اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

محدودیت های سفر در کشورهای عضو بریتانیا

0 94

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

با توجه به اطلاعیه ای که در تاریخ 12 سپتامبر توسط بریتانیا ارائه شد، به دلیل شیوع دوباره ویروس کرونا در بسیاری از کشورها، بریتانیا لیست جدیدی از کشورهایی را که مسافران آن در هنگام ورود به بریتانیا می بایست قرنطینه شوند را اعلام نمود.

طبق این لیست افرادی که از کشور پرتغال وارد بریتانیا می شوند می بایست به مدت 14 روز در قرنطینه قرار گیرند. همچنین مسافرانی که از کشور مجارستان و ریونیون نیز قصد ورود به این منطقه را دارند، شامل این قانون می شوند.

در مقابل سوئد از این قانون خارج شده و مسافرانی که از شنبه وارد ولز و انگلیس شده اند، دیگر نیازی به بودن در قرنطینه ندارند. بنابراین، اکنون بدون قرنطینه کجا می توانید به تعطیلات بروید؟ کدام کشورها اکنون در لیست قرنطینه هستند؟ باید گفت افرادی که از اکثر کشورها وارد بریتانیا می شوند باید قرنطینه شوند.

به گونه ای که محدودیت ها اخیراً در چندین کشور یا مناطقی که قبلاً معاف بودند نیز دوباره اعمال شده است:

12 سپتامبر – مجارستان و ریونیون (مسافران به ولز)

12 سپتامبر – سرزمین اصلی پرتغال، مجارستان، ریونیون و پلی نزی فرانسه (مسافران به انگلیس)

9 سپتامبر – جزایر یونان Lesvos ، Tinos ، Serifos ، Mykonos ، Crete ، Santorini و Zakynthos  (مسافران به انگلیس و ایرلند شمالی)

5 سپتامبر – پرتغال و پلی نزی فرانسه (مسافران به اسکاتلند)

4 سپتامبر – پرتغال، جبل الطارق، پلی نزی فرانسه و شش جزیره یونان (مسافران به ولز)

3 سپتامبر – یونان (مسافران اسکاتلند)

2 سپتامبر -زاکینتوس (مسافران به ولز)

29 آگوست – جمهوری چک، جامائیکا، سوئیس

22 آگوست – کرواسی، اتریش، ترینیداد و توباگو به علاوه سوئیس (برای مسافران به اسکاتلند)

15 آگوست – فرانسه، هلند، مالت، موناکو، تورکس و کایکوس، آروبا

8 آگوست – بلژیک، آندورا، باهاما

31 ژوئیه – لوکزامبورگ

27 جولای – اسپانیا

  • چگونه در خصوص لیست قرنطینه تصمیم گیری می شود؟

مرکز امنیت زیستی مشترک (JBC) که توسط دولت بریتانیا برای نظارت بر ویروس کرونا ایجاد شده است با افسران ارشد پزشکی هر یک از کشورهای این منطقه همکاری می کند و در مورد مکان های قار گرفته در این لیست مشاوره می دهد.

این تصمیم معمولاً زمانی گرفته می شود که از هر 100000 نفر در یک کشور یا جزیره 20 نفر یا بیشتر در طی هفت روز به ویروس کوید 19 آلوده شوند. اما عوامل دیگری نیز در نظر گرفته می شوند که شامل موارد زیر است:

نسبت تخمینی جمعیتی که در حال حاضر به این عفونت مبتلا است

روند تعداد موارد مرگ و میر در کشورها

اطلاعات مربوط به ظرفیت آزمایش هر کشور

میزان ویروس و میزان انتقال و گسترش آن در جامعه

لیست قرنطینه

  • چرا انگلیس راهروهای سفر منطقه ای را معرفی می کند؟

وزیر حمل و نقل گرانت شپس می گوید، دولت می تواند رویكرد هدفمندی را برای تنظیم قوانین قرنطینه اتخاذ كند كه سایر كشورها می توانند داده های قوی در مورد میزان ویروس کرونا را به اشتراک بگذارند. فقط باید بین جزایر و سرزمین اصلی تمایز قائل شد، زیرا تمایز بین مناطق داخلی بسیار دشوار است و مردم می توانند خیلی راحت بین آنها سفر کنند.

به همین منظور، سرزمین اصلی پرتغال از ساعات اولیه 12 سپتامبر در لیست قرنطینه بریتانیا قرار گرفت، اما جزایر این کشور این گونه نبودند. در اوایل هفته، هفت جزیره یونان به لیست قرنطینه اضافه شدند، اما بازدیدکنندگانی که از بقیه کشور بازگشت می کنند، نیازی به قرنطینه شدن ندارند.

انگلیس

  • چرا ممکن است اختلافاتی بین ملل بریتانیا وجود داشته باشد؟

بهداشت یک سیاست واگذار شده است، به این معنی که هر کشور عضو بریتانیا لیست قرنطینه خود را تنظیم می کند. اما تا همین اواخر این موارد به طور کلی یکسان بوده است.

در اوایل ماه سپتامبر، اسکاتلند و ولز پس از اینکه تعدادی از موارد ویروس در مسافران آمده از کشور یونان را ردیابی کردند، تصمیم گرفتند اقدامات قرنطینه ای را برای تمام یا قسمت هایی از این کشور اعمال کنند. آنها همچنین پرتغال را نیز به لیست قرنطینه خود اضافه کردند، زیرا این کشور آستانه اصلی 20 مورد در هر 100000 نفر را شکست.

پرونده های پرواز Tui از Zante به Cardiff و موردی که در پرواز Tui از Zante به گلاسگو مشخص شد. اما انگلیس و ایرلند شمالی بلافاصله محدودیت قرنطینه ای را در مورد مسافران یونان و پرتغال در آن زمان اعمال نکردند.

اگرچه پرتغال آستانه موارد ابتلا به ویروس کوید 19 را شکسته بود، وزیر حمل و نقل این کشور در آن زمان بیان کرد که آن ها آزمایشات بیشتری را در این خصوص انجام داده اند و درصد مثبت بودن افراد به ویروس کرونا از 1.8 به 1.6 کاهش یافته است.

اما وی بیان کرد که با این وجود ما نمی خواهیم که کشورها را از کاری که فکر می کنند صحیح است، منصرف کنیم و همچنان به انجام آزمایشات و تست های خود ادامه می دهیم.

اختلافاتی 

  • چه کسانی در بازگشت به انگلیس قرنطینه نمی شوند؟

مسافران کشورهایی که “کاهش خطر” ویروس کرونا دارند و آمار کمترین میزان مبتلا و مرگ و میر ناشی از این ویروس را اعلام می کند، می توانند بدون گذراندن دوران قرنطینه وارد حوزه بریتانیا شوند. این لیست که از بعد از ظهر روز شنبه 12 سپتامبر اعلام شده شامل کشورهای زیر است:

آنتیگوا و باربودا، استرالیا، آزورها، باربادوس، جزایر BES، کوبا، کوراسائو، قبرس، دانمارک، دومنیکا، استونی، جزایر فارو، فیجی، فنلاند، آلمان، یونان (به جز هفت جزیره ، از 9 سپتامبر)، گرینلند، گرنادا، گوادلوپ، هنگ کنگ، ایسلند، ایتالیا، ژاپن، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، ماکائو، مادیرا، مالزی، موریس، کالدونیای جدید، نیوزیلند، نروژ، لهستان، سان مارینو، سیشل، کره جنوبی، سنت بارتلمی، سنت کیتس و نویس، سنت لوسیا، سنت پیر و میکلون، اسلواکی، اسلوونی، سنت وینسنت و گرنادین، ​​سوئد، تایوان، ترکیه، واتیکان و ویتنام.

در این بین لیست های معافیت جداگانه ای برای ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی وجود دارد. کسانی که از منطقه سفر مشترک جمهوری ایرلند، جزایر کانال، یا جزیره من وارد انگلستان می شوند و همچنین 14 سرزمین برون مرزی انگلیس از قرنطینه شدن معاف هستند.

  • اگر مردم نخواهند قرنطینه شوند چه؟

مسافرانی که خود را قرنطینه نکنند، در انگلیس، ولز و ایرلند شمالی 1000 پوند و در اسکاتلند 480 پوند جریمه می شوند. همچنین اگر جزئیات تماس دقیق را ارائه ندهند در ولز و انگلیس از 1920 پوند تا 3200 پوند جریمه خواهند شد.

  • در مورد محدودیت در مقصد چطور؟

مسافرانی که انگلیس را ترک می کنند، هنگام ورود به یکی از کشورهای معاف از قرنطینه، هنوز می توانند با محدودیت هایی – از جمله قرنطینه – روبرو شوند. به عنوان مثال، همه افرادی که وارد استرالیا می شوند باید 14 روز قرنطینه شوند و اگر مقیم یا شهروند نباشید، ویزای معافیت لازم است.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات