اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

خروج اجباری از هواپیما

کدام قانون شما را از هواپیما اخراج می کند

0 728

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

دلایل اصلی خروج اجباری از هواپیما چیست؟کدام قانون شما را از هواپیما اخراج می کند؟

اساسا چون هواپیما، بعنوان یک وسیله نقلیه عمومی، مورد استفاده عموم مردم قرار می گیرد، بمنظور ایجاد آسایش و رفاه برای کلیه مسافران، در بستر مقررات سختگیرانه مدیریت می شود. به همین خاطر رفتارهای آزاردهنده و نامناسب برخی مسافران در هواپیما، نادیده گرفته نمی شود و طبق قوانین وضع شده در ایرلاین های هوایی، مسافر خاطی، اخراج خواهد شد.

اینگونه رفتارهای غیرقابل تحمل، در موارد زیر خلاصه می شود.

  • مسافرت بدون کفش

پوشش پا، بعنوان یک مانع اصلی جهت متراکم نشدن بوهای ناخوشایند، در طول پرواز، از اهمیت بالایی برخوردار است. این بوی نامطبوع مانند یک بمب در سیستم تهویه هواپیما می ترکد و ساعت ها در هوا باقی می ماند. اگر در طول پرواز، کفش خود را از پا در بیاورید و بوی نامطبوع پایتان در هواپیما پخش شود، یقینا خروج از هواپیما، در انتظار شماست.

  • حمل ابزار موسیقی در داخل کابین هواپیما

چند قانون کلی در بین تمام ایرلاین های هوایی وجود دارد و مسافران ملزم به رعایت آن هستند. حمل اشیای بزرگ و بی کاربرد در طول پرواز، نظیر چوب اسکی، چوب ماهیگیری و ابزار آلات موسیقی یکی از این قوانین کلی است که انجام آن در هواپیما ممنوع است. در صورت لزوم می توانید آن را به قسمت حمل بار بسپارید. چرا که همین موضوع می تواند دلیل خروج شما از هواپیما باشد.

  • انتقال نظرات منفی در مورد ایرلاین هوایی در فضای مجازی

فحاشی، نفرین و انتقال نادرست نظرات منفی در فضای مجازی، منجر به اخراج و عدم ورود شما به هواپیما می شود. چرا که امروزه دنیای مجازی، بستر گسترده ای از اجتماعات مردمی را در خود جای داده و یک حرکت نادرست و غیر منصفانه شما، می تواند تبعات مالی بسیاری برای یک ایرلاین هوایی داشته باشد.

  • داشتن حالات بیمارگونه

بیماری و ضعف جسمانی، در صورت که خارج از ظرفیت شما باشد، توسط ایرلاین ها تشخیص داده می شود و می تواند موجب اخراج شما از پرواز شود. در هر صورت توصیه می شود در صورتیکه توان سفر با هواپیما را ندارید، به سلامت و بهداشت سایر مسافرین نیز فکر کنید و سفر خود را لغو کنید.

  • عدم رعایت نظافت شخصی

اخراج از هواپیما، به دلیل انتشار بوهای ناخوشایند در کابین هواپیما، امری طبیعی است که بارها نیز اتفاق افتاده است. اگرچه مسلم است در برخی موارد، شما بعنوان مسافری خسته در هواپیما حضور دارید و بوی گل نخواهید داد. منظور ما متصاعد نمودن بوهای بسیار تند و تیز است که موجب آزار سایر مسافران می شود. لذا با رعایت نظافت شخصی و استحمام قبل از سفر، می توانید از پرواز خود لذت ببرید.

  • گلایه از گریه کودکان

غر و لند کردن مکرر از گریه کودکان، امری ناپسند است. چرا که کودک متوجه حضور خود در یک محیط عمومی نیست و یقینا والدین او تمام سعی خود را جهت ساکت نمودن او می کنند. لذا بهتر است در این شرایط به آن ها خرده نگیرید. عدم رعایت این موضوع و فحاشی نمودن به کودک و والدینش، مسلما موجب اخراج فرد از هواپیما می شود.

 

اگرچه بسیاری از این رفتارها، در هنگام خروج اجباری از هواپیما عمدی نیستند و اغلب با انجام یکسری رفتار های ساده و روزمره صورت می پذیرد. اما افراد با تکرار این رفتارهای نادرست، اصول بهداشتی و ایمنی هواپیما را زیر پا گذاشته و آداب مسافرت با هواپیما را خدشه دار می کنند.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات