اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

مزایا و معایب سفرهای هوایی

مزیت سفر با هواپیما چیست؟ چرا سفر با هواپیما از محبوبیت بیشتری برخوردار است؟

0 851

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اغلب افراد، سفر را بعنوان راهی برای فرار و دور شدن از دغدغه های روزمره و خستگی های ناشی از کار، می شناسند. سفر های راحت، سریع و با کیفیت، همزمان با پیشرفت تکنولوژی، تجربه شدند و این امکان توسط سفرهای هوایی محقق شد.

با وجود انواع مختلف هواپیماها در ابعاد و کارکرد های متفاوت، هواپیماهای مسافربری، به کسب تجربه شیرین گردش هوایی به منظور سفرهای تفریحی و یا کاری، کمک بسیاری کردند. این ماشین هوایی وسیع، با وجود مزایای متعدد و قابل لمس، عیب های نیز دارد. بررسی معایب هواپیما، در کنار مزایا آن، یک عمل منطقی و معقول است که منجر به یک انتخاب درست می شود.

 • شناخت مزایا

با یک بار سفر با هواپیما، به ویژگی های بارز و ملموس سفرهای هوایی، پی خواهید برد. این خصوصیات در گذر زمان بهبود یافته تا اینکه امروزه، هواپیما به یکی از پرطرفدارترین وسایل نقلیه جهت سفر، تبدیل شده است و خواهان بسیاری دارد.

 • صرفه جویی در زمان

از آنجا که امکان سفر به نقاط دور دست در کمترین زمان ممکن بدون انتخاب سفرهای هوایی وجود ندارد، صرفه جویی در زمان را می توان برجسته ترین ویژگی سفرهای هوایی دانست.

 • لذت پرواز

تماشای نمای کلی و جامع شهرها و طبیعت بکر، لذت پرواز را بیشتر می کند. علاقه عموم مردم به هواپیما، بیشتر از جنبه هیجان انگیز بودن آن است که توسط تماشای چشم اندازهای مسحور کننده بوجود می آید.

 • امنیت

برخلاف تصور عموم مردم، سفرهای هوایی بیشترین امنیت را جهت گردش، تامین می سازند. سالیانه میلیون ها نفر سفر می کنند و در این بین هواپیما ها با بیشترین نرخ پرواز، کمترین آسیب ها را ایجاد می کند.

 • آسایش و راحتی

سفرهای هوایی، در جلب رضایت مسافران و ایجا رفاه بیشتر، تلاش بسیاری دارند و با ایجاد امکانات مطلوب و ایمن، سفری راحت و آرام را ایجاد می کنند. تخت خواب، سیستم گرمایشی و سرمایشی و ماساژور ها، امکاناتی هستند که در هوایپماهای مسافربری درجه یک، وجود دارند.

 • حل معضل ترافیک

ترافیک یکی از معضل های بزرگ سفرهای زمینی محسوب می شود که در گردش با هواپیما، با آن روبرو نخواهید شد.

 • هزینه کمتر برای کودکان

تخفیف مخصوص کودکان در مسیر های بین المللی، هزینه های سفر را کاهش می دهد. ضمن اینکه کودکان طاقت سفرهای طولانی مدت را ندارند و در سفرهای هوایی، کمتر اذیت می شوند.

شناخت معایب

 • فاصله زیاد فرودگاه از مرکز شهر

اساسا فرودگاه ها، فاصله زیادی تا مرکز شهر دارند و همین موضوع، هزینه مازادی را برای رسیده به هواپیما و فرودگاه، به توریست ها اعمال می کند.

 • هزینه بالا

سفر با هواپیما با وجود تمام ویژگی های مثبت، هزینه بالایی دارد و در مقایسه با سایر وسایل نقلیه، گرانتر است.

 • مبالغ اضافی

هزینه های بیشتر و مازاد زمانی برای شما در نظر گرفته می شود که بخواهید بار بیشتر از مقدار تعیین شده را جابجا کنید.

 • ترس از ارتفاع

تجربه لحظات پر استرس و ترسناک، خاطره ای است که افرادی که ترس از ارتفاع دارند، از سفر با هواپیما دارند.

 • تاخیر در حرکت

تاخیر در پرواز، مشکلی است که عمدتا در ایرلاین های هوایی وجود دارد و قابل چشم پوشی نیست. این مسئله اغلب به دلیل ترافیک هوایی، بدبودن شرایط هوایی و یا مشکلات فنی بوجود می آید.

 

شناخت مزایا و معایب گردش های هوایی، به شما بعنوان یک توریست هوایی کمک می کند تا با در دست داشتن اطلاعات کافی از ویژگی های هواپیما و سفرهای هوایی، از آن استفاده کنید.

 

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات