اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

برترین هلیکوپترهای تهاجمی جهان

بالگردهای تهاجمی برتردر جهان نه عدد میباشند این مقاله به معرفی این بالگردها میپردازد.

0 664

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

 لیست هلیکوپترهای تهاجمی شامل اسلحه های مسلح نیست ، که در حال حاضر در مرحله ساخت و یا در مرحله نمونه اولیه هستند. این شامل تنها بهترین بالگردهایی است که هم اکنون در حال کار و تولید هستند. تمام هلیکوپترهای حمله ای که در اینجا ذکر شد فوق العاده قدرتمند و ویران کننده هستند. آموزش خدمه بالگرد نیز مهم است ، زیرا عملکرد ماشین واقعی به عملکرد خدمه بستگی دارد.

   در حال حاضر 9 هلیکوپتر برتر حمله در جهان عبارتند از:

  • Boeing AH-64E Apache Guardian

AH-64 لانگ بو آپاچی

  (AH-64E (AH-64D Block III یک نسخه به روز شده از AH-64A اصلی است که برای ارتش آمریكا تهیه شده است تا جایگزین AH-1 Cobra شود . هلیکوپتر آپاچی در طی جنگهای اخیر شاهد نبرد بود.

   آپاچی گاردین مجهز به آنتن دکل دار نصب شده با رادار کنترل آتش سوزی Longbow است. این هلیکوپتر حمله می تواند موشک های هدایت شونده ضد آتش مخزن Hellfire 2 را در حالت آتش و سقوط شلیک کند. پیشرفت های دیگر شامل هدف گیری ، سیستم مدیریت نبرد ، کابین خلبان ، ارتباطات ، سلاح و سیستم ناوبری است. این بالگرد نیز به یک توپ 30 میلی متر تعبیه شده است.

   تحویل های نگهبان آپاچی از سال 2011 به ارتش ایالات متحده آغاز شد. در کل 634 فروند بالگرد AH-64D به استاندارد AH-64E به روز می شوند. این هلیکوپتر حمله برای صادرات تصویب شد. این بالگرد در  کشورهای  عربستان سعودی و تایوان در خدمت است. هند ، اندونزی ، عراق و کره جنوبی دستور این هلیکوپتر را دادند.

  • Bell AH-1Z Viper

AH-1Z ویپر

اسلحه هوایی AH-1Z Viper که از AH-1W Super Cobra تکامل یافته است . این هلیکوپتر توسط نیروی دریایی ایالات متحده استفاده می شود. در کل 189 ویپر ساخته خواهد شد. اکثر آنها از قاب های هوایی AH-1W به روز می شوند. در سال 2010 معرفی شد و تولید تمام عیار در سال 2012 آغاز شد.
AH-1Z Viper دارای موتورهای جدید ، روتور جدید ، انتقال آریونیک ارتقا یافته و سیستم بینایی هدف جدید است. بالگردهای به روز شده ویژگی های پرواز را بهبود بخشیده اند. این هلیکوپتر مجهز به سیستم سرکوب مادون قرمز است که اگزوزها را پوشش می دهد.
Viper با یک توپ 20 میلیمتری سه بشکه مسلح شده است. این موشک می تواند تا 16 موشک هدایت شونده ضد تانک Hellfire داشته باشد. همچنین می تواند غلاف هایی با موشک های بدون کنترل و دو موشک آتش سوزی Sidewinder داشته باشد.

  • Kamov Ka-52 Hokum-B

کاموف 52

Ka-52 یک نسخه پیشرفته ودو صندلی ازKa-50 هوکوم معروف است . این هلیکوپتر حمله با ارتش روسیه وارد خدمت شد و تولید مقیاس کوچک آن در سال 2008 آغاز شد.
Ka-52 به دلیل دو روتور اصلی چرخشی ضد انعطاف پذیر محور ، یکی از سریعترین و قابل کنترل ترین بالگردهای حمله است. زره پوش این توپ مسلح از پرتابه های 23 میلی متری مقاومت می کند
این اسلحه مسلح به توپ 30 میلیمتری و تا 12 موشک ضد تانک ویچر است . همچنین می تواند موشک های بدون کنترل و موشک های هوا به هوا Igla-V را حمل کند.
Ka-52 مجهز به سیستم مدیریت میدان نبرد است و می تواند داده ها را با سایر بالگردها و همچنین منابع شخص ثالث رد و بدل کند. این هلیکوپتر همچنین به عنوان پست فرماندهی هوایی برای گروهی از بالگردها در نظر گرفته شده است

 

  • Mil Mi-28 Havoc

میل 28

Mi-28 از اواخر دهه 1970 میلادی در حال توسعه است. سرانجام این هلیکوپتر در سال 2006 به خدمت با ارتش روسیه پذیرفته شد. در حال حاضر ارتش روسیه فقط تعداد نسبتاً کمی از این بالگردها را اداره می کند. برخی منابع گزارش می دهند که این بالگرد همچنان در کنیا مورد استفاده قرار می گیرد.
این هلیکوپتر حمله به دو کابین خلبان زره پوش مجهز است. احتمالاً یکی از زره پوش ترین هلیکوپترهای حمله تا به امروز است. همچنین برای خدمه مجهز به سیستم فرار اضطراری است.
Mi-28 به طور معمول با هشت موشک ضد زره Ataka به همراه غلاف های موشکی بدون کنترل مجهز شده است. این اسلحه نیز به یک توپ 30 میلی متر تعبیه شده است.
در مقایسه با Mi-24 Hind قبلی ، برای نقش ضد زره بهتر بهینه شده است. فاقد توانایی انتقال نیرو ثانویه است. با این حال Mi-28 دارای یک محفظه مسافر کوچک است و در صورت اضطراری می تواند سه سرنشین را با خود حمل کند.

 

  • Eurocopter Tiger

تایگر

ببر Eurocopter به طور مشترک توسط فرانسه و آلمان توسعه داده شد. این یک هلیکوپتر حمله به وزن متوسط است که در سال 2002 وارد خدمت شد. این بالگرد همچنین در خدمت استرالیا و اسپانیا است. ببر شاهد جنگ در افغانستان ، لیبی و مالی بوده است.
این هلیکوپتر دارای فناوری خفا و همچنین سایر ویژگیهای پیشرفته برای افزایش بقای آن است.
ببر در تنظیمات پشتیبانی و پشتیبانی از آتش (اسکورت) در دسترس است. نسخه حمله مجهز به موشک های ضد تانک Trigat یا HOT-3 و همچنین راکت های بدون کنترل است. این هلیکوپتر همچنین موشک های هوا به هوا استینگر را نیز حمل می کند .
نسخه اسکورت Tiger مجهز به موشک های توپ 30 میلی متری و موشک های بدون کنترل و همچنین موشک های هوا به هوا میسترال است. این نسخه در خدمت ارتش فرانسه است.

 

  • Z-10

Z-10

Z-10 اولین هلیکوپتر حمله ویژه چینی است. با کمک فنی گسترده ای از Eurocopter و Augusta طراحی شده است. منابع دیگر ادعا می کنند که این هلیکوپتردر حمله به دفتر طراحی بالگردهای کاموف روسیه کمک کرده است. این هلیکوپتر جدید چینی پیشرفته است. به نظر می رسد که اولین نسخه های تولیدی در سال های 2010-2009 به ارتش چین تحویل داده شد.
مأموریت اولیه Z-10 ممنوعیت ضد زره و میدان جنگ است. همچنین دارای برخی از قابلیت های محدود مبارزه با هوا به هوا است.
بدنه برای کاهش سطح مقطع رادار ، طرفین شیب داشته است. اعتقاد بر این است که تمام مناطق حیاتی توسط صفحات زره پوش محافظت می شوند. سلاح های Z-10 ممکن است شامل توپ 30 میلی متر ، موشک های هدایت شونده ضد تانک HJ-9 (قابل مقایسه با TOW-2A ) ، موشک های ضد تانک جدید HJ-10 (قابل مقایسه با AGM-114 Hellfire ) و TY باشد -90 موشک هوا به هواباشد. همچنین می تواند غلاف های موشکی بدون کنترل را حمل کند.

 

  • Denel AH-2 Rooivalk

دنل رویوالک

Rooivalk ساخت آفریقای جنوبی،  علیرغم ظاهر جدید خود ، مبتنی بر موتور معکوس Aerospetiale Puma بود و از همان موتورها و روتور استفاده می کند. این هلیکوپتر به گونه ای طراحی شده است که بدون پشتیبانی پیشرفته فعالیت کند.

    یک برجک بینی Rooivalk با یک توپ 20 میلیمتری نصب شده است. این سیستم شامل یک سیستم ردیابی و ردیابی خودکار هدف است. این هلیکوپتر حمله می تواند موشک های ضد تانک بومی ZT-6 Mokopa را مشابه هلی فایر ایالات متحده  حمل کند. با کمال تعجب که اینها یکی از قدرتمندترین موشک های ضد تانک هدایت شده در جهان هستند. از طرف دیگر این هلیکوپتر مسلح کننده آفریقای جنوبی می تواند تا 16 موشک کوچکتر هدایت شونده ضد تانک را به همراه داشته باشد. همچنین این موشک ها و غلاف های هوا به هوا و موشک های بدون کنترل 70 میلی متر نیز در اختیار دارند. این اسلحه را می توان در نقش های ضد زره ، حمله زمینی ، شناسایی مسلحانه ، پشتیبانی از آتش ، اسکورت و نفوذ در عمق استفاده کرد.

تنها 11 فروند از این بالگردها به دلیل مشکلات بودجه در حال فعالیت هستند.

 

  •  Augusta A129 Mangusta

A-129

A129 Mangusta اولین هلیکوپتر حمله اختصاصی بود که در اروپای غربی تولید شد. اولین هلیکوپترها در سال 1990 به ارتش ایتالیا تحویل داده شدند. تولید منگنستا در سال 1992 به دلیل مشکلات بودجه و تغییر شرایط عملیاتی با پایان جنگ سرد متوقف شد. بعداً تمام Mangustas ایتالیایی به استاندارد A129 International ارتقا یافت.
این هلیکوپتر سبک وزن است ، از این رو زره کمتری نسبت به همتایان خود حمل می کند. با این حال تیغه های روتور آن از دور 30 میلی متر در برابر اصابت قرار می گیرند. نقش اصلی مانگوستا ضد تانک بود. این موشک ها به موشک های ضد تانک Hellfire یا TOW و موشک های ضد هوایی Stinger یا Mistral مجهز شده بودند. همچنین می تواند موشک های بدون کنترل را حمل کند. موشک های TOW تسلیحات اولیه آن بودند. با این حال ، A129 International یک ماشین چند منظوره قابل انعطاف تر است. به یک توپ 20 میلی متری زیر آن مجهز شده بود. می توان از آن در نقش های ضد زره ، حمله زمینی ، شناسایی مسلحانه ، پشتیبانی از آتش و اسکورت استفاده کرد.
یک T-129 وجود دارد که مشتق ترکیه ای از Mangusta است. این همکاری مشترک توسط آگوست وستلند ایتالیا و صنایع هوایی ترکیه (TAI) ترکیه ساخته شده است. در سال 2013 توسط ارتش ترکیه به تصویب رسید و از آن برای نقش های حمله و شناسایی استفاده می شود.

  • Mil Mi-24 Hind

میل 35 ام هایند

Mi-24 یکی از مشهورترین هلیکوپترهای حمله است. این بالگرد با وجود سن زیاد اما هنوز هم بسیار توانمند است.
این هلیکوپتر مجهز به زره پوش است. نسخه های اول با یک توپ دوقلوی 23 میلیمتری مجهز شده بودند ، با این وجود نسخه تولید بعدی با یک کاناله 30 میلیمتری دوقلوی ظهور کرد. سایر سلاح ها شامل موشک های ضد تانک و غلاف هایی با موشک های بدون کنترل هستند.
Mi-24 توانایی حمل نیرو ثانویه را دارد. این هواپیما می تواند 8 سرباز کاملاً مجهز را حمل کند ، که این اسلحه را به یک وسیله نقلیه جنگی پیاده نظام پرواز تبدیل می کند.
این هلیکوپتر برای ارتش شوروی و همچنین متحدان اتحاد جماهیر شوروی در تعداد زیادی تولید شد. بیش از 300 فروند از این بالگردها از دهه 1970 ساخته شده اند. تولید این هلیکوپتر حمله در سال 1991 متوقف شد. با وجود سن آن ، Mi-24 با حداقل 50 کشور در سراسر جهان در خدمت است.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات