بود که به کمک تکنولوژی، ایجاد شد.

 

 

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات