اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

بازرسی فرودگاه

علت شلوغی همیشگی صف ها در بخش بازرسی فرودگاه چیست؟

0 409

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

علت شلوغی همیشگی صف ها در بخش بازرسی فرودگاه چیست؟ آیا بازرسی در فرودگاه، حریم شخصی مسافران را نقض می کند؟

نگاه جدی و سختگیرانه ماموران، در بخش بازرسی فرودگاه، خاطره ای مشترک بین تمام مسافران است. عبور از این بخش که اغلب چهره ای شلوغ و پر ازدحام نیز دارد، یکی از چالش برانگیز ترین بخش های سفر با هواپیما است. این فکر که بررسی وسایل و بار هایتان، ممکن است منجر به یافتن برخی اقلام دردسر ساز شود، موجب ایجاد استرس می شود.

علاوه بر این، حضور در صف های طولانی بازرسی نیز، اکثر افراد را رنجیده خاطر می کند. در اینصورت، استرس، بی حوصلگی مسافران و همچنین عجله آنان برای رسیدن به هواپیما، روند بازرسی را کندتر می کند. شاید با دانستن علل اصلی ایجاد شلوغی، در این بخش صبورتر رفتار کنید.

علت ازدحام در صف های بازرسی فرودگاه

امنیت مسافران، از مهم ترین مسائل در فرودگاه است که می بایست توسط مامورین بازرسی و مسئولین فرودگاه، تامین شود. در پی کشف بمب و سلاح های متعدد، پروسه بازرسی با دقت و حوصله بیشتری صورت می گیرد. تمامی مسافران و افرادی که قصد ورود به فرودگاه را دارند، می بایست مورد بررسی قرار گیرند و به همین دلیل صف های طولانی بازرسی شکل می گیرند. اما این شلوغی و ازدحام، دلایل دیگری هم دارد.

  • عدم وجود نیروهای امنیتی به تعداد کافی و متناسب با حجم مسافران
مطالب مرتبط

این مسئله به دنبال کافی نبودن حوصله مسافران در حال انتظار و کمبود وقت، علاوه بر شکل گیری صف های طولانی بازرسی، فضایی پر استرس و ناخوشایند را در این بخش از فرودگاه ایجاد می کند.

  • مراحل پیچیده و زمان بر

در گیت بازرسی، درآوردن کمربند، کفش، تجهیزات الکترونیکی و سایر وسائلی که مامورین بازرسی تقاضا می کنند، توسط هر مسافر و قرار دادن آن در جعبه مخصوص برای عبور از دستگاه های امنیتی، بدون شک زمان بر است. در این زمینه هیچ راه فراری وجود ندارد و تمام مسافران می بایست خود را در برابر انجام این پروسه وقت گیر، تسلیم کنند.

  • افزایش نرخ پرواز

استقبال رو به رشد افراد، از سفر های هوایی در طی 5 سال اخیر در صورتی است که نرخ افزایش نیروی مورد نیاز در بخش بازرسی، نه تنها بیشتر نشده، بلکه کاهش یافته است. بنابر آمار رسمی، نرخ مسافرت های هوایی از سال 2011 میلادی تا کنون، 12 درصد افزایش یافته است. با این حال نرخ کاهش تعداد کارکنان در فرودگاه نیز، 12 درصد است.

یقینا با تکامل فناوری های امنیتی و بکارگیری آنان در بخش بازرسی فرودگاه، دیگر شاهد صف های طولانی نخواهید بود و با میل و رغبت بیشتری، سفرهای هوایی را انتخاب می کنید. یکی از این ابزارها، استفاده از اسکنر های تمام بدن است. بررسی کل بدن مسافران، توسط یک اسکنر، زمان کمتری می گیرد و پویش دقیقتری را به دنبال خواهد داشت. امروزه دو نوع از این دستگاه ها تولید می شوند که یکی از آن ها توسط اشعه ایکس کار می کند و دیگری با ایجاد تصاویر سه بعدی از بدن، بوسیله امواج رادیوی غیر یونیزه، به پویش می پردازد.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات