اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

برترین رده بندی فرودگاهای جهان

جالب اینکه در لیست 100 فرودگاه برتر جهان نام هیچ فرودگاه ایرانی وجود ندارد.

0 553

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

فرودگاه های برتر جهان هرساله طبق مشخصات و معیارهایی و از طریق نظر سنجی که از تعداد زیادی گردشگران و مسافران سراسر جهان انجام میشود مشخص و  نتیجه آن منتشر میشود.

ده فرودگاه برتر در جهان در میان این لیست در رده بندی برترین و بهترین فرودگاه های جهان قرار گرفته و اسم این فرودگاه ها اعلام شد. جالب اینکه در لیست 100 فرودگاه  برتر جهان نام هیچ فرودگاه ایرانی وجود ندارد.

  • فرودگاه چانگی سنگاپور

Singapore Changi Airport

فرودگاه چنگی یک مقصد توریستی فراموش نشدنی در نوع خود است. فرودگاه اصلی سنگاپور با داشتن یک تمجید فراوان به نام خود ، از فعالیت های مهیج برخوردار است ، از خرید و ناهار خوری گرفته تا سرگرمی.

 دقیقاً مانند سنگاپور که به عنوان “شهر در یک باغ” مشهور است ، در فرودگاه های چنگی مکانهایی از فضای سبز و باغهای پرشکوه برای مسافرانی است که پس از یک پرواز طولانی می خواهند پاهایش را بکشند و با خیال راحت استراحت کنند.

برای دیدن شگفت انگیزترین این فضاها ، قدم بزنید به جواهر چنگی ، و با شگفتی در HSBC Rain Vortex ، یک آبشار داخلی 40 متری سرپوشیده از گیاهان گرمسیری و بیش از 2000 درخت از همه طرف شما را پوشش می دهند.

فضاهای کوچکتر که جذابیت کمتری ندارند شامل باغ پروانه در ترمینال 3 ، باغ آفتابگردان در ترمینال 2 و باغ کاکتوس در ترمینال 1 است که شامل بیش از 100 گونه کاکت و گیاه خشک است.

دوستداران طبیعت که از دومی بازدید می کنند ، می توانند دانش خود را در مورد پیچیدگی های طبیعت عمیق تر کنند ، زیرا آنها شاهد پروانه هایی هستند که از گلهای کریسمالی خود در محوطه ظهور بیرون می آیند.

هیچ وقت یک لحظه کسل کننده در فرودگاه چنگی وجود ندارد. هر یک از ترمینال های فرودگاه دارای مجموعه ای جذاب از فعالیت های دوستانه خانوادگی از جمله زمین های بازی سرپوشیده در پایانه های 1 و 3 ، بلندترین کشویی جزیره (واقع در منطقه عمومی ترمینال 3) و منطقه خانوادگی در ترمینال 2 هستند.

با لذت بردن از احساسات حیرت انگیز شما در فرودگاه Changi ، با گزینه های خرید و غذا ، بسیار جذاب است. جواهر چنگی به تنهایی دارای بیش از 100 غذا است که بیش از 30 شبانه روز در آن فعالیت می کنند ، در حالی که هر یک از چهار ترمینال با انتخاب رستوران ها ، سالن های غذا و زمین های غذا خود را به خود اختصاص می دهد.

  • شرق آسیا  فرودگاه اینچئون کشور کره جنوبی

Incheon International Airport

فرودگاه سئول ، که به طور رسمی به عنوان فرودگاه بین المللی اینچئون شناخته می شود (IATA: ICN ، ICAO: RKSI) بزرگترین فرودگاه کره جنوبی و فرودگاه اصلی در خدمت سئول ، بزرگترین شهر و پایتخت کره جنوبی است.

در غرب شهر اینچئون و 30 مایلی غرب سئول واقع شده است. این فرودگاه به عنوان قطب اصلی هواپیمایی Asiana Airlines ، Jeju Air ، Korean Air و Polar Air Cargo ارائه می شود. بیشتر پروازهایی که در فرودگاه اینچئون (ICN) انجام می شوند پروازهای داخلی و شاتل هستند که متناوب فرودگاه های تایوان ، چین و ژاپن هستند. فرودگاه سئول از طریق 130 بزرگراه به سرزمین اصلی متصل است.

فرودگاه سئول به عنوان قطب حمل بار و حمل و نقل هوایی بین المللی بین المللی در شرق آسیا فعالیت می کند. در سال 2017 این فرودگاه بیش از 62 میلیون مسافر داشت. این کشور از نظر مسافران بین المللی به عنوان هشتمین فرودگاه شلوغ جهان و آسیا در رده بندی قرار گرفته است. با ترافیک باری در آسیا به عنوان سومین فرودگاه شلوغ رتبه بندی شده است.

  • فرودگاه بین المللی هانه دا توکیو ژاپن

Haneda Airport

فرودگاه بین‌المللی هانه دا، در سال ۱۹۳۱میلادی در شهر توکیو افتتاح گردید و به عنوان یکی از ۲ فرودگاه اصلی و پرر فت وآمد شهر توکیو انتخاب شده است. این فرودگاه بین المللی با جابه‌جایی بیش از ۷۵ میلیون مسافر در سال به عنوان پر رفت و آمدترین فرودگاه در کشور ژاپن و همچنین به عنوان یکی از فرودگاه های شلوغ جهان به حساب می آید. فرودگاه هانه دا توکیو در فاصله ای ۳۰ دقیقه‌ ای از مرکز شهر توکیو قرار گرفته است و دسترسی به آن آسان است. این  فرودگاه از دیگرفرودگاهی که در این شهر وجود دارد یعنی فرودگاه ناریتا، به مرکز شهر نزدیک ‌تر است. فرودگاه هانه دا اغلب پرواز‌های داخلی در ژاپن را پوشش می‌دهد و به نسبت پرواز های خارجی کمتری دارد.

ر سرتاسر این فرودگاه، نیمکت های بسیار راحت و در سرتاسر فرودگاه در دسترس همگان وجود دارد. در فرودگاه بسیار از مناطقش، فرش شده است. در زمان حضور خود در این فرودگاه به خاطر داشته باشید که روال کار مامورین امنیتی این فرودگاه به این صورت است که در طول شب پاسپورت و ویزای شما و در کل مدارک سفرتان را بررسی می کنند. تاکید می کنیم که این روال کاری هر شب آنان است. البته پیشنهاد ما به شما این است که اگر اقامتتان در شهر توکیو زیاد است از هتل و اگر توقفی کوتاه در این شهر و در این فرودگاه دارید، برای داشتن خوابی بی دردسر و راحت از کابین های خواب مخصوص مسافران در این فرودگاه استفاده کنید. علاوه بر امکاناتی که در بالاتر ذکر شد، این فرودگاه به چندین هتل دیگر نیزدر نزدیکی خودش دسترسی دارد.

  • فرودگاه بین المللی هنگ کنگ

Hong Kong International Airport

این یکی از شلوغ ترین فرودگاه های مسافری و دروازه باری در جهان است  2 ترمینال وجود دارد که مسافران را با یک مسافرت یکپارچه از طریق فرودگاه و اتصالات بدون دردسر به مقصد دیگر در شهرهای آسیا و سرزمین اصلی چین ارائه می دهد.

چه در هنگام ورود و یا در حال عزیمت ، مسافران از توالی با دقت کنترل شده ای از فضاهای متنوع و غالباً نفس گیر لذت می برند.

فرودگاه  هنگ کنگ در رتبه پنجم فهرست سالانه بهترین فرودگاه جهان در سال 2019 قرار دارد.گذشته از معماری زیبای HKG و برخی از منظره های جالب هواپیماها در باند فرودگاه ، سرگرمی های دیگری نیز در Chek Lap Kok وجود دارد. از رستوران های شگفت انگیز گرفته تا سالن های فانتزی و  کلاب های ورزشی سرپوشیده گرفته  تا تئاتر IMAX ، این  بهترین کارهایی است که می توانید در فرودگاه هنگ کنگ انجام دهید

 

  • فرودگاه بین المللی حمد

hamad international airport

فرودگاه بین المللی حمد واقع در کشور قطر با طراحی بسیار زیبا و لوکس و زینتی و معماری بسیار فوق العاده یکی از جذاب ترین و زیباترین فرودگاه در خاورمیانه و در جهان است که نظر هرکسی را بخود جلب میکند.قطر نه تنها دارای بهترین فرودگاه است بلکه بهترین و با کیفیت ترین ایرلاین های جهان را نیز در اختیار دارد.

فرودگاه حمد فرودگاه بین المللی دوحه را به عنوان فرودگاه قطر جایگزین می کند. این فرودگاه به عنوان قطب اصلی قطر ایرویز ، شرکت هواپیمایی ملی ، که همچنین اپراتور آن است ، خدمت می کند. خطوط هوایی باقی مانده از فرودگاه DOH نیز کار می کنند.

فرودگاه بین المللی جدید حمد امکانات و خدمات در سطح جهانی را به مسافران خود ارائه می دهد و این ترمینال هم اکنون برای 30 میلیون مسافر طراحی شده است. در سال 2016 فرودگاه DOH با 37.32 میلیون مسافر روبرو شد ، رقمی که عملاً از ظرفیت آن فراتر می رود.

 

  • فرودگاه مونیخ

Munich International Airport

فرودگاه مونیخ یکی از برترین فرودگاهای جهان و اروپا به شمار آمده است دومین فرودگاه پر رفت آمد در آلمان میباشد .امکانات بسیار خوب ، وجود 50 رستوران و 150 فروشگاه در کنار این فرودگاه توانسته یک محیط گردشگری خوب و یک مرکز خرید بسیار با کیفیت و قابل توجه برای مسافران و گردشگران مهیا کند.
بیشتر گردشگران و مسافران ممکن است چند روزی در همین فروشگاهها و مراکز خرید در فرودگاه را برای ماندن و سرگرمی انتخاب کنند و درفرودگاه مستقر شوند.

 

  • فرودگاه بین المللی چوبو سنترایر ژاپن

Chūbu Centrair International Airport

فرودگاه چوبو سنتر به عنوان یکی از برترین فرودگاهای جهان در شهر ناگویای ژاپن و در جزیره ای مصنوعی بنام آیس بی ،قرار دارد. دومین فرودگاه برتر کشور ژاپن است .فرودگاه از لحاظ جذابیت های گردشگری در عرصه ای به ارتفاع 305 متر است و دید بسیار زیبا و متنوعی در تماشای کشتی های بندر ناگویا این شهر دارد . فعالیت اصلی این فرودگاه ایرلاین هایANAو japan Airlines است.

 

  • فرودگاه هیترو لندن

برترین فرودگاهای جهان_Heathrow Airport

فرودگاه هیترو یکی از برترین فرودگاهای جهان در شهر لندن  از شگفت انگیزترین و جذابترین فرودگاه های جهان است این فرودگاه پرترددترین فرودگاه میباشد که سالانه 78 میلیون مسافر و گردشگران در این فرودگاه پر تردد و شلوغ رفت آمد دارند. امکانات و تکنولوژی روز بخصوص در زمینه گسترش ترمینالها توانسته این فرودگاه را در لیست بهترین فرودگاههای اروپا و جهان قرار دهد.

 

  • فرودگاه زوریخ

برترین فرودگاهای جهان_Zurich Airport

یکی از برترین فرودگاهای جهان ،فرودگاه زوریخ واقع در کشور سوئیس که مرکز فعالیت ایرلاین اینترنشال نیز میباشد توانسته از لحاظ امکانات تفریحی مانند پیست دوچرخه سواری و پیست اسکیت و اجاره دوچرخه و اسکیت و ایجاد موزه برای سرگرم کردن مسافران امتیاز برتری بخود اختصاص دهد. امکاناتی از لحاظ بهداشتی و تمیزی و طراحی های زیبا و چشمگیر و معماری فوق العاده  داخلی نیز توانسته به امتیاز این فرودگاه اضافه کند.

 

برترین فرودگاهای جهان _ Frankfurt Airport

یکی از برترین فرودگاهای جهان و دهمین مورد آن ، فرودگاه فرانکفورت واقع در کشورآلمان است و سومین فرودگاه بزرگ و برتر آلمان و قاره اروپا به شمار می آید. امکانات روز این فرودگاه طراحی های داخلی و خارجی و همچنین از لحاظ بهداشتی و تمیزی و امکانات سرگرم کننده این فرودگاه را جزء بهترین فرودگاههای جهان قرار داده است . فرودگاه فرانکفورت 97 ایرلاین در حال فعالیت دارد و پرواز در این فرودگاه به 105 کشور جهان و  حدود 250 فرودگاه انجام میشود.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات