اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

چگونه با خیال راحت با هواپیما پرواز کنیم؟

0 130

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

شیوع ویروس کرونا در سال 2020 باعث شد تا خطوط هوایی اقدامات پاکسازی و رعایت فاصله اجتماعی را در فرودگاه ها و هواپیما ها افزایش دهند. این اقدامات به گونه ای است که مسافران باید ماسک به همراه داشته باشند و تمهیدات جدیدی را که شرکت ها در خصوص نحوه سرو غذا و تعیین صندلی برای مسافران در نظر گرفته اند را بررسی کنند. این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که به هنگام نشستن روی صندلی هواپیما دریچه هوای بالای سر خود را باز کنید.

  • نکات بیان شده توسط محققان بهداشت عمومی

محقق ارشد مرکز امنیت بهداشتی دانشگاه جان هاپکینز بیان می کند:”وقتی به فرودگاه می روید، باید بدانید که خطر ارتباط با شخصی که ممکن است این ویروس را داشته باشد وجود دارد، یا خود شما ممکن است این ویروس را به همراه داشته باشید و بتوانید آن را گسترش دهید.”

به همین جهت محققان توصیه می کنند که به هنگام رفتن به فرودگاه و سوار شدن به هواپیما حتما ماسک بزنید و مرتبا دستان خود را بشویید. همچنین از تماس با سایر افراد از فاصله نزدیک خودداری کنید.

از تجمع در مناطق شلوغ و پر رفت و آمد فرودگاه مانند بخش های امنیتی، سالن های غذاخوری، گیت خروج و بخش دریافت چمدان جدا خودداری کنید. چرا که این مناطق بیشترین خطر را برای انتقال شخص به شخص ویروس کرونا ایجاد می کند.

فقط تعداد محدودی از مهمانداران تعیین شده پرواز باید خدمات غذایی و آشامیدنی را به منظور به حداقل رساندن تماس ارائه دهند. آنها باید ماسک بپوشند و به هر مسافر میان وعده های بسته بندی شده و بطری های یکبار مصرف بدهند.

نکات بیان شده توسط محققان بهداشت عمومی

  • نکات بیان شده توسط محققان صنعت حمل و نقل هوایی

فرودگاه ها در پاسخ به Covid-19 به طور قابل توجهی تغییر کرده اند. به گفته ربکا اسپایسر، معاون ارشد ارتباطات شرکت های هواپیمایی در آمریکا، مسافران باید انتظار داشته باشند که کارمندان در همه زمان ها از دستکش و ماسک استفاده کنند و نگهبانان در بخش چک این و ایستگاه های امنیتی در سراسر فرودگاه به مسافران جهت پوشیدن ماسک تذکر دهند.

Spicer می گوید: “پیش از ترک خانه، ممکن است بخواهید یک میان وعده و یک بطری آب به همراه داشته باشید. چرا که بسیاری از رستوران ها و مغازه های همچنان در فرودگاه بسته هستند. بنابراین غذای خود را در صورت استفاده با خود داشته باشید”.

مسافران باید رویکرد جدید خطوط هوایی در مورد سیاست های جدید واگذاری صندلی ها را بررسی کنند. بسیاری از شرکت های هواپیمایی ظرفیت پرواز را کاهش داده یا صندلی های میانه را مسدود کرده اند. همچنین آن ها تغییراتی را نیز در جدول زمان بندی پرواز های خود ایجاد کرده اند.  

پس از سوار شدن، مسافران باید دریچه هوای بالای صندلی خود را باز کنند که هوای فیلتر شده را مستقیماً روی صورت آن ها خواهد زد. هواپیماها دارای فیلترهای ذره ای با کارایی بسیار بالا هستند که قادرند 99% میکروب های موجود در هوا از جمله ویروس ها را فیلتر کنند. اسپایسر می گوید: “هوای بیشتر هواپیماها به اندازه هوای داخل اتاق عمل تمیز و پاک است”.  

خطوط هوایی باید برای ضد عفونی کردن مناطق با لمس زیاد در هواپیما از جمله سگک های کمربند ایمنی، دکمه های بالای سر، میزهای سرو و دستشویی ها، اقدامات بیشتری را انجام دهند.

ماریا والتر، مدیر عامل استراتژی و نوآوری مشتری در شرکت هواپیمایی یونایتد می گوید: “این اقدامات تنها چیزهایی نیست که باعث می شود مسافران ایمن شوند”. تمهیدات بی شماری می توان در سفرهای هوایی از این پس در نظر گرفت که مسافران بتوانند با خیالی آسوده سفر کنند. وی راهکارهای انجام شده را در این خصوص بیان نمود.

طرح اول مربوط به ایجاد پک مواد غذایی کاملا استرلیزه شده و بسته بندی شده است که به عنوان میان وعده در اختیار مسافران در پروازهای کوتاه مدت قرار می گیرد. به این ترتیب ریسک و خطر آلوده شدن مواد غذایی یا مسافران به ویروس کرونا بسیار کاهش پیدا می کند.

این شرکت همچنین کیوسک های خود را نوسازی کرده تا تحویل چمدان ها بدون دردسر صورت گیرد. والتر بیان می کند:”ما توانستیم سخت افزارهایی را از سراسر جهان بدست آوریم و آن را به یک نرم افزار کاربردی تبدیل کنیم”.

مسافران هم اکنون می توانند به هر کیوسکی در ایالات متحده آمریکا بروند و به صورت شبانه روزی پاس های خود را اسکن کرده و از طریق تلفن همراه هوشمند خود برچسب چمدان هایشان را دریافت نمایند.  

بیشتر خطوط هوایی در مواجه با Covid-19 روش های زیادی را به منظور تمیز کردن هواپیماها اتخاذ نموده اند. اما با این وجود مسافران می بایست در خصوص سینی های غذا، سطل های زباله در کنار صندلی و موارد دیگر پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند تا خطر احتمالی ابتلا به ویروس کرونا را کاهش دهند.

همچنین حتما به خاطر داشته باشید که پیش از پرواز با شرکت هواپیمای خود هماهنگ کنید که آیا آن ها هشدارهایی را مبنی بر پروازهای شلوغ ارائه می دهند یا خیر و در صورت دریافت هشدار سعی کنید پرواز خود را جابجا کرده و با هواپیمایی با تعداد مسافر کمتر مسافرت خود را انجام دهید.

Adalja می گوید پروتکل های جدید در فرودگاه ها ممکن است به طور کلی زمینه را برای تجربه پرواز ایمن تر فراهم کند. وی می گوید: “بسیاری از این اقدامات از جمله زدن ماسک و حفظ و رعایت فاصله اجتماعی در فرودگاه ها و هواپیماها باعث شده تا ایمنی مردم نه تنها در برابر ویروس کرونا بلکه در برابر سایر ویروس ها و میکروب ها نیز حفظ شود”.

به طور کلی شیوع Covid-19 در سراسر جهان و پیشامدهای پس از آن باعث شده تا شیوه پرواز نه تنها در حال حاضر بلکه در آینده نیز تغییر کند. پرواز ها با رعایت نکات بهداشتی بیشتری انجام شود و به این ترتیب سفر با هواپیما برای مسافران آسان تر و ایمن تر شود.

نکات بیان شده توسط محققان صنعت حمل و نقل هوایی

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات