اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

حضور بموقع در فرودگاه

حضور بموقع در فرودگاه، دقیقا چند ساعت قبل از پرواز هواپیما است؟

0 849

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

حضور بموقع در فرودگاه، دقیقا چند ساعت قبل از پرواز هواپیما است؟ این حضور بموقع چه کمکی به ما می کند؟

زمان، بعنوان یک فاکتور مهم در زندگی انسان، در اغلب مسائل، بسیار تعیین کننده است. این موضوع در زمینه حضور در فرودگاه، قبل از پرواز هواپیما، بسیاری جدی تر است و جنبه مالی و اقتصادی نیز دارد. چرا که در صورت عدم حضور بموقع در فرودگاه و از دست دادن پرواز، یقینا علاوه بر مشکلات ناشی از عدم پروازتان، دچار خسارت های مالی نیز خواهید شد.

اگر از آن دسته افراد صبور و خونسرد هستید، که تمام کارها را به دقیقه 90 موکول می کنید، بهتر است بدانید هیچگاه هواپیما منتظر شما نخواهد بود. پس با حضور بموقع و چند ساعت قبل از پرواز، در فرودگاه، سفری آرام و بدون اضطراب را آغاز کنید.

چرا باید چند ساعت قبل از پرواز، در فرودگاه باشیم؟

حضور در فرودگاه، برای سفر با هواپیما، درست مانند حضور در سایر پایانه های مسافربری جهت مسافرت با دیگر وسایل نقلیه است. در سفر با قطار و اتوبوس نیز، می بایست زودتر در محل مورد نظر حاضر باشید. سفر با هواپیما نیز از این قاعده مستثنا نیست.

اساسا بروز برخی مشکلات مانند مسائل امنیتی، آب و هوایی و یا مشکلات فنی در هواپیما، برنامه پرواز را تغییر می دهد. همین موضوع لزوم حضور بموقع مسافران را در فرودگاه، تشدید می سازد. رعایت این ضابطه، فواید دیگری نیز دارد و زمینه های مختلفی، به مسافران کمک می کند.

مطالب مرتبط
  • دریافت کارت پرواز

صف های مربوط به دریافت کارت پرواز، اغلب در ساعات و دقایق نهایی، بسیار شلوغ و پر ازدحام هستند. شاید سایر مسافران مانند شما فکر کنند و حضور خود را در فرودگاه، به واپسین دقایق بسپارند. لذا در صورت حضور بموقع، به محض باز شدن گیشه ها، کارت پرواز را بدون تجربه استرس و ازدحام، دریافت خواهید کرد.

  • اولین تجربه پرواز

در صورتی که برای اولین بار است که سفر هوایی را تجربه می کنید، توصیه می شود چند ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید تا با مراجعه به بخش اطلاعات، گیشه مربوط به دریافت کارت پرواز را بشناسید. زمانی که شما با فرودگاه آشنا نیستید، قطعا مسیر ها را نمی شناسید و از دسترسی ها نیز آگاه نیستید. حضور بموقع به شما این امکان را می دهید تا با خیال راحت از مسئولین مربوطه، سوال کنید و راه را پیدا کنید.

  • احتمال بروز مشکل

برطرف ساختن برخی مشکلات و موانع بوجود آمده در پرواز، ملزم به حضور بموقع در فرودگاه است. مثلا اگر بلیط شما با مشخصات مدرک شناساییتان مغایرت داشته باشد، باید به بخش امور مشتریان مراجعه کنید. لذا اگر این اتفاق چند ساعت قبل از پرواز برایتان رخ بدهد، مسلما مشکلتان حل خواهد شد و از پرواز جا نمی مانید.

عموما سفرهای هوایی، زمانی به ایجاد آسایش و رفاه بیشتر مسافران می انجامند که افراد وقت شناس و دقیق باشند. زمانی که دیر به فرودگاه برسید، سفری پر استرس را تجربه خواهید کرد. البته این در حالیست که شما از پرواز جا نمانید. لذا توصیه می کنیم، در پرواز های داخلی دو ساعت قبل از پرواز و در پرواز های خارجی، چهار ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشید. چرا که گیشه های دریافت کارت پرواز، در پرواز های داخلی حدودا بین 30 الی 40 دقیقه و در پرواز های خارجی بین 40 الی 45 دقیقه قبل از حرکت هواپیما، بسته می شوند.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات