اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

شرکت هواپیمایی Embraer

امبرائر یک شرکت هواپیمایی برزیلی است که به کیفیت شناخته می شود

0 864

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

امبرائر یک شرکت هواپیمایی برزیلی است که به کیفیت شناخته می شود. Embraer انواع وسایل حمل و نقل هوایی را تولید می کند. این شرکت همچنین خدمات هوانوردی را نیز ارائه می دهد و سومین تولید کننده تمام هواپیماهای غیرنظامی جهان است که تنها از نظر تولید بعد از بوئینگ و ایرباس قرار می گیرد.

نام امبرائر در برزیل بسیار محبوب است و برای ساکنان آنجا معنای خاصی دارد. این فرم کوتاه شده از Brasileira de Aeronáutica Empresa یا شرکت هوانوردی هوایی برزیل است. دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در São José dos Campos است.

آنها در حال حاضر دفاتری در سائوپائولو، پکن، سنگاپور، دبی، فارنبورو و ملبورن دارند. در سپتامبر سال 2014، امبرائر اعلام کرد که 19116 کارمند در کلیه نمایندگی های این کمپانی هواپیمایی مشغول به کار هستند.

  • مدیرعامل شرکت هواپیمایی Embraer

در سال 2019، فرانسیسکو گومس نتو به عنوان مدیر عامل جدید شرکت هواپیمایی امبرائر جایگزین پائولو سزار دو سوزا سیلوا شد. نتو نه تنها دارای مدرک مهندسی برق، بلکه یک مدرک MBA در کنترل و امور مالی نیز دارد.

وی در گذشته در صنعت خودرو فعالیت داشته و دارای چندین مقام مدیر عاملی از گذشته است. افراد کلیدی دیگر در کمپانی هواپیمایی امبرائر عبارتند از مائورو کرن، جکسون اشنایدر و خوزه فیلیپو هستند.

  • تاریخچه شرکت هواپیمایی Embraer

Embraer در 19 اوت 1969 به عنوان یک شرکت هواپیمایی دولتی تاسیس شد. در واقع این شرکت به عنوان بخشی از تلاش برای توسعه صنعت هواپیمای داخلی قوی و پایدار شکل گرفت. هر چند که دولت برزیل در طول دهه 1940 و 1950 نیز چندین سرمایه گذاری در این صنعت انجام داد، اما تا زمان ایجاد Embraer هیچکدام موفقیت آمیز نبود.

  • عصر مدرن شرکت هواپیمایی Embraer

این شرکت دارای سه بخش دفاع و امنیت، حمل و نقل هوایی تجاری و جت های اجرایی است. آنها در سراسر جهان خدمت می کنند و دارای چندین جت تجاری و نظامی هستند که همچنان فعالیت می کنند. به گونه ای که در دسامبر سال 2018، امبرائر ادعا کرد در صدر بازار هواپیمایی با زیر 150 صندلی قرار دارد. آنها 100 اپراتور در خانواده های E-Jet و EJR 100 دارند.

  • رویدادهای قابل توجه در رابطه با شرکت هواپیمایی Embraer

در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، یک اختلاف نظر میان کانادا و برزیل به وجود آمد. این اتفاق به دلیل اختلافات تجاری در مورد یارانه های دولتی رخ داد. مشخص شد که برزیل و کانادا برنامه های یارانه غیر قانونی را اجرا کردند که به نفع صنایع خودشان بود.

معرفی شرکت هواپیمایی Embraer

در ژوئن سال 2018، شرکت هواپیمایی امبرائر اعلام کرد که آنها با بوئینگ وارد یک سرمایه گذاری مشترک خواهند شد. به نظر می رسید که این امر به عنوان واکنشی نسبت به ایرباس در رابطه با جذب اکثر رقبای خود یعنی Bombardier  بوده است.

به این ترتیب، در حالی که آنها مدت زمان زیادی در دنیای تجارت بوده اند، سال 2019 تغییراتی در شرکت امبرائر ایجاد شد. بوئینگ تصمیم گرفت تا 80% از سهام این شرکت هواپیمایی را خریداری کند. قرار شد تا این بخش تجاری، بوئینگ برزیل نام گذاری شود که کمپانی هواپیمایی امبرائر 20% سهام آن را در اختیار داشت. با این وجود، گفته می شود که امبرائر همچنان تجارت دفاعی و بخش های جت اجرایی خود را حفظ خواهد کرد.

در آوریل سال 2019، اعلام شد که جت تجاری Praetor 600 از صلاحیت های مورد انتظار در گواهینامه خود پیشی گرفته است. به همین جهت این جت تجاری به بهترین جت با ابعاد متوسط در ​​جهان تبدیل شد، می توان گفت، این یک شاهکار خارق العاده برای شرکت هواپیمایی امبرائر محسوب می شود.

  • سوانح مربوط به شرکت هواپیمایی Embraer

کمپانی هواپیمایی امبرائر به دلیل تولید هواپیماهای با کیفیت شناخته می شود، اما مانند هر شرکت دیگری، تصادفاتی در رابطه با هواپیماهای تولیدی این کمپانی نیز رخ داده است. اخیراً، در ماه مه سال 2019، یک پرواز برنامه ریزی شده از یانگون به سمت ماندالی مجبور به انجام فرودی اضطراری شد.

در پی این فرود اضطراری آسیب هایی به بدنه هواپیما وارد شد اما خوشبختانه هیچ یک از 82 مسافر یا 7 نفر از خدمه آن مجروح نشدند. در اکتبر سال 2017، یک هواپیمای امدادی متعلق به این شرکت هواپیمایی نیز به دلیل نقص در موتور و آتش سوزی دچار سانحه شد. در پی این سقوط چهار مسافر و سه خدمه هواپیما جان باختند.

در دسامبر سال 2014، نیز یک هواپیمای امبرائر Phenom 100 هنگام نزدیک شدن به فرودگاه کانتی مونتگومری، روی خانه ای در حومه شهر گتیسبورگ، مریلند سقوط کرد. در این سانحه در مجموع شش نفر، سه نفر در هواپیما و سه نفر در زمین کشته شدند.

  • محل ساخت هواپیماهای شرکت هواپیمایی Embraer

امبرائر از سال 2011 در حال تولید جت های Phenom در ملبورن و فلوریدا است. علاوه بر جت های Phenom ، این شرکت هواپیمایی اکنون در حال تولید جت های Legacy Business Jets نیز در بخش دیگری از ملبورن است. آنها همچنین در یک مرکز مهندسی و فناوری در این منطقه سرمایه گذاری کرده اند.

محل ساخت هواپیماهای شرکت هواپیمایی Embraer

این کمپانی هواپیمایی همچنین صاحب کارخانه ای در اوورا، پرتغال است که توانست به به لطف بودجه اتحادیه اروپا آن را بدست آورد. از این امکانات به منظور ایجاد برخی از اجزا و سازه های بزرگتر یا پیچیده تر و مورد نیاز هواپیماها استفاده می شود. این شرکت تحت عنوان Embraer Portugal Estruturas Metálicas اداره می شود.

  • تولیدات شرکت هواپیمایی Embraer

در حالی که شرکت هواپیمایی امبرائر به تولید هواپیماهای تجاری و نظامی مشهور است، آنها تولیدات خود را گسترش داده تا هواپیماهای کوچک منطقه ای و همچنین جت های تجاری نیز بسازند. در حال حاضر این شرکت هواپیماهایی را تولید می کنند که به منظور امور تجاری و نظامی طراحی شده اند.

تولید هواپیماهای کوچک منطقه ای توربوپروپ مدتی است که در دستور کار این شرکت قرار دارد اما پروژه ساخت آن هنوز آغاز نشده است. کمپانی هواپیمایی امبرائر یکی از تولید کنندگان بزرگ در ساخت جت های اجرایی است.

به گونه ای که در سال 2016 رقم تولید این جت را به 1000 فروند رساند. این موفقیت به معنای کسب 17% از فروش بازار جهانی با وجود عدم اقدام این شرکت به تولید هواپیمایی با کابین بزرگ و برد بسیار طولانی است.

به طور کلی هواپیماهای تولیدی توسط شرکت هواپیمایی امبرائر، شامل جت های تجاری سنگین، جت تجاری متوسط، جت تجاری سبک، جت مسافربری سنگین، جت مسافربری متوسط، جت مسافربری سبک، جت های نظامی و جت های مسافربری توربوپراپ می شود.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات