اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

معرفی شرکت Bell Helicopter

0 292

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

بل هلیکوپتر یک شرکت هواپیمای آمریکایی است که بیشتر به دلیل هلیکوپترهای سبک، متوسط ​​و نظامی مشهور است. این شرکت نزدیک به 100 سال است که فعالیت دارد. نام این شرکت در سال 2018 از “بل هلیکوپتر” به “بل” تغییر یافت. در حال حاضر نیز رئیس فعلی و مدیر عامل شرکت بل هلیکوپتر میچ اسنایدر است.

این شرکت در حال حاضر در فورت ورث، تگزاس واقع شده است. شرکت بل هلیکوپتر تابع Textron است و آنها نه تنها در فورت ورث بلکه در آماریلو، تگزاس نیز هلیکوپتر چرخشی نظامی تولید می کنند. این شرکت همچنین در کبک کانادا، جایی که هلیکوپترهای تجاری تولید می کنند نیز فعالیت دارد.

در پایان سال 2015، بل هلیکوپتر حدود 7،050 کارمند را به خدمت گرفت. در حالی که بل یک شرکت کوچک در مقایسه با دیگر شرکت ها محسوب می شود، اما آنها یک تیم تحقیق و توسعه غنی دارند که دائما در تلاش است تا محصولات جدید نظامی را ارتقا دهد و در زمینه فناوری tiltrotor پیشرفت های جدیدی را کسب کند.

  • تاریخچه شرکت

شرکت بل هلیکوپتر 100 سال پیش در سال 1935 تاسیس شد، این شرکت هنوز هم به عنوان شرکت تنظیم سرعت شناخته می شود. بل هلیکوپتر پیشرو در تولید هلیکوپترهای با دوام و قابل اعتماد است. این شرکت در ابتدا با نام شرکت Bell Aircraft شناخته و در نیویورک آمریکا تاسیس شد که در ابتدا جنگنده های نظامی طراحی می کرد.

در سال 1942، هنگامی که آرتور م. یانگ را برای کمک به ساخت هلیکوپتر تحقیق و توسعه استخدام کردند، تمرکز این شرکت تغییر یافت. بل، مالک و بنیانگذار شرکت، می دانست که گسترش شرکت به گونه ای که کاملا متکی به قراردادهای دولتی نباشد، یک اقدام بسیار مهم است.

Bell 30 اولین پرواز خود را در 29 دسامبر 1942 انجام داد که اولین هلیکوپتر با اندازه کامل این شرکت بود. سپس، Bell 47 اولین هلیکوپتر با قدرت هوانوردی غیر نظامی در جهان بود که توانست امتیاز کامل یک هلیکوپتر نظامی و غیر نظامی را بدست آورد.

تاریخچه شرکت

  • عصر مدرن در شرکت Bell Helicopter

در حال حاضر، بل هلیکوپتر برای طراحی مجدد حمل و نقل هوایی در آینده بسیار تلاش می کند. آنها در تلاش هستند تا کنترل های پرواز را بهبود بخشند و حمل و نقل هوایی را ایمن تر و آسان تر کنند. یکی از پروژه هایی که شرکت بل هلیکوپتر روی آن کار می کند، طراحی یک سیستم کنترل پرواز است تا بتوانند کارکرد وسایل نقلیه هوایی شهری خود را برای کاربران آسان سازد.

بسیاری از کارمندان آنها اخیراً در زمینه کار روی هلیکوپترها موفق به دریافت حق ثبت اختراعات شده اند. از جمله این موارد می توان به کار روی بال متغیر با زاویه قابل تنظیم، کنترل چرخ دنده و روش های محدود کردن فرسودگی بین لایه ای اشاره کرد.

در حالی که آنها به تولید بالگردهای کوچکتر با کیفیت بالا معروف هستند، بل هلیکوپتر گزینه های باورنکردنی را طراحی و تولید می کند که بسیار بزرگتر است. به عنوان مثال، Bell-Boeing V-22 Osprey یک محصول هواپیمای نظامی مشترک میان بل و بوئینگ بود که اولین بار در سال 1999 منتشر شد که دارای ظرفیت چشمگیر 27 سرنشین بود.

نمونه دیگر از هلیکوپترهای بزرگ شرکت بل 525 Relentless است. یک هلیکوپتر با موتور دوقلو، همراه با ظرفیت حمل بار قابل توجه که به راحتی میتواند 18 نفر را در خود جای دهد. این هلیکوپتر برای اولین بار در سال 2017 منتشر شد و دارای سرعت کروز 155 کیلومتر است.

عصر مدرن در شرکت Bell Helicopter

  • رویدادهای قابل توجه

یکی از رویدادهای قابل توجه که باعث شد تا شرکت بل هلیکوپتر متمایز از سایر شرکت های فعالیت کننده در این زمینه باشد، این است که آنها اولین شرکتی بودند که توانستند برای یک هلیکوپتر تجاری گواهینامه بگیرند و این یک افتخار محسوب می شود. این امر حقیقت پایبندی آنها به ایجاد هلیکوپترهای باکیفیت و به رسمیت شناخته شدن این واقعیت را نشان می دهد.

در طول زمان طراحی و ساخت هلیکوپتر، آنها توانسته اند بیش از 35000 هلیکوپتر را به مشتریان گوناگون خود در سراسر جهان تحویل دهند. شرکت بل هلیکوپترهایی دارد که در بیش از 120 کشور جهان پرواز می کنند.

Bell-Boeing V-22 Osprey اخیراً از 300000 ساعت پرواز پیشی گرفته است و این باعث شده است که این هواپیما به بیشترین تقاضای هواپیما مورد استفاده تفنگداران دریایی ایالات متحده تبدیل شود. همانطور که پیش تر بیان شد نام این شرکت در سال 2018 به “بل” تغییر یافت. به همین جهت آرم جدیدی را برای محصولات خود طراحی کردند.

شرکت بل هلیکوپتر اولین شرکتی بود که توانست دیوار صوتی را بشکند و بخشی از ماموریت فضایی ناسا باشد. همچنین این شرکت سیستم های پیشرفته tiltrotor را به بازار عرضه کرده که در آینده ای نزدیک بسیار مورد تقاضا خواهد بود.

رویدادهای قابل توجه

  • تصادفات مرتبط با شرکت Bell Helicopter

یکی از جدیدترین تصادفاتی که بل درگیر آن شده است در اوایل سال 2018 بود. یک هلیکوپتر Bell UH-1H Iroquois از آسمان سقوط کرد و دچار آتش سوزی شد. این سانحه در نزدیکی راتون، نیومکزیکو رخ داد و پنج نفر از شش سرنشین این هلیکوپتر کشته شدند.

تصادف اخیر دیگر در سال 2009 بود که یک بل 206L-4 LongRanger TC-HEK در ترکیه سقوط کرد. در این سانحه هر 5 سرنشین هلیکوپتر جان خود را در این حادثه از دست دادند.

  • محل ساخت هلیکوپترهای بل

در حالی که کارخانه های تولیدی در فورت ورث، آماریلو، تگزاس و کبک کانادا وجود دارد، این شرکت مراکز خدمات و همچنین مراکز تهیه کلیدی لجستیک را در سنگاپور، کانادا، اروپا و ایالات متحده نگهداری می کند. این بدان معنی است که مشتریان در سراسر جهان می توانند پشتیبانی مورد نیاز خود را از این شرکت دریافت کنند.

محل ساخت هلیکوپترهای بل

  • محصولات شرکت Bell Helicopter

هلیکوپتر بل اگرچه به تولید هلیکوپترهای نظامی مشهور است، اما توانسته تا گزینه های شگفت انگیز تجاری را نیز ایجاد می کند. به تازگی آنها به همراه شریک کاری خود، شرکت صنایع سنگین فوجی ژاپن، قراردادی به منظور جایگزینی ناوگان هواپیمایی UH-1J در ژاپن منعقد شده اند.

به طور کلی محصولات شرکت بل هلیکوپتر شامل هلیکوپترهای تجاری بزرگ، سبک و متوسط، هلیکوپترهای نظامی و هلیکوپترهای روتور است. می توان گفت که در این میان محصول مشترک شرکت بل و بوئینگ با نام Bell Boeing V 22 Osprey با قیمت 60 میلیون دلار، گران ترین هلیکوپتر این شرکت محسوب می شود. 

محصولات شرکت Bell Helicopter

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات