اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

سقوط جنگنده ارتش ایران در سبلان

یک جنگنده ارتش ایران در دامنه کوه‌های سبلان در استان اردبیل سقوط کرده است

0 376

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

ارتش ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که این جنگنده از نوع میگ ۲۹ بوده و “در منطقه عمومی شمال غرب کشور و در حین اجرای ماموریت” دچار سانحه شده است.

این اطلاعیه خلبان هواپیما را سرهنگ محمدرضا رحمانی “از خلبانان مجرب نیروی هوایی” معرفی کرده و گفته است که تلاش‌ها برای مشخص شدن وضعیت خلبان ادامه دارد.

رسانه‌های ایران به نقل از مقام‌های مختلف اخبار متناقضی درباره سرنوشت خلبان‌‌ این هواپیما منتشر کرده‌اند.
بعضی خبرگزاری‌ها از کشته شدن خلبان در این حادثه خبر داده‌اند اما خبرگزاری ایلنا به نقل از یکی از مسئولان امنیتی استان اردبیل گزارش داده است که “خلبانان و سرنشینان هواپیمای جنگی ارتش زنده هستند و قبل از سقوط موفق به استفاده از چتر نجات هواپیما شده‌اند و تماس هایی داشته‌اند.”

به گزارش خبرگزاری ایرنا این هواپیما از نوع “میگ ۲۹ تک‌کابین آموزشی” بود.

این جنگنده ارتش ایران از پایگاه دوم شکاری تبریز پرواز کرده و بین ساعت ۹ و ۱۰ صبح در اردبیل سقوط کرده است.
بنا بر گزارش‌ها هلی‌کوپترهای ارتش لاشه هواپیما را در دامنه قله بابامقصود رشته کوه سبلان مشاهده کرده‌اند و هلی‌کوپتر هلال احمر و گروه‌های امدادی عازم محل حادثه شده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل در مورد سقوط جنگنده ارتش ایران به خبرگزاری ایسنا گفته است که “یک تیم از مسیر لاهرود به سمت شابیل، سه تیم از مسیر سردابه و یک تیم از مسیر سرعین” به محل اعزام شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا در اثر این حادثه ساکنان محلی صدای انفجار مهیبی از کوه سبلان شنیده‌اند. بنا بر این گزارش وزش تندباد شدید و بارش برف در روزهای گذشته در مشگین‌شهر باعث شده تا تحقیق درباره این حادثه سخت‌تر شود.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات