اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

معرفی شرکت هواپیمایی Northrop Grumman

0 303

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

شرکت هواپیمایی Northrop Grumman یک شرکت بزرگ فناوری دفاعی و هوایی آمریکایی است که با خرید Grumman توسط Northrop در سال 1994 تشکیل شد. در سال 2017، آنها افتخار این را داشتند که چهارمین معامله گر اسلحه در کل جهان باشند و حدود 84٪ از درآمد خود را که مرتبط با فعالیت های دفاع بود، گزارش کردند.

همچنین این شرکت هواپیمایی دارای چهار بخش تجاری سیستم های ماموریت، سیستم های هوافضا، سیستم های نوآوری و خدمات فناوری نیز است. از اوایل سال 2019، گزارش شده است که به طور کلی 93000 کارمند در حال حاضر در این کمپانی مشغول به کار هستند و مدیریت فعلی این شرکت بر عهده کتی جی واردن است.

دفتر مرکزی کمپانی هواپیمایی نورتروپ گرومن در وست فالز، ویرجینیا، در نزدیکی واشنگتن دی سی واقع شده است، اگرچه در سراسر جهان نیز فعالیت می کند. اما کارخانه های تولیدی آن در مکان های مختلفی از جمله آلباما، آریزونا، کالیفرنیا و همچنین مریلند، تگزاس و ایلینویز قرار دارند.

  •  

این کمپانی هواپیمایی در ابتدا توسط جک نورتروپ در سال 1939 در کالیفرنیا ایجاد شد و در سال 1985، در دلاور مجدداً تأسیس گردید. با پایان یافتن جنگ سرد، آنها اقدام به رقابت با تعداد زیادی از رقبای گوناگون کردند و توانستند شرکت هایی مانند Westinghouse ، Grumman Aerospace ، TRW Inc. و برخی دیگر را خریداری کنند.

در سال 2018، این شرکت هواپیمایی موفق شد Orbital ATK را نیز به لیست خرید خود اضافه کند که پس از آن به سیستم نوآوری Northrop Grumman تغییر نام داد. کمپانی هواپیمایی نورتروپ گرومن نمونه کارهای بسیار زیاد و متنوعی دارد.

آنها در بسیاری از برنامه های گوناگون هوافضا به عنوان پیشگام شناخته می شوند. این شرکت هواپیمایی در جمع آوری اطلاعات و ارائه اطلاعات سایبری نیز نقش داشته است. علاوه بر این، آنها به دلیل قابلیت های باورنکردنی سیستم های ماموریت خود مشهور هستند.

تاریخچه شرکت

 

  • عصر مدرن

کمپانی هواپیمایی نورتروپ گرومن در فهرست بزرگترین شرکت های هواپیمایی آمریکایی در سال 2018 مجله فوربز در جایگاه 118 قرار گرفت. آنها در سال های اخیر برنده جوایز بسیاری نیز شده اند، از جمله مهمترین آنها، جایزه Collier Trophy است.

این جایزه به منظور عملکرد این کمپانی هواپیمایی در SpaceShipOne ، به عنوان سازنده اولین وسیله نقلیه فضایی که در جهان با تأمین مالی خصوصی، ساخته و به پرواز درآمد، اهدا شد.

عصر مدرن

  • رویدادهای قابل توجه

فوربس در سال 2002 نورتروپ گرومن را به عنوان شرکت هواپیمایی سال نامگذاری کرد و اظهار داشت که آنها یک کمپانی بسیار خلاق هستند که توانسته اند از این نوآوری در ساخت هواپیماهای خود استفاده کنند. هر چند که با وجود این تمایز آن ها در لیست 400 شرکت آمریکایی فوربز قرار نگرفتند.

کمپانی هواپیمایی نورتروپ گرومن به دلیل شرکت در برنامه های آموزشی و اهدای هزاران دلار به موسسات خیریه نیز از شهرت بالایی برخوردار است. اگرچه آنها متعهد به امور خیریه و آموزش هستند، اما در زمینه مراقبت از محیط زیست مشکلاتی داشته اند.

در سال 2000، آن ها به دلیل تولید 13 سایت زباله خطرناک تحت پیگرد قانون فدرال و به دلیل هشت مورد دیگر تحت پیگرد قانون ایالتی قرار گرفتند. همچنین مشخص شد که 52 سایت زباله سمی کشف شده نیز مربوط به این شرکت هواپیمایی بوده است.

این کمپانی همچنین، در سال 2012 هدف چندین پرونده مدنی و جنایی قرار گرفت. این مشکلات زمانی آغاز شد که شرکت هواپیمایی نورتروپ گرومن اولین مهلت خود در خصوص سیستم فرماندهی یکپارچه هوایی و نبرد موشکی را از دست داد. در سال 2016 گزارش شد که این سیستم دارای نقص های اساسی بوده است.

رویداد های قابل توجه

  • تصادفات

یکی از بدترین تصادفاتی که هواپیمای شرکت نورتروپ گرومن تاکنون تجربه کرده است در 22 آوریل 2019 اتفاق افتاد. آنچه که این تصادف را بسیار ناگوار و وحشتناک می کند این است که هواپیمای حادثه دیده اخرین N-9M باقیمانده بود.

 این کمپانی هواپیمایی تنها چهار مورد از این هواپیماها را ساخته است. خلبان این هواپیما به دلیل سقوط درگذشت و باقی مانده این هواپیما در داخل مرکز نوسازی کالیفرنیا در نورکو، کالیفرنیا نگهداری می شود.

تصادف اخیر دیگر مرتبط با این شرکت در 23 فوریه 2008 رخ داد، هنگامی که اندکی پس از برخاستن در پایگاه نیروی هوایی اندرسن، یک فروند B-sAV-12 سقوط کرد. این هواپیما تقریباً 5،200 ساعت پرواز را ثبت کرده بود.

هر چند که خوشبختانه هر دو نفر خدمه این هواپیما توانستند خود را سالم بیرون بکشند و زنده بمانند، اما این حادثه خسارتی معادل 1.4 میلیارد دلار را برای این شرکت هواپیمایی بر جای گذاشت.

تصادفات

  • محصولات تولید شرکت هواپیمایی Northrop Grumman

این شرکت هواپیمایی محصولات بی شمار گوناگونی از جمله جت های جنگنده و هواپیماهای توربوپراپ تولید می کند. برخی دیگر از معروف ترین محصولات ساخته شده توسط این کمپانی هواپیمایی شامل آپولو لونار، رادارهای تمام هوایی، موشکی های زمینی، دریایی، موشک های بالستیک و حتی بمب افکن های مخفی است. نورتروپ گرومن همچنین کشتی های نظامی، اسلحه های زنجیره ای، مهمات و اتو کانترها را نیز تولید می کند.

به طور کلی آنها در طراحی و ساخت تجهیزات زمینی، دریایی و فضایی نقش بسیاری دارند. به همین جهت، در سال 2018، این شرکت هواپیمایی درآمد معادل 30.1 میلیارد دلار را گزارش کرد. به گونه ای که درآمد خالصی برابر با 3.229 میلیارد دلار و درآمد عملیاتی معادل 3.78 میلیارد دلار داشته اند.

محصولات تولید شرکت هواپیمایی Northrop Grumman

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات