اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

معرفی شرکت هواپیمایی Piper Aircraft

0 534

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

شرکت هواپیمایی پایپر، یک کمپانی تولید کننده هواپیماهای عمومی است. در اواخر قرن بیستم به عنوان یکی از سه شرکت بزرگ در زمینه ساخت هواپیماهای عمومی شناخته می شد. این سه کمپانی بزرگ شامل، سسنا، بیچکرافت و پایپر بود.

این شرکت هواپیمایی در کمتر از 100 سال فعالیت تا سال 2009، 160 مدل مختلف هواپیمای دارای گواهینامه تولید کرد. آن ها تاکنون 144000 فروند هواپیما تولید کرده اند که 90000 فروند از آن ها هنوز نیز پرواز می کنند و مورد استفاده قرار می گیرند.

دفتر مرکزی شرکت هواپیماهایی Piper در Vero Beach، فلوریدا ایالات متحده آمریکا مستقر است. مدیر عامل فعلی شرکت Piper Aircraft سیمون کالدکات و مدیر مالی آن جان کالکانو است. تعداد کارمندان این کمپانی هواپیمایی سال ها بین 700 تا 750 نفر در نوسان بود. اما به لطف گسترش در برخی از بخش های این شرکت، حدود 200 کارمند تا پایان سال 2018 به آن اضافه شد.

  • تاریخچه شرکت هواپیمایی پایپر

این شرکت در اصل در سال 1927 به عنوان شرکت تولید هواپیما برادران تیلور تاسیس شد. بعداً در سال 1928 به نام شرکت هواپیمایی برادران تیلور تغییر نام یافت. آنها به دلیل قول تسهیلات بسیار بزرگتر و همچنین قول سرمایه گذاری از سوی تجار محلی، از روچستر نیویورک به بردفورد، پنسیلوانیا نقل مکان کرد.

این شرکت در اواخر دهه 1930 دچار ورشکستگی شد و ویلیام پایپر کل دارای این کمپانی هواپیمایی را خریداری کرد. پایپر کنترل شرکت را به دست گرفت، اما به کلارنس گیلبرت تیلور، یکی از بنیان گذاران، اجازه داد تا به عنوان رئیس باقی بمانند. با این حال، پایپر و تیلور با هم درگیر شدند و اواخر سال 1935 به همکاری خود پایان دادند.

در طول دهه 1940، شرکت هواپیمایی پایپر عملیات ساخت 5941 هواپیما را که برای نیروهای مسلح ایالات متحده طراحی شده بودند ادامه داد. آنها همچنین اقدام به ساخت اجزای هواپیما، گلایدرهای آموزشی و همچنین دکل های فولادی مورد استفاده برای آنتن های رادار نصب شده، نیز کردند.

جنگ کره تولید بیشتر Piper را تحریک کرد که برای سفارشات بزرگ Cub قرارداد بسته بود. در دهه 1970 بحث ادغام این شرکت مطرح شد. اما معامله با Swearingen هرگز به پایان نرسید. حدود 100 هواپیما به دلیل طغیان طوفان اگنس در تأسیسات لاک هاون منهدم شدند. در این زمان بسیاری از ابزارها نیز منهدم شد و باعث شد شرکت هواپیمایی Piper تولید PA-24 Comanche را متوقف کند.

در طول دهه 1980 و 1990، کمپانی هواپیمایی پایپر به تولید چند فروند هواپیما و افتتاح چند بخش جدید ادامه داد. با این حال، شرکت پایپر در پاسخ به افزایش حق بیمه، قیمت ها را کاهش داد که این کار باعث ورشکستگی این کمپانی شد.

تاریخچه شرکت هواپیمایی پایپر

  • هواپیمای پایپر در دوران مدرن

شرکت هواپیمایی پایپر هنوز هم در حال ایجاد هواپیما است، اما آن ها مجبور شدند برای مشوق های ایالات فلوریدا معامله های سختی را انجام دهند و چندین کارمند خود را اخراج کنند. در سال 2015 این کمپانی مجبور به اخراج 15 تا 20 درصد از کل کارمندان خود شد.

آوریل 2019 خبرهای خوبی را برای این شرکت هواپیمایی به همراه داشت، زیرا Piper سفارش زیادی برای حداکثر 240 هواپیمای جدید برای هواپیمای تجاری L3 دریافت کرد. این مدل هواپیما قرار است ترکیبی از Piper Seminoles و Piper Archers باشند.

 

  • رویدادهای قابل توجه

21 مه 2019، کمپانی هواپیمایی پایپر اعلام کرد که قصد دارد ساختار و فروش خود را برای سه نمایندگی مستقل در ایالات متحده بازسازی و گسترش دهد. ابن سه نماینده تحت نظارت شرکت های هواپیمای غربی، هواپیمایی KCAC و هواپیمایی کاتر هستند.

https://compressnow.com/

  • حوادث مربوط به شرکت هواپیمایی پایپر

یکی از مشهورترین سقوط های هواپیمای پایپر در تاریخ 21 ژانویه 2019 رخ داد. یک هواپیمای Piper PA-46 مالیبو در حال انتقال از فرانسه به ولز بود که سقوط کرد. در این پرواز، بازیکن فوتبال امیلیانو سالا حضور داشت که متاسفانه جان خود را از دست داد. تحقیقات زیادی برای تعیین علت سقوط و همچنین اینکه آیا خلبان مجوز مناسبی برای پرواز داشت یا خیر، انجام شد.

همچنین از شرکت هواپیمایی پایپر به دلیل مشکلات هواپیماییشان نیز شکایت شده است. هنگامی که یک جوان 25 ساله در 4 آوریل 2018 به دلیل از دست دادن بال چپ هواپیما کشته شد، پدر او از این کمپانی هواپیمایی شکایت کرد. در این دادخواست ادعا شد که پایپر از مشکلات هواپیماهای خود اطلاع داشته و با این وجود، به آنها اجازه پرواز داده است.

  • هواپیماهای کمپانی Piper Aircraft، کجا ساخته می شود؟

Piper Aircraft محصولات خود را در Vero Beach ، فلوریدا تولید می کند. جایی که تورهایی را برای همه علاقه مندان به تاریخچه شرکت و همچنین آینده آن ارائه می دهد. مراکز پشتیبانی و خدمات متعددی برای هواپیمای Piper وجود دارد که در سراسر جهان پراکنده هستند.

بسیاری از آنها در اروپا و ایالات متحده قرار دارند. اما برخی از آنها در آفریقا، آسیا، استرالیا و آمریکای جنوبی نیز مستقر هستند. از محصولات این شرکت هواپیمایی می توان به جت های خصوصی تک موتوره، هواپیماهای توربوپروب و جت های بسیار سبک اشاره کرد.

هواپیماهای کمپانی Piper Aircraft، کجا ساخته می شود؟

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات