اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

شرکت هواپیمایی Beechcraft

0 274

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

از سال 2006 تا 2013، هاوکر بیچ کرفت خطوط جت تجاری Hawker و Beechcraft را ساخت. به این ترتیب، این شرکت تولید هواپیمایی آمریکایی از طریق ادغام به وجود آمد. اما به دلیل بدهی های سنگین و معاملات تجاری ضعیف، دوام چندانی نداشت.

با این حال، هواپیماهای آنها هنوز در بیش از 100 نقطه از جهان در حال سرویس دهی هستند. این شرکت همواره به دلیل بزرگ بودن و فروش چشمگیر مشهور بوده و دفتر مرکزی هاوکر Beechcraft مستقر در ویچیتا، کانزاس قرار داشت.

در سال 2010 این کمپانی هواپیمایی 8000 کارمند در سراسر جهان داشت که 5300 نفر آن ها در دفتر مرکزی این شرکت در ایالات متحده آمریکا کار می کردند. Textron Aviation در سال 2014 هاوکر بیچکرافت را به دست آورد. اما این شرکت همچنان با نام خود به کارش ادامه داد.

جیم شوستر به عنوان مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره این شرکت و بیل بوستور و استیو میلر به عنوان معاون انتخاب شدند. استیو میلر شخصی بود که به عنوان یک متخصص توانست کمک های زیادی در تشخیص نقطه ضعف این کمپانی انجام دهد.

  • تاریخچه شرکت هواپیمایی Beechcraft

کمپانی هواپیمایی هاوکر بیچ کرفت در سال 2006 تأسیس و در 19 فوریه 2013 درهای آنها بسته شد. درست است که این شرکت به طور رسمی در سال 2006 ثبت شد، اما شروع فعالیت های این کمپانی از سال 1994 بوده است زمانی که این شرکت هواپیمایی با Raytheon Jets ادغام شد.  

این کمپانی سپس در سال 2006 به شرکت Onex و Goldman Sachs فروخته شد در حالی که بدهی زیادی داشت و آن ها برای حمایت از آن تلاش کردند.  

با این حال، تا آوریل 2012 شرکت بیچ کرافت شروع به پرداخت بدهی های خود نکرد و گمانه زنی های زیادی مبنی بر اینکه کمپانی هواپیمایی وارد ورشکستگی خواهد شد، وجود داشت. این اتفاق در اوایل ماه مه 2012 رخ داد و در نتیجه این شرکت پیشنهاد خرید از شرکت هواپیمایی پکن را پذیرفت.

اما متاسفانه، این فروش به دلیل مذاکرات ناموفق انجام نشد و سرانجام این کمپانی هواپیمایی با نام همان Beechcraft ورشکست و از دنیای صنعت هوانوردی خارج شد.

تاریخچه

  • رویدادهای قابل توجه

رکود اقتصادی اواخر دهه 2000 میلادی برای بسیاری از شرکت های هواپیمایی از جمله Beechcraft سخت بود و این کمپانی مجبور شد در اوایل سال 2009 در حدود 490 کارمند خود را اخراج کند. یک ماه پس از آن نیز این شرکت هواپیمایی دوباره اعلام کرد سفارشات آن ها به شدت کاهش یافته و قرار است تا 2300 کارمند دیگر نیز تا پایان سال اخراج شوند.

به این ترتیب، تا آگوست سال 2009، این شرکت 25 درصد از نیروی کار خود را اخراج کرد، اما کاهش بیشتری لازم بود.

یکی از مهمترین وقایع در تاریخ کمپانی هواپیمایی بیچ کرفت در اوایل سال 2010 رخ داد. این شرکت با همکاری FlightSafety International تصمیم گرفتند تا یک مرکز بزرگ 44000 متر مربعی را افتتاح کنند. این مرکز جهت آموزش تکنسین ها، تعمیر و نگهداری طراحی شده بود.

تا سپتامبر سال 2011، این شرکت 2.14 میلیارد دلار بدهی داشت، سپس آن ها اعلام کردند که به دلیل مسائل اقتصادی تا مدتی تولید و توسعه Hawker 200 را کندتر خواهند کرد.

رویدادهای قابل توجه

  • تصادفات

هرچند دیگر شرکت بیچ کرافت هواپیما تولید نمی کند اما تعدادی از هواپیماهای آن ها همچنان در حال خدمت بوده و برخی از آن ها دچار حوادثی نیز شده اند. در تاریخ 13 ژوئن 2018، یک هواپیمای خصوصی Baron 58، هنگام آماده شدن برای پرواز Angel سقوط کرد. متاسفانه دو سرنشین این هواپیما در طی این حادثه جان خود را از دست دادند.

در 10 نوامبر 2015، یک هاوکر 800 در اکرون اوهایو در یک ساختمان آپارتمانی در مسیر فرودگاه سقوط کرد. نه نفر در پرواز بودند و همه از جمله هر دو خلبان کشته شدند. علت گزارش شده این سقوط خطای خلبان، نواقص در نظارت بر FAA و مسائل عملیاتی گزارش شده بود.

از دیگر حوادث رخ داده برای هواپیماهای این شرکت می توان به سانحه ای که در 31 ژوئیه 2008 در مینسوتا رخ داد، اشاره کرد. یک Hawker Beechcraft BAE 125-800A در حین تلاش برای فرود سقوط کرد. هر دو خلبان و شش مسافر آن کشته شدند و هواپیما کاملاً منهدم شد.

  • هواپیماهای Hawker Beechcraft کجا ساخته می شوند؟

تولیدات این شرکت هواپیمایی به طور کلی شامل جت های جنگی، جت های سبک، جت های مسافربری با سایز متوسط، جت های تجاری متوسط و هواپیماهای نظامی توربو پروب است.

این هواپیماها با توجه به امکانات مختلفی که در سراسر جهان وجود داشت، در جاهای گوناگونی ساخته می شدند. برخی از آنها در ایالات متحده مستقر بود مانند آتلانتا، جورجیا، سالینا، کانزاس، لیتل راک ارکانزاس و سایرین در چستر، انگلستان و چیهواهوا مکزیک بودند.

  • چه هواپیماهای دیگری را تولید می کنند؟

این شرکت همانطور که توضیح داده شد، تلاش های خود را بیشتر در ساخت هواپیماهای عمومی، نظامی و تجاری متمرکز کرده بود و علاوه بر طیف گسترده ای از هواپیماهای سبک، گزینه هایی مانند جت های تک موتوره و جت های توربوپراپ با موتور دو قلو را نیز ارائه می کردند.

چه هواپیماهای دیگری را تولید می کنند؟

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات