اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

مکان های شگفت انگیز گردشگری در آسیا

0 258

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

 

آسیا دارای غنی ترین تاریخ و فرهنگ های متنوع است. هر مقصد تاریخی گردشگری در آسیا یک پیشینه قوی مذهبی دارد که نقش بسیار موثری در معماری باستانی آن داشته است. با بازدید از این مکان های شگفت انگیز به خوبی می توان یافت که چگونه این اماکن تا به امروز توانسته اند قلب و روح خود را حفظ کنند.

اگر دیوار این مکان های شگفت انگیز زبان داشتند و می توانستند صحبت کنند چه داستان هایی که برای گفتن در طی گذشت سال ها و قرن ها داشتند. در این مقاله سعی کرده ایم تا برخی از زیباترین مکان های تاریخی گردشگری در آسیا را به شما معرفی کنیم.

 

  • Angkor Wat در کامبوج

ما با طلوع آفتاب در آنگکور وات بزرگترین مکان مذهبی در جهان آغاز میکنیم که به تنهایی گردشگری در این مکان زیبا را افزایش داده است. Angkor Wat بین سال های 113 تا 5 قبل از میلاد مسیح توسط پادشاه سوریوارمن دوم ساخته شد. این مکان به عنوان نمادی از جهان کیهانی بود که در قالب سنگ روی زمین ساخته شده است.

این مکان زیبا مجموعه ای از صد ها معبد است که گفته میشود هم به هندوئیسم و هم به بودیسم تعلق دارد. نقاشی های کار شده روی دیوارهای این معابد می تواند شما را ساعت ها و حتی روز های محو و خیره به خود نگاه دارد.

این نقاشی ها حول سه موضوع اصلی است. آپسارا، نوعی روح زنانه از ابر و آب در فرهنگ هندو و بودایی است. که امروزه نیز می توان نمونه هایی از آن را در مجسمه سازی ، رقص ، ادبیات و نقاشی بسیاری از فرهنگ های آسیای جنوب و جنوب شرقی مشاهده کرد.

مکان های گردشگری Angkor Wat در کامبوج

ناگا، که در زبان سانسکریت به معنای مار است. در فرهنگ هندوئیسم و بودیسم نوعی موجود افسانه ای است که نیمی از بدن آن به شکل مار و نیمی انسان است و کالا، یک چهره بدون فک پایین که به عنوان نمادی برای دور کردن شیاطین استفاده میشد.

از آنجا که این مکان وسعت بسیار زیادی دارد شما می توانید به راحتی جایی آرام را برای چند ساعت پیدا کنید شاید تنها زمانی که شما متوجه شلوغی شوید در هنگام طلوع آفتاب است که همگی در بیرون معبد جمع می شوند تا این طلوع زیبا را به نظاره بنشینید.

 

  • Borobudur در جاوای اندونزی

Borobudur در جاوای اندونزی

یکی از زیباترین و کامل ترین مناظری که می توان دید. چراغ هایی زیبا که در میان سنگ ها قرار گرفته اند. این معبد بودایی در قرن نهم ساخته شده است. دیوارهای این معبد با بیش از 1400 صفحه از داستان های حک شده تزیین شده است.

داستان هایی که می تواند شما را به هزاران سال پیش ببرد و در دنیای زیبای تاریخ غرق سازد. 72 گنبد که ساختاری شبیه به ناقوس دارند در این مکان دیده میشود. هر کدام از این گنبد ها حاوی یکی از اشکال بودا است.

در یک طرف معبد شما منظره ای گسترده از کوه را مشاهده می کنید و در سمت دیگر آتشفشان مراپی خود نمایی میکند. با وجود چنین معبد زیبا و شگفت انگیزی که در این بخش از اندوزی وجود دارد اما همچنان گردشگران کمتری در مقایسه با بالی از این منطقه دیدن می کنند.

 

  • تاج محل زیبا در هند

شما نمی توانید در مورد تاریخ آسیا صحبت کنید اما به تاج محل هند ادای احترام نکنید. تاج محل یکی از هفت عجایب جهان محسوب میشود. مقبره مرمر سفید در سال 1632 توسط مردان شاه جهان به عنوان مقبره ای برای همسرش ساخته شد.

تاج محل زیبا در هند

همسر شاه جهان که یک شاهزاده خانم ایرانی بود در هنگام تولد فرزند 14ام خود درگذشت. بسیاری معتقد هستند که این بنا ساخته شد تا نشان دهنده عشق بی پایان شاه جهان به همسر خود باشد. بنابراین اگر شما گردشگری هستید که به دیدن مکان های تاریخی علاقه مندید باید گفت که بازدید از این مکان فوق العاده زیبا می بایست حتما در لیست شما باشد.

 

  • دیوار بزرگ چین

مکان های شگفت انگیز گردشگری آسیا -دیوار بزرگ چین

یکی از مکان های شگفت انگیز گردشگری آسیا  دیوار بزرگ چین می باشد، این دیوار بزرگ به طول 8.851.8 کیلومتر برای محافظت  و مقابله با مغول ها ساخته شد. هر چند که در آن زمان نتوانست نقش حفاظتی خود را به خوبی نشان دهد اما از نظر مهندسی یک بنای شگفت انگیز برای گردشگری محسوب می شود.

ساخت این دیوار برای اولین بار 259 تا 210 سال پش از میلاد آغاز شد. بهترین نگهداری از دیوار مربوط به قرن 14 تا 17 در دوره سلسله مینگ است. امروزه بخش هایی از این دیوار آسیب دیده و آجرها توسط گردشگران از بین رفته است.

بنابراین امروزه در رابطه با بازدید از دیوار چین سخت گیری های بیشتری وجود دارد. طول این دیوار به اندازه ای بزرگ است که هم زمان چند هزار نفر می توانند روی آن قدم بردارند. دیوار چین یکی از عجایب هفت گانه جهان محسوب میشود که هر ساله تعداد بسیاری گردشگر را برای بازدید جذب می کند.

 

  • معابد در باگان میانمار

کلکسیون معابد در باگان یا پاگان یکی از شگفت انگیز ترین مکان های مذهبی تاریخی در دنیا محسوب می شود. شگفتی که هنوز بسیاری از باستان شناسان نیز از درک آن عاجز هستند. یک زمین با مساحتی گسترده که با معابد بسیار زیادی پوشیده شده است.

معابد در باگان میانمار

این معبد های بودایی در قرن نهم تا سیزدهم ساخته شده اند و در طی قرن ها به تعداد آن ها نیز افزوده شده است اما در حال حاضر تنها 2200 معبد باقی مانده است. مانند سایر مکان های گفته شده در این لیست، طلوع و غروب آفتاب در میان این معابد، با عظمت و با شکوه به نظر می رسد.

هنگامی که رنگ های نارنجی و قرمز خورشید نورپردازی خارق العاده ای را روی دیوار های این معبد ها ایجاد میکند. بنابراین اگر میخواهید یک تجربه رویایی از سفر و گردشگری به یک مکان تاریخی مذهبی داشته باشید. دیدن این معابد زیبا را در میانمار از دست ندهید.

 

  • پارک تاریخی آیوتایا در تایلند

مکان های شگفت انگیز گردشگری آسیا -پارک تاریخی آیوتایا در تایلند

آیوتایا شاید امروزه یک نام خانوادگی محسوب نشود اما در قرن شانزدهم یک شهر باستانی معروف و بسیار ثروتمند و مرکز تجارت در آسیا محسوب میشد. همچنین این شهر زمانی پایتخت سیام ( تایلند امروزی) نیز بوده است.

این شهر در سال 1350 تاسیس شد اما به دلیل حسادت همسایگان در سال 1767 مورد حمله قرار گرفت و به آتش کشیده شد. امروزه تنها بقایایی آجری از آن شهر زیبا باقی مانده است که توانست در برابر حمله ها مقاومت کند.

مانند صومعه ها و بتکده ها و همچنین معابد جزئی که بازسازی شدند. تاثیراتی که کامبوج و سریلانکا در زمین های این منطقه داشته اند بسیار قابل تحسین است. همچنین در برخی مناطق نیز درخت های انجیر و انجیر هندی کاشته شده است. که تمام این ها زیبایی منحصر به فردی را به این منطقه بخشیده است تا هر ساله گردشگران بسیاری ترغیب به بازدید از این پارک زیبا شوند.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات