اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

ترس در پرواز

در حین پرواز هواپیما، دچار احساس ترس شده اید

0 494

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

چگونه بر ترس خود از پرواز غلبه کنیم؟ آیا در حین پرواز هواپیما، دچار احساس ترس شده اید؟

آکروفوبیا، یک اختلال روانی به جهت ترس انسان ها از پرواز شناخته می شود. اگرچه عموم مردم عاشق سفر کردن به نقاط دوردست با هواپیما هستند و استرس زیادی را در حین پرواز با هواپیما تجربه نمی کنند، اما تعداد افراد مبتلا به ایروفوبیا نیز کم نیست. اگر در هواپیما افرادی را می بینید که به محض بلند شدن هواپیما، محکم به صندلی خود می چسبند و تمام وجودشان مملو از ترس می شود، بدون شک با یک ایروفوبیا برخورد کرده اید.

پرواز، بخش جدانشدنی سفر به سرزمین های دور از خانه است. گاهی حتی نرخ بالای بلیط هواپیما ها، تاخیر در پرواز و یا احتمال گم شدن چمدان در بخش بار نیز شما را از سفر با هواپیما منع نمی کند. تنها یک عامل اساسی و روانی وجود دارد که اغلب قید این سفر های شگفت انگیز را می زنید. ترس از پرواز!

  • راهکار های اصولی برای غلبه بر ترس

راه های بسیاری وجود دارد که در کاهش و کنترل ترس در پرواز، موثرند. شناخت این ترفند های کارساز، می تواند لذت سفر را بیشتر کند و لحظات پر استرس سپری شده در هواپیما را به لذت تماشای چشم اندازهای طبیعی، تبدیل کند.

  • از چه چیزی می ترسید

در قدم اول باید ترستان را بشناسید. شناخت این ترس، راه های درمان را نیز آسان و واضح می سازد. ترس از ارتفاع، ترس از تیک آف، ترس از فضای تنگ و بسته هواپیما و یا ترس از تکان های شدید که در اثر تروبلانس ایجاد می شود، زمینه های مختلف ترس مسافران از هواپیما را تشکیل می دهند.

  • درباره ترستان مطالعه کنید

بعد از شناخت ترستان، در مورد آن مطالعه کنید. شناخت نحوه عملکرد هواپیما، علت تکان های شدید و دلیل صداهای عجیب و غریب در هنگام تیک آف، می تواند به کاهش ترس و اضطراب شما بینجامد.

  • تجربه اولین پرواز

در صورتیکه برای بار اول است که با هواپیما سفر می کنید، قبل از پرواز با محیط داخلی هواپیما آشنا شوید. عکس ببینید تا بر اثر نا آشنایی با محیط، دچار استرس و ترس نشوید.

  • حوادث هوایی را پیگیری نکنید

گوش دادن به اخبار تلخ پیرامون پرواز های ناموفق و یا دیدن فیلم های مربوط به سقوط هواپیما، تاثیر مستقیم بر روح و روان شما می گذارد و ترستان را بیشتر می کند.

  • صندلی کنار پنجره، ترسناکتر است

در هنگام دریافت کارت پرواز از مسئول مربوطه بخواهید تا در صندلی کنار راهرو بنشینید. در صندلی کنار راهرو، احساس تنگی و خفگی نمی کنید و با ندیدن میزان ارتفاع در پنجره، به ترس از ارتفاع نیز غلبه می کنید.

  • دیر نرسید

زمانیکه به فرودگاه دیر می رسید و ترس ناشی از عدم پرواز به سراغتان می آید، در طول پرواز نیز نگرانی ها ادامه پیدا می کند. با یک برنامه ریزی درست، زودتر به فرودگاه بروید.

  • موزیک آرام بخش را امتحان کنید

گوش دادن به موزیک های لایت و آرام، به تزریق آرامش و نشاط می پردازند. لذا با گوش دادن به موسیقی آرام، بر ترستان مسلط می شوید.

 

بهتر است بدانید سالیانه میلیون ها انسان، بوسیله هواپیما جابجا می شوند و اخبار مربوط به حوادث ناگوار در پرواز، تنها درصد پایینی از مجموع پروازهای جهانی را تشکیل می دهند. پس بهتر است افکار منفی و مسموم را از ذهن خود دور کنید و با انتخاب هواپیما برای انجام سفرهای دور و نزدیک، این تابو را برای همیشه بشکنید.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات