اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

چه زمانی کودک می تواند با هواپیما پرواز کند؟

0 147

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

به عنوان یک مادر، شما همیشه می خواهید بهترین کار را برای کودک خود انجام دهید. اما هنگامی که مجبور به انتخاب بین سلامت کودک و یک پرواز هواپیمایی هستید، چه کاری می توانید یا باید انجام دهید؟ آیا می دانید چه زمانی کودک شما می تواند با خیال راحت پرواز کند؟ در مجله خبری و اطلاعات هواپیمایی قصد داریم تا شما را به پاسخ سوالاتتان برسانیم.

با توجه به اینکه هر نوزادی ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد. پاسخ دقیق به این سوال که چه زمانی یک کودک می تواند پرواز کند کمی مشکل است. اما به طور کلی می توان با دانستن برخی نکات دانست که کودک ما چه زمان آماده سفرهای هوایی است.

  • سلامتی کودک

اولین و مهمترین عاملی که هنگام تعیین زمان مناسب برای پرواز کودک می بایست در نظر گرفته شود، سلامتی آن ها است. برنامه های شما ممکن است مهم باشد، اما سلامتی کودک شما از اهمیت بیشتری برخوردار است.

از یک طرف می توان گفت که فرزند شما بعد از دو هفته قادر به پرواز با هواپیما خواهد بود. اما این بدان معنا نیست که آنها کاملا آماده سفر با هواپیما هستند. در ادامه خواهیم دید که به هر حال پرواز با انواع خطرات برای کودک شما به همراه است.

از طرف دیگر، همه چیز در زندگی خطراتی را به همراه دارد. شاید ماندن در خانه بتواند شما را از بسیاری از خطرات احتمالی مصون نگه دارد. اما کودک شما همچنان می تواند به روش های زیادی بیمار شود. اما پیش از توضیح در خصوص بیماری ها، ابتدا در مورد آنچه که می تواند کودک شما را در هنگام پرواز آزار دهد صحبت خواهیم کرد.

سلامتی کودک

  • فشار گوش

یکی از بزرگترین مواردی که بسیاری از والدین به هنگام سفر با کودکان خود با آن مواجه می شوند گرفتگی گوش نوزادن به هنگام پرواز است. همه ما میدانیم که گرفتگی گوش در سفرهای هوایی امری بسیار آزاردهنده و دردناک است. حال تصور کنید چنین اتفاقی برای یک نوزاد نیز رخ می دهد.

تصور اینکه یک نوزاد چند هفته ای می بایست با چنین مشکلی مواجه شود بسیار سخت است. گوش آن ها به دلیل مقابله با این تغییرات فشار هوا بسیار نرم و شکننده است. در حالی که نباید در چنین سنی به گوش آنها آسیب برسد، می توانید درک کنید که این موضوع چقدر برای آنها ناراحت کننده خواهد بود.

فشار گوش

  • سیستم ایمنی

علاوه بر گوش های نرم و شکننده، نوزادان دارای سیستم ایمنی ضعیف تری نیز هستند. این تا حدودی به این دلیل است که کودکان تازه متولد شده هنگام تولد به محافظت از والدین خود وابسته اند. سیستم ایمنی مادران قبل از تولد، فرزندانشان را تحت تأثیر قرار می دهد.

علاوه بر این، آن ها قادر به تشخیص موقعیت اطراف خود نیستند. این بدان معناست که شما باید مطمئن شوید که از موقعیت هایی که می توانند باعث مریضی آن ها شوند جلوگیری می کنید. فرودگاه ها و هواپیماها محیط های بسیار آلوده ای هستند.

اما با این وجود نمی توان گفت که شما باید به هر قیمتی از پرواز با هواپیما اجتناب کنید. شما تنها می توانید با رعایت نکات بهداشتی اطمینان حاصل کنید که کودک شما در معرض میکروب و آلودگی قرار ندارد.

سیستم ایمنی

  • موارد غیرقابل پیش بینی

به هر حال این واقعیت وجود دارد که نوزادان غیرقابل پیش بینی بوده و هیچ دو نوزادی به طور یکسان به عوامل محیطی واکنش نشان نمی دهند. از یک طرف این چیزی است که کودک شما را منحصر به فرد می کند اما از طرفی هم می تواند باعث اذیت شدن شما و خودش در هنگام پرواز با هواپیما شود.

بعضی از نوزادان به طور طبیعی ساکت تر و آرام تر از سایرین هستند به همین جهت در طول پرواز نیز آرام تر هستند. حتی در مواردی مانند فشار هوا روی گوش کودکان که بیشتر آن ها را ناراحت می کند، می تواند باعث ناراحتی برخی از کودکان نشود.

موارد غیرقابل پیش بینی

  • کمبود خواب

یکی از مواردی که مطمئناً کودک شما را هنگام پرواز آزار خواهد داد، نبود خواب کافی است. چرا که بسیاری از کودکان نمی توانند در محیطی جدید مانند هواپیما به راحتی و آرامی بخوابند و همین امر می تواند باعث بی قراری و آزار آنها شود.

کمبود خواب

  • گذرنامه کودک شما

اگر پروازی که رزرو کرده اید از نظر ماهیت بین المللی است، کودک شما به گذرنامه نیز احتیاج دارد. در حالی که در زمان های مختلف سال، زمان پردازش اطلاعات متفاوت است. اما اطمینان حاصل کنید که چند هفته پیش از پرواز کارهای لازم جهت تهیه گذرنامه فرزند خود را انجام دهید.

اگر کار شما اورژانسی است و می بایست سریعا کودک خود را از کشور خارج کنید، با پرسنل مناسب در فرودگاه و وزارت امور خارجه صحبت کنید. طبیعتاً شرایط در موارد اضطراری متفاوت بوده و تمهیدات خاصی برای چنین مواردی وجود دارد. به استثنای این شرایط، بهتر است چند ماه قبل از مسافرت بین المللی، کودک شما گذرنامه خود را دریافت کرده باشد.

  • تنفس کودک و صندلی مناسب

در بیشتر موارد، هیچ یک از این دو مورد مشکل ساز نیستند. با این وجود، اگر کودک شما زودرس متولد شده یا دارای بیماری قلبی و ریه ای باشد، ممکن است در اثر تغییر فشار کابین آسیب پذیر باشد. به همین جهت حتما پیش از پرواز با پزشک کودکتان صحبت کرده و مطمئن شوید که سفر با هواپیما برای آنها مشکلی به همراه ندارد.

اغلب اوقات، نوزادان فقط می توانند در کنار مادران خود بنشینند. با این حال، به طور فزاینده ای، صندلی های ایمنی ویژه نوزادان نیز در برخی هواپیماها وجود دارد. به همین دلیل قبل از پرواز می توانید تحقیق کنید و ببینید که هواپیمای شما چه امکاناتی را برای کودکان در نظر گرفته است تا در صورت لزوم، هنگام سوار شدن از از آن ها صندلی ایمنی مخصوص کودک بخواهید.

تنفس کودک و صندلی مناسب

  • سلامتی مادران

این را باید بدانید که فقط سلامت کودک شما در معرض خطر نیست. ممکن است به عنوان یک مادر باردار یا مادری که فرزندش تازه متولد شده در معرض ابتلا به برخی از بیماری ها باشید. به این ترتیب، شما نیز می بایست کلیه موارد بهداشتی را در خصوص خود رعایت کنید تا دچار بیماری نشوید و آن را به فرزند خود منتقل نکنید. چرا که شما مسئول سلامت خود و جنین هستید.

دو مورد از شایع ترین مشکلات مادران باردار که با هواپیما سفر می کنند لخته شدن خون و قرار گرفتن در معرض میکروب ها است. در مورد اول، استفاده از صندلی راهرو توصیه می شود تا بتوانید در صورت لزوم بلند شوید و پاهای خود را دراز کنید. در مورد دوم، شما باید دستان خود را مرتبا بشویید و مطمئن شوید که تمام توان خود را انجام می دهید تا در حد ممکن از ورود میکروب ها به بدن جلوگیری کنید.

سلامتی مادران

  • شیر دادن

اگر شما مادری هستید که به فرزند خود شیر می دهید، این یکی از بزرگترین سوالاتی است که ممکن است در مورد پروسه پرواز داشته باشید. آیا می توانید در هواپیما شیر دهید؟ در مورد به همراه آوردن شیر مادر در هواپیما چطور؟

جواب این است که اکثر اوقات، بله شما می توانید به فرزند خود در هواپیما شیر دهید. هیچ نوع منع قانونی در خصوص شیر دادن مادر به فرزند در هواپیما وجود ندارد. در بیشتر خطوط هوایی آمریکایی، کانادایی و اروپایی شما این حق را دارید که در هنگام پرواز به کودک خود شیر دهید.

حتی بعضی از شرکت های هواپیمایی امکانات و شرایط ویژه ای را نیز به منظور راحتی هر چه بیشتر مادران فراهم می کنند تا آن ها بدون ایجاد مشکلی بتوانند به راحتی به فرزندان خود شیر دهند.

این را بدانید چنانچه احساس کردید کسی از شیر دادن شما به فرزندتان ناراحت است یا باعث آزار شما شده، می توانید مشکل را با کادر پرواز مطرح کنید. آن ها قطعا این مشکل را برطرف کرده و شرایط مناسبی برای شما فراهم می کنند. به این ترتیب، همیشه باید پیش از پرواز با هواپیمای مورد نظر کلیه قوانین مربوط به آن ها را مطالعه کنید.

شیر دادن

  • درباره TSA چطور؟

در بیشتر موارد، شما باید مایعات را در یک بطری کوچک و متناسب با مقررات TSA پر کنید. شیر مادر متفاوت است. نیازی نیست تا شیر مادر جیره بندی شود. در اکثر موارد شیر مادر تحت آزمایشات غربالگری قرار می گیرد و در صورت تایید اجازه آوردن آن به داخل هواپیما داده می شود.

تنها کافی است اطمینان حاصل کنید که زمان کافی را بین چک های TSA و پرواز خود بگذارید، به خصوص اگر کودک شیرخواره ای دارید که شیر خود را به او می دهید این را بدانید که شیر مادر باید از طریق غربالگری تایید و بررسی شود.

به این ترتیب با رعایت نکات بیان شده می توان گفت که شما می توانید کودک خود را در سفرهای هوایی با کمترین میزان ریسک آسیب به آن ها به همراه داشته باشید. 

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات