اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

10 مکان منتخب توسط یونسکو در آسیا

0 120

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

سازمان جهانی یونسکو مکان های مختلفی را در سراسر جهان به عنوان مکان های میراث فرهنگی معرفی می کند. در آسیا نیز مناطق گوناگونی وجود دارد که توسط یونسکو به عنوان میراث فرهنگی تعیین شده است.

این مناطق به عنوان مکان هایی در نظر گرفته می شوند که اثری از فرهنگ و تمدن بشری در آنها باقی مانده است که می توانیم آنها را ببینیم و تحسین کنیم. در ادامه قصد داریم تا برخی از این مکان های تاریخی زیبا و منحصر به فرد در آسیا را معرفی کنیم.

  • تراس برنج (The Rice Terrace) در فیلیپین

تراس با شکوه برنج واقع در استان کوردیلرا در لوزون شمالی دارای قدمتی 2000 ساله است که توسط مردم Ifugao که قبلاً در آنجا زندگی می کردند با دست ساخته شده و تصور کنید که  سال ها پیش چگونه چنین مهارت مهندسی مورد استفاده قرار گرفته است. گاها گفته میشود که  این تراس های برنج هشتمین شگفتی جهان هستند.

این تراس ها در حدود 1500 متر از سطح دریا فاصله داشته و به صورت طبیعی با آب باران آبیاری می شوند. این آب به رشد برنج در این منطقه بسیار کمک می کند. افراد محلی تا به امروز نیز در این منطقه به کاشت برنج و سبزیجات مشغول بوده اند.

10 مکان منتخب توسط یونسکو در آسیا

  • آنگور (Angkor)

آنگور واقع در کامبوج، یکی از بهترین مکان های باستان شناسی جنوب شرق آسیا است. آنگور در زبان سانسکریت به معنای  “شهر” و در زمان امپراطوری خمر (Khmer) پایتخت آن بوده است. این شهر باشکوه یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری کامبوج محسوب می شود.

شما از دیدن معابد، سیستم هیدرولیک و مسیر ارتباطی امپراتوری های مختلف خمر که از قرن نهم تا پانزدهم میلادی شروع می شود، شگفت زده خواهید شد. همچنین معبد Angkor Wat واقع در این منطقه که در قرن دوازدهم ساخته شده است، به عنوان بزرگترین مجموعه مذهبی جهان شناخته می شود.

Angkor

  • خلیج ها لونگ (Ha Long)

خلیج هالونگ در ویتنام قرار دارد و یکی دیگر از مکان های ثبت شده توسط یونسکو در آسیا است. آب درخشان خلیج Tonkin و شکل گیری بسیار جذاب سنگ آهک، در هنگام بازدید از این منطقه شما را مجذوب خود خواهد کرد.  

اعتقاد بر این است که در گذشته مردم برای رسیدن به این ساحل می بایست با اژدها بجنگند و برای محافظت از خود در مقابل اژدها، مجبور به ساختن دیوارهایی شدند. اکنون این دیوارها به عنوان سازه های شگفت انگیز سنگ آهک درآمده اند و تبدیل به یکی از زیباترین مکان  های گردشگری در این منطقه شده اند.

Ha Long

  • آتشفشان Kamchatka

این آتشفشان های فعال در مرز شرقی روسیه واقع شده اند. این مکان دارای حیات وحش غنی، دریاچه های طبیعی، سواحل و بندرهایی در امتداد اقیانوس آرام است. در این منطقه می توان پرندگان گوناگونی را مشاهده کرد که در فصل گرما به آنجا مهاجرت می کنند.

 وجود حیوانات دیگری مانند خرس های قهوه ای می تواند هیجان خاصی به بازدید شما بیفزاید. همچنین اگر عاشق ماهی هستید، باید گفت که یکی از دلایل ثبت این منطقه در یونسکو وجود انواع ماهی سالمونید در آب های آن است.

آتشفشان Kamchatka

  • مرکز تاریخی بخارا

این شهر 2000 ساله در ازبکستان در امتداد جاده ابریشم واقع شده که زمانی مسافران از آن استفاده می کردند. این شهر در مسیر تجارت بوده و قطب مسافرت و گردشگری محسوب میشود. بخارا از لحاظ مکان های تاریخی بسیار غنی است. به گونه ای که در حدود 140 اثر معماری در آن وجود دارد.

این شهر به عنوان پایتخت در زمان سامانیان انتخاب شده بود. در حال حاضر نیز پس از تاشکند، دومین شهر بزرگ ازبکستان محسوب می شود. همچنین به عنوان مرکز تجاری، تحصیلی و مطالعاتی در زمینه فرهنگی نیز فعالیت دارد. به عنوان مثال، این مکان جایی است که می توان مقبره اسماعیل سامانی را مشاهده کرد، که در قرن 10 ساخته شده و به خوبی حفظ شده است.

مرکز تاریخی بخارا

  • بنای تاریخی کیوتو (Kyoto)

کیوتو از سال 794 میلادی تا قرن نوزدهم پایتخت ژاپن و یکی دیگر از بناهای تاریخی ثبت شده توسط سازمان جهانی یونسکو در آسیا است. در این مکان می توانید معماری خارق العاده چوبی ژاپنی، باغ های شگفت انگیز و معابد زرق و برق دار بودایی را مشاهده کنید.

طراحی باغ در این منطقه به گونه ای خاص و منحصر به فرد بوده که بر ایجاد باغ های گوناگون در سراسر جهان تاثیر داشته است.

بنای تاریخی کیوتو (Kyoto)

  • دیوار بزرگ چین

این مکان ثبت شده در یونسکو مسافتی بالغ بر 20،000 کیلومتر دارد. این دیوار از قرن 3 تا 17 میلادی ساخته شد تا از چین در برابر تهاجمات خارجی دفاع کند. این دیوار نه تنها از کشور محافظت می کرد بلکه میراث و فرهنگ چین را که هنوز هم می توان از آن دیدن کرد را دست نخورده نگه داشته است. امروزه دیوار چین به یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری در سراسر جهان تبدیل شده است.

دیوار بزرگ چین

  • راه آهن کوهستانی هند

راه آهن کوهستانی واقع در دارجیلینگ، تامیل نادو و شیملا مکان بعدی ثبت شده در سازمان یونسکو در آسیا است. این راه آهن بین سال های 1881 تا 1908 در زمان راج بریتانیایی ساخته شده و مهارت مهندسی به کار رفته در آن قطعاً شما را مسحور خواهد کرد.

در هنگام سفر با قطار و عبور از مسیر این راه آهن، نه تنها از منظره های اطراف خود لذت خواهید برد، بلکه از دقت مهندسی که در هنگام ساخت این راه آهن کوهستانی به کار برده شده است، حیرت زده خواهید شد. بنابراین قطعا سفر در مسیر این راه آهن کوهستانی، تجربه دلپذیر و فراموش نشدنی برای شما و همراهانتان به همراه خواهد داشت.

راه آهن کوهستانی هند

  • معبد طلایی Dambulla

این مکان بهترین و بزرگترین صومعه غار مانند است که در مرکز سریلانکا واقع شده است. پنج پناهگاه واقع در میان کوه ها و دیوارهای غار که داستان های بودایی را به تصویر می کشند و با مشاهده این تصاویر گویی سفری به تاریخ خواهید داشت. این مکان مذهبی ثبت شده توسط سازمان یونسکو، از یک قرن پیش از میلاد پذیرای زائران بوده است.

معبد طلایی Dambulla

  • جنگل های بارانی سوماترا

این سایت یونسکو دارای سه پارک ملی است و وسعتی معادل 2 میلیون هکتار را در بر می گیرد. جنگل بارانی واقع در سوماترا خانه ی گیاهان و جانوران گوناگونی است که مطمئناً آنها را تحسین خواهید کرد.

غارها، آبشارهای رقصنده، دریاچه هایی که توسط یخچال های طبیعی پر می شوند و همچنین ببرهای سوماتران، همگی سفری لذت بخش را برای شما به وجود خواهند آورد. بالاترین آتشفشان سوماترا نیز در این جنگل بارانی تاریخی واقع شده است.

به این ترتیب با مکان های تاریخی و زیبای ثبت شده در سازمان جهانی یونسکو آشنا شدیم که بازدید از آن ها می تواند تجربیات فراموش نشدنی از سفر و گردشگری در این مناطق به همراه داشته باشد.

جنگل های بارانی سوماترا

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات