اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

تکنولوژی های کاربردی در پرواز

استفاده از تکنولوژی ، به تجربه سفرهای راحتتر و لذت بخش تر می انجامد.

0 472

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

گجت های مسافرتی، از آن دسته تکنولوژی های محبوب هستند که با پیشرفت روز افزون خود، گردشگران بسیاری را به خود جذب می کنند. استفاده از اینگونه تکنولوژی ها، به تجربه سفرهای راحتتر و لذت بخش تر می انجامد.گوشی های هوشمند، برترین تکنولوژی و فناوری هستند که علاوه بر افزایش لذت سفر، تعداد زیادی از وسایل جاگیر را که در طول سفر حتما به آن ها نیاز خواهیم داشت، حذف کرده اند.

چراغ قوه، واکمن و ساعت، از اقلامی هستند که تلفن همراه جای آنان را پر کرده است. اما پیشرفت تکنولوژی تنها به این موارد محدود نمی شود. فناوری های پیشرفته کار ما را آنقدر آسان کرده که حتی لحظه ای نمی توانیم سفر بدون تکنولوژی را تحمل کنیم.

در هربار سفر به قسمت های مختلف دنیا، منتظر تکنولوژی های جدید باشید. این تکنولوژی ها از طریق اپ ها و برنامه های هوشمند، سفر هوایی شما را بی عیب و نقص می سازد.

شناخت برخی از این تکنولوژی ها

 

  • اینترنت پر سرعت در فراز آسمان ها

دسترسی اغلب هواپیما ها، به اینترنت پر سرعت و اشتراک گذاری آن میان تمام مسافران، یکی از برترین تکنولوژی هایی است که به مسافران امکان انجام امور کاری و یا انجام امور سرگرم کننده را می دهد. سالها پیش، انجام کوچکترین کارهای اینترنتی، نظیر چک کردن ایمیل، داخل هواپیما، درست شبیه یک معجزه بود.

  • ربات ها

رباتیک، یک تکنولوژی پیشرفته است که در فرودگاه ها و هتل ها، برای کمک به مسافران استخدام شده اند. بکارگیری یک ربات هوشمند در فرودگاه توکیو، امکان اطلاع رسانی در زمینه پرواز، امکانات فرودگاه و اطلاعات مربوط به آب و هوا را به سه زبان انگلیسی، ژاپنی و چینی، بیان می کند.

اینفلایتو، یک نرم افزار کاربردی است که به ردیابی مسیر در حین پرواز می پردازد. این اپلیکیشن، با یک تکنولوژی پیشرفته، به نمایش موقعیت های دقیق، مکان های دیدنی که در طول پرواز از آنها میگذرید و حتی اطلاعاتی در خصوص آب و هوا، می پردازد. استفاده از این نرم افزار که اغلب جنبه سرگرمی دارد، می تواند در حین پرواز جالب باشد و استرس های ناشی از پرواز را نیز کاهش دهد.

  • روبوکاپ

ایده بکارگیری تکنولوژی خلبان انسانی به همراه خلبان های اتوماتیک، طرفداران بسیاری دارد و علاقه مندان به آن معتقدند این تکنولوژی، یک پرواز امن، برنامه ریزی شده و پیشرفته را به دنبال خواهد داشت. علیرغم این موضوع، برخی از مسافران نیز، از ارتباط با ربات ها بجای نیروهای انسانی، اطمینان ندارند و تمایل به برخورد با نیروهای امنیتی انسانی دارند.

 

اگر چه تکنولوژی، در جای جای زندگی بشر وجود دارد و به او کمک می کند، اما در استفاده از تکنولوژی های کاربردی در پرواز و گجت های مسافرتی، می بایستی متعادل برخورد کنید. بهتر است در طول سفر خود، زمان کمتری را برای گذارندن با تکنولوژی اختصاص دهید. تکنولوژی با اینکه سفرهایتان را آسان و ایمن کرده است اما به راحتی می تواند به لذت سفر و جاذبه های آن، خدشه وارد کند. فراموش نکنید گجت های مسافرتی، درست مانند یک ساعت مچی هستند. اگرچه ساعت مچی در طول سفر به شما کمک می کند، اما بدون آن نیز می توان سفری زیبا و شگفت انگیز را تجربه نمود. پس از تکنولوژی، تنها برای آسان نمودن سفر استفاده کنید تا خود را از دیدن چشم اندازهای زیبای محیط پیرامون، محروم نکنید.

 

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات