اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

مکان های طبیعی فوق العاده زیبا در اروپا

0 423

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اروپا همواره مقصد گردشگری بسیاری از مردم از سراسر جهان بوده است. چرا که این قاره سبز ترکیبی از زیبایی های طبیعی شگفت انگیز، هنر و معماری است. این مکان های زیبا همیشه الهام بخش بسیاری از گردشگران و بازدیدکنندگان بوده است. به همین جهت در این مقاله قصد داریم تا شما با تمام زیباترین مکان های طبیعی در اروپا آشنا کنیم تا در سفر خود به این قاره حتما از آن ها دیدن کنید.

 • تنگه وردون، فرانسه (Verdon Gorge)

تنگه وردن که به زبان فرانسوی Les Gorges du Verdon نام دارد گاهی “گراند کانیون فرانسه” نیز خوانده می شودف قدمتی در حدود 250 میلیون سال دارد. این تنگه توسط اقیانوس ها و یخچال های طبیعی شکل گرفته است. این تنگه توسط رودخانه ای از آب هایی به رنگ زمرد پر شده است که باعث شده مانند یک جواهر زیبا بدرخشد و چشم هر بازدید کننده ای را به خود خیره کند.

تنگه وردون، فرانسه

 • آیزریسنولت، اتریش (Eisriesenwelt)

ژاکت خود را بپوشید و آماده شوید تا تحت تاثیر قرار بگیرید. آیزریسنولت اتریش به عنوان بزرگترین غار یخی در دسترس جهان محسوب می شود که مانند سرزمین عجایب یخی آبی با کریستال های درخشان می درخشد. این غار از اواخر بهار تا اواسط پاییز باز است. این غار به اندازه ای خنک است که حتی در گرمترین روزهای تابستان نیز به لباس گرم نیاز خواهید داشت.

آیزریسنولت، اتریش

 • ساحل Catedrais، اسپانیا

این ساحل زیبا در اسپانیا به دلیل غارهای آن مشهور است. شگفتی این غارها و صخره ها به این دلیل است که در طی سال ها از طریق جزر و مد به وجود آمده و شکل گرفته اند. هنگامی که جزر و مد پایین است شما می توانید در ساحل زیبای شنی این منطقه قدم بزنید و از لمس شن های ساحل و برخورد موج های دریا به پاهایتان نهایت لذت را ببرید.

ساحل Catedrais، اسپانیا

 • Preikestolen، نروژ

اگر شما هم به دنبال هیجان و ارتفاع هستید، باید گفت که این منطقه در نروژ یکی از بهترین گزینه برای شما خواهد بود. یک فلات باریک که تقریباً 2،000 فوت بالای فئورود در جنوب نروژ قرار دارد و هر ساله تقریباً 300000 بازدید کننده 4 ساعت پیاده روی می کنند تا بتوانند هیجان و آدرنالین ترشح شده ناشی از هیجان خود را تجربه کنند.

Preikestolen، نروژ

 • پارک ملی دریاچه های Plitvice، کرواسی

این پارک ملی در بین دو کوه واقع شده و 16 دریاچه و آبشار در آن جای گرفته است. دریاچه های بکر آبی و سبز که با سدهای طبیعی از هم جدا شده و با آبشارها، جنگل های راش و صنوبر و غارهای پنهان محصور شده اند. اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید به دل طبیعت سفر کنید باید گفت که این پارک ملی یکی از زیباترین مکان های طبیعی در اروپا است.

پارک ملی دریاچه های Plitvice، کرواسی

 • صخره های موهر، ایرلند

صخره های موهر به فاصله پنج مایلی در امتداد سواحل اقیانوس اطلس ایرلند غربی قرار دارد و ترکیبی فوق العاده از ارتفاعات وحشتناک و برخی از زیباترین مناظر طبیعی جهان را به بازدید کنندگان نشان می دهد. تماشای اقیانوس و طلوع  و غروب خورشید از بالای این صخره ها قطعا تجربه ای فراموش نشدنی خواهد بود.

 • Matterhorn، سوئیس و ایتالیا

قله هرمی چشمگیر ماترهورن که به عنوان نمادی بین سوئیس و ایتالیا قرار دارد، باعث الهام بخشیدن به نسل های زیادی از هنرمندان، نویسندگان و کوهنوردان بوده است. اولین صعود به این قله در سال 1865 رخ داد. این روزها، سالانه حدود 3000 کوهنورد گردشگر سعی می کنند تا به این قله صعود کنند.

Matterhorn، سوئیس و ایتالیا

 • جنگل های راش باستانی، آلمان

آلمان تنها باقیمانده جنگل های راش بکر کوهستانی در جهان را دارد. این جنگل های زیبای راش در گوشه و کنار این کشور مانند پارک های ملی جاسموند و موریز یافت می شوند. در هنگام قدم زدن و بازدید در این جنگل های زیبا گویی به هزاران سال پیش که بخش اعظمی از قاره اروپا با این جنگل ها پوشیده شده بود، خواهید رفت و به جرات می توان گفت که یکی از زیباترین مکان های طبیعی در اروپا محسوب می شود.

 • آبشار Bigar، رومانی

همیشه جذابیت و زیبایی یک آبشار به ارتفاع و سرعت حرکت آب آن نیست. مهم است که یک آبشار تا چه میزان می تواند الهام بخش و شگفت انگیز باشد. یک مثال واضح در این خصوص مربوط به آبشار بیگار در رومانی است. صخره ای عظیم که از خزه پوشانده شده و آب جاری از آن به نهرهای کوچک اطراف هدایت می شود. این آبشار می تواند یکی از آرامش بخش ترین زیباترین مکان های طبیعی در اروپا باشد.

آبشار Bigar، رومانی

 • Dune of Pilat، فرانسه

بلندترین تپه اروپا است که در کنار ساحل اقیانوس اطلس در جنوب غربی فرانسه قرار دارد. این تپه 1.8 مایل طول، حدود 2،000 پا عرض و در بخش هایی بیش از 350 فوت ارتفاع دارد. این تپه هر ساله در حدود 16 فوت به داخل کشور فرانسه نیز پیش روی دارد. با سفر به این منطقه شما می توانید از زیبایی منظره آبی که از بالای این تپه مشاهده می کنید لذت ببرید.

Dune of Pilat، فرانسه

 • گذرگاه غول پیکر، ایرلند شمالی

گذرگاه غول پیکر در ایرلند شمالی در نگاه اول شبیه به یک مکان طبیعی زیبا در اروپا نخواهد بود. اما باید گفت با مطالعات گسترده ای که باستان شناسان و زمین شناسان در این خصوص انجام داده اند، دریافتند که این مسیر سنگفرشی زیبا به سمت دریا توسط فعالیت های آتشفشانی در طی سالها به وجود آمده است و هر ساله گردشگران زیادی را به این منطقه جذب می کند.

 • Blue Grotto، ایتالیا

یکی از زیباترین مکان های طبیعی در اروپا و کشور ایتالیا غارهای آبی بلو گروتو است که قایق سواری در آب های این غار تجربه ای فراموش نشدنی به همراه خواهد داشت. ساختار این غارها به گونه ای است که گویی فیلترهای نوری در زیر آب قرار دارد که حالتی درخشان و نقره ای به آب می دهد و همین موضوع این غارها را منحصر به فرد و شگفت انگیز کرده است.

Blue Grotto، ایتالیا

 • صخره های سفید Dover، انگلیس

هنگامی که به این منطقه سفر می کنید، مایل ها صخره هایی گچی که با سنگ چخماق و کوارتز حک شده است و جلوه ی باشکوهی را به صخره ها داده را مشاهده خواهید کرد. صخره هایی که از تنگه داور بین انگلستان و فرانسه مشرف هستند.

قدم زدن در این ساحل زیبا در کنار این صخره های سفید و باشکوه بسیار لذت بخش خواهد بود. پس در سفر بعدی خود برای بازدید از زیباترین مکان های طبیعی در اروپا این منطقه را نیز در لیست خود قرار دهید.

 • سانتورینی، یونان

در وسط خلیج سانتورینی یونان دو جزیره کوچک آتشفشانی وجود دارد که می توانید با قایق از ساحل به سمت این سواحل حرکت کنید و تجربه رفتن به چشمه های آب گرم طبیعی را کسب کنید. این چشمه ها به قدری آرامش بخش است که هر ساله تعداد زیادی گردشگر تنها برای بازدید و استفاده از این چشمه ها به یونان سفر می کنند.

سانتورینی، یونان

 • Davolja Varos، صربستان

202 برج صخره ای طبیعی با ترکیبی از فعالیت های آتشفشانی در سواحل صربستان مانند نگهبانانی قرار گرفته اند. این صخره ها به قدری عجیب و در عین حال خارق العاده به نظر می رسند که برخی از گردشگران آن ها را نه تنها به عنوان زیباترین مکان های طبیعی در اروپا بلکه به عنوان عجایب غیر معمول طبیعی نیز در نظر می گیرند.

 • غار Fingal، اسکاتلند

شما نه تنها به غار Fingal نخواهید رسید، بلکه تلاش برای پذیرش این شگفتی طبیعی باورنکردنی است. این غار دریایی در جزیره ای غیر مسکونی در هبریدس اسکاتلند از ستون های بزرگ بازالت ساخته شده و معماری طبیعی با شکوهی را به آن بخشیده است.

 • غارهای یخی Vatnajokull، ایسلند

ایسلند دوست دارد کارها را کمی متفاوت انجام دهد، بنابراین جای تعجب ندارد که به جای این که به بازدیدکنندگان فرصتی برای پیاده روی روی یخچال های طبیعی را بدهد، به آن ها فرصت رفتن به درون غارهای یخی و این یخچال ها را  می دهد. بی شک این منطقه یکی از زیباترین مکان های طبیعی در اروپا است که هر ساله در زمستان تعداد زیادی گردشگر و متخصص برای بازدید از آن به ایسلند سفر می کنند.

غارهای یخی Vatnajokull، ایسلند

 • جنگل کج، لهستان

یکی از زیباترین مکان های طبیعی در اروپا و در عین حال عجیب ترین آن جنگل کج در لهستان است. تنه درختان این جنگل به گونه ای است که مانند علامت سوال برعکس بوده و منحنی دارد. نکته عجیب تر در خصوص این جنگل این است که دارای 400 درخت منحنی است که در یک جنگل بزرگتر با درختانی با رشد تنه صاف قرار گرفته است.

جنگل کج، لهستان

 • آبشار Jagala، استونی

در ماه های گرمتر، آبشار جا گالا بیشتر به عنوان وسیع ترین آبشار استونی شناخته می شود و در حدود 160 پا از رودخانه جا گالا امتداد دارد. اما شکوه واقعی آن در زمستان پدیدار می شود، هنگامی که بخش هایی از رودخانه و آب جاری از این آبشار در مسیر ریزش یخ می بندد و صحنه ای فوق العاده زیبا را خلق می کند. این آبشار یکی دیگر از زیباترین مکان های طبیعی اروپا است که در هنگام سفر در زمستان باید از آن بازدید کرد.

 • یخچال Aletsch، سوئیس

یخچال Aletsch با طولی در حدود 14 مایل، بزرگترین یخچال طبیعی آلپ است که توسط میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت جهانی رسیده است. این منطقه در واقع از سه یخچال کوچک تشکیل شده و نهرهای آبی که به آرامی و با سرعتی در حدود 20 اینچ در روز سرازیر هستند. این منطقه هم در زمستان و هم در تابستان زیبا و دیدنی خواهد بود.

 • غارهای Aggtelek، مجارستان و اسلواکی

بیش از هزار غار شبکه غارهای آگتلیک کارست و اسلواکی کارست را تشکیل می دهند. این غارها در حدود 15 مایل طول داشته و یکی از زیباترین مکان های طبیعی در اروپا و غارهای زنجیره ای در جهان هستند که سالانه گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب می کنند.

 • صخره های بیرمنگام، انگلیس

طبیعت به طرز شگفت آور بازیگوش است و در هیچ کجا نمی توان آن را آشکار تر از آنچه که در صخره های بیرمنگام است، مشاهده کرد. سنگ هایی که به شکل شگفت آوری در تعادل کامل روی یکدیگر قرار دارند. حتی خود انسان هم نمی تواند با این دقت و ظرافت و انجام محاسبات دقیق چنین کاری را انجام دهد.

 • پارک ملی Durmitor، مونته نگرو

با سفر به مونته نگرو به عمیق ترین تنگه اروپا و یکی از زیباترین مکان های طبیعی در اروپا سر بزنید. در میان جنگل های بکر کاج قدم بزنید و به بیش از ده ها دریاچه زیبا و درخشان برسید. تمام این زیبایی ها در پارک ملی دیتمی تور مونته نگرو، خلاصه شده است. این منطقه به ثبت جهانی در یونسکو نیز رسیده است.

 • پارک ملی Gaunja، لتونی

لتونی کشوری است که دو نوع طبیعت بکر فوق العاده را در خود جای داده است. تقریبا نیمی از این کشور تحت پوشش جنگل ها قرار دارد و بخش دیگر آن دارای نواحی بیابانی است و لتونی به تمام طبیعت بکر خود افتخار می کند.

چهار پارک ملی از برخی از قدیمی ترین جنگل ها، رودخانه ها و سواحل اروپا در این کشور قرار دارد. پارک ملی گاونجا نیز یکی از آنها بود که طولانی ترین رودخانه و بزرگترین غار لتونی به همراه صخره ای چشمگیر در آن واقع شده و یکی از زیباترین مکان های طبیعی در اروپا را تشکیل داده است.

پارک ملی Gaunja، لتونی

 • Ria Formosa، پرتغال

جزایر Ria Formosa در جنوب پرتغال به دلیل داشتن حیات وحش غنی بسیار معروف است. به خصوص انواع گوناگونی از گونه های پرندگان در این منطقه وجود دارد. به همین جهت بهترین مکان برای گردشگرانی خواهد بود که عاشق دیدن پرندگان هستند. از ویژگی های خاص این جزایر این است که آن ها همچنان از طریق باد، جزر و مد و جریان آب در حال شکل گیری مجدد هستند.

Ria Formosa، پرتغال

 • جزایر Svalbard، نروژ

جزایر سوالبارد یکی از بهترین نقاط جهان برای تجربه شگفتی های طبیعی فصلی آفتاب نیمه شب تابستان و شب های قطبی زمستانی است. مجمع الجزایر جدا شده در نیمه راه بین نروژ و قطب شمال از اواخر آوریل تا اواخر اوت روز بی پایان را تجربه می کند.

در ماه های زمستان، حالت گرگ و میش قطب شمال، روز و شب آسمان را به دست می گیرد و از اواخر فوریه تا اوایل آوریل، خورشید دائماً در افق طلوع می کند. بی شک این منطقه یکی از زیباترین مکان های طبیعی در اروپا است که در هر زمانی از سال می توان به آنجا رفت و از زیبایی های آن نهایت لذت را برد.

 • دریاچه های District، انگلستان

این منطقه که گاها با نام Lakeland نیز شناخته می شود، قرن هاست که الهام بخش هنرمندان و شاعران این کشور بوده است. ترکیبی بی نظیر از دریاچه های بکر، قله های کوهستانی و تپه های غلتکی سبز که زیبایی خیره کننده ای را به آن بخشیده است.

به این ترتیب با زیباترین مکان های طبیعی اروپا آشنا شدیم. بنابراین در سفر اول یا بعدی خود به قاره سبز این لیست را با خود به همراه داشته باشید تا بازدید از هیچ یک از این مناطق بکر و زیبا را از دست ندهید. 

دریاچه های District، انگلستان

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات