اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

بزرگترین زنان در تاریخ هوانوردی

تصمیم گرفتیم لیستی ایجاد کنیم که بر بزرگترین زنان تاریخ حمل و نقل هوایی متمرکز باشد

0 305

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

از روزهای فروتنانه دوقطبی و موربها ، بشر گامهای بلندی در زمینه هوانوردی و فضانوردی برداشته است. اما ، در این زمینه ها عنصری وجود دارد که اغلب در گذشته از آن غافل شده است ، سهم زنان.

این که آیا شما به صورت تجاری پرواز می کنید یا ترجیح می دهید تا یک هواپیمای جت خصوصی را کرایه کنید ، زن و مرد وجود دارند که درگیری آنها در این صنعت امکان پرواز شما را فراهم کرده است. از آنجا که بیشتر مردان در طی سالیان متمادی اعتبار زیادی کسب کرده اند ، تصمیم گرفتیم لیستی ایجاد کنیم که بر بزرگترین زنان تاریخ حمل و نقل هوایی متمرکز باشد و شاید ما به این مردان برسیم.

 

  • کاترین رایت (هاسکل)

متولد: 1874

درگذشت: 1929

شغل: معلم

به یاد داشته باشید: پشتیبانی از برادران رایت

 

 زنان در تاریخ هوانوردی

 اگرچه شما احتمالاً حتی اسم  او را نشنیده اید ، ویلبر و اورویل رایت یک خواهر داشتند و او نقش بزرگی در موفقیت برادران داشت، ویلبر می گوید: “هر زمانی که مردم جهان به کار ما فکر کنند، باید خواهر ما را به یاد آورند.  متأسفانه ، در بیشتر موارد اینطور نیست ، اما تأثیر وی در تلاش آنها کاملاً مستند است. کاترین در سال 1898 از کالج اوبرلین فارغ التحصیل شد و خانواده و رایت را در حالی که برادران در سراسر جهان می چرخیدند سعی می کردند تا بودجه و شرکای خود را تأمین کنند. او به برادرانش بسیار نزدیک بود و آنها مرتباً  به او پیام می دادند.

او در سال 1908 شغل خود را ترك كرد. در سال 1909 ویلبر از كاتارین خواست كه با اورویل به فرانسه برود. او به دلیل برخورداری از روزنامه های فرانسوی ، شخصیتی جذاب و درخشان را داشت، صفاتی که برادران خجالتی وی از آن بهره مند نبودند. کاترین به عنوان مسئول مالی شرکت برادران رایت تا پایان با آنها همکاری داشت.


  • اما لیلیان تاد

متولد: 1865

درگذشت: 1937

شغل: مخترع

به یاد آورد: اولین مخترع زن در حمل و نقل هوایی

 تاریخ هوانوردی

اما، با الهام از هواپیماهای هوایی که در لندن دید، تقریباً در سال 1903  مدل هواپیمایی خودش را اختراع کرد. اجرای طراحی نهایی خانم لیلیان تاد  توسط خلبان Didier Masson قبل از اینکه بازنشسته شود با موفقیت انجام شد ، زیرا وی به دلیل عدم صدور مجوز ، خودش مجوز محرومیت گرفت. در یکی از رزنامه های شماره سال 1909 با تیتر “همراه زن”  به این موضوع اشاره شد که او استعداد مکانیکی و مبتکر خود را از پدر بزرگ مادری به ارث برده است. یكی از اولین مشاغل وی در دفتر فرماندار پنسیلوانیا بود كه احتمالاً وی را به یكی از نخستین زنانی كه در این ایالت چنین موقعیتی داشته است ، تبدیل کرده بود.

کار او در حمل و نقل هوایی خیلی سریع هنگامی که اولین طراحی خود را در میدان مادیسون گاردن در طول راه هوایی به نمایش گذاشت ، بسیار سریع مورد توجه قرار گرفت. اولیویا سیج ، فیلسوف ، به کارهای Emma علاقمند شد و سریعاً حامی او شد ، و به او 7000 دلار برای طراحی و ساخت هواپیماهای خود داد. به غیر از کار در زمینه طراحی biplane ، او همچنین اولین باشگاه Junior Aero را در سال 1908 آغاز کرد ، “یک کابینت با یک میز تاشو و یک دستگاه چنگک آئولی را ایجاد و به ثبت رساند.


  • ترزا پلیتیر

متولد: 1873

درگذشت: 1926

شغل: مجسمه ساز و هوانورد

به یاد آورد: اولین زن برای خلبانی هواپیما

بزرگترین زنان در تاریخ هوانوردی

در ابتدا ترزا به اشتباه به عنوان اولین زنی كه در هواپیما مسافر بود نگاشته شد . در حقیقت ، نخستین مسافر زن هواپیما معلوم شد كه زن بلژیکی به نام Mlle است. P. Van Pottelsberghe که کمی قبل با خلبان هنری فرمان رفته بود. ترزا پلتیه چیزهای بزرگتری در ذهن داشت ، با این حال ، از زمان گذراندن وقت خود به عنوان مسافر هواپیمای لئون Delagrange ، چنان او را مجذوب خود کرد که در نهایت او اولین زنی شد که در طول هواپیما با هواپیمای پیشرفته و سنگین تر از هوا در انفرادی پرواز کرد.

در آن روزها هیچ دوره ای وجود نداشت که امروز آنها را بشناسیم ، بنابراین اساساً ترزا مجبور بود به صورت عملی و در حین پرواز ، کنترل را یاد بگیرد. برای اضافه شدن به پیچیدگی ، هواپیمای آن سالها از حد شهودی یا قابل اعتماد دور بود ، اما او پرواز یک انفرادی به طول 200 متر در ارتفاع 2.5 متر در میدان نظامی در تورین ایتالیا را بدون هیچ حادثه ای مدیریت کرد. در زمانی که شعار جنسی زنانه “زن نمی تواند رانندگی کند” تقریباً نهادی بود ، او با موفقیت هواپیمایی را که بسیاری از خلبانان مرد در آن حضور نداشتند ، هدایت کرد و به عنوان شاهکاری از خود بر جای گذاشت.


  • ریموند د لاروچه

متولد: 1902

درگذشت: 1975

شغل: مکانیک هواپیمایی

به یاد آورد: اولین مکانیک هواپیمایی زن و موارد دیگر

بزرگترین زنان در تاریخ هوانوردی

یکی از بزرگترین زنان در تاریخ هوانوردی توسط عموم مردم با نام “بارونس پرواز” ، شناخته می شده است. علاقه دلاروچه به زمانی برمیگردد که در نمایشگاه جهانی برادران رایت حضور یافت و از آن زمان دریافت که به این رشته علاقه ای فراوان دارد و به همین دلیل برای پیشرفت در این زمینه در مدرسه پرواز پرهیز از چارلز ووشین حضور یافت.

در یک خبرنامه از زمان ، “Royal Aero Club” نوشت که: “با این وجود حوزه دیگری که برخی تصور می کردند انسان برای مدتی به هر حال و هر زمان حفظ خود را حفظ می کند مورد حمله جنسهای ملایم قرار گرفته است. بارونس لا روشه با موفقیت در حال خلبانی یک دوچرخه Voisin بوده و بدین ترتیب این حق را کسب کرده است که به عنوان اولین زن پرواز یا “هواپیمای دریایی” شناخته شود. Aero Club فرانسه مجوز شماره 36 فدراسیون بین المللی هوانوردی را صادر کرد. او همچنین یک مهندس هواپیمایی با استعداد بود و خلبان آزمایشی شد ، اما یک هواپیمای آزمایشی در سال 1919سقوط کرد و به طرز غم انگیزی فوت کرد. مجسمه ای از او در فرودگاه Le Bourget در فرانسه وجود دارد.


  • Phoebe Fairgrave Omlie

متولد: 1902

درگذشت: 1975

شغل: مکانیک هواپیمایی

به یاد آورد: اولین مکانیک هواپیمایی زن و موارد دیگر

بزرگترین زنان در تاریخ هوانوردی

Phoebe Jane Fairgrave  به راحتی یکی از بزرگترین زنان در تاریخ هوانوردی و  قابل توجه ترین و در عین حال کم ارزش ترین خانم ها در زمینه حمل و نقل هوایی است و به طور کلی زنان را به صورت حرفه ای پیش می برد. این مسئله به حدی بود که ایلانور روزولت در مورد او گفت که او یکی از “یازده زن است که دستاوردهای آن باعث می شود مطمئن شوید که دنیا در حال پیشرفت است”.

Phoebe در دس ​​Moines ، آیووا متولد شد و در دبیرستان مدرسه مدیسون و هنرهای مکانیک تحصیل کرد و در سال 1920 فارغ التحصیل شد. به دلیل بازدید رئیس جمهور وودرو ویلسون رئیس جمهور وقت ، یک نمایش هوایی کوچک در شهر او برگزار شد و Phoebe عاشق آن شد. 

در حالی که هنوز در نوجوانی بود ، خودش شروع به انجام مانع های هوایی کرد ، او رکورد بالاترین پرش از چتر نجات توسط یک زن را تعیین کرد و از هواپیمای خود با سرعت 15.200 فوت پرش کرد و این او را به فیلم ها رساند و بدلکار هوایی  برای سری فیلمهای “خطرهای پائولین” شد. در سال 1927 ، با تبدیل شدن به اولین زنی که مجوز یک مکانیک هواپیما و همچنین اولین خلبان حمل و نقل زن مجاز را دریافت کرد ، رکورد های بیشتری را برای زنان تعیین کرد. در سال 1928 ، او با رسیدن به 25400 فوت و همچنین اولین زن زنی که از کوه های راکی ​​در یک هواپیمای سبک عبور کرد ، رکورد ارتفاعی در جهان برای زنان تعیین کرد. Phoebe بعدا توسط رئیس جمهور روزولت به عنوان “مشاور ویژه اطلاعات هوایی کمیته ملی مشاوره هوایی” منصوب شد ،

در 46 ایالت 66 مدرسه پرواز را تأسیس كرد تا بتواند نیاز فزاینده ای به خلبانان ، از جمله آكادمی هایی كه زنان در آن به طور خاص به مردان یاد می دهند چگونه پرواز كنند ، تأسیس كند ، از جمله او گفت: “اگر زنان می توانند به مردان راهپیمایی را آموزش دهند ، آنها می توانند. به آنها بیاموزید که پرواز کنند. “او در سال 1975 در شرایط ناگوار درگذشت و در کنار همسرش دفن شد. امروز یک برج کنترل ترافیک هوایی در فرودگاه بین المللی ممفیس به او اختصاص داده شده است.


  • امی جانسون

متولد: 1903

درگذشت: 1941

شغل: Aviator

به خاطر آورد: اولین زنانی که از انگلیس به استرالیا پرواز می کنند و موارد دیگر

بزرگترین زنان در تاریخ هوانوردی

یکی از بزرگترین زنان در تاریخ هوانوردی و  غم انگیز ترین سرنوشت در بین زنان خلبان  انگلیس ، ایمی جانسون همچنان معروف ترین آویاتریکس کشور است. ایمی در یورکشایر متولد شد و تحصیل در رشته اقتصاد ، سرانجام در لندن به عنوان دبیر یک وکالت مشغول به کار شد. هواپیماها در ابتدا فقط سرگرمی برای او بودند اما وی در سال 1929 تحت نظارت کاپیتان ولنتاین بیکر ، مجوز خود را بدست آورد و اولین زنی شد که مجوز “C” مهندس زمین را گرفت. در سال 1930 او تصمیم گرفت با پرواز از انگلستان به استرالیا رکورد جدیدی را تعیین کند و سعی در تأمین بودجه داشت که خیلی خوب پیش نیامد ، اما پدر بارون نفت او موفق شد 600 پوند به او بدهد که برای خرید یک هواپیماهای مسافرتی و آموزشی ، کوچک ، کافی بود.

وی در تاریخ 5 مه 1930 از کرویدون خارج شد و در 24 ماه مه وارد داروین شد و با مسافت 17 702.784 کیلومتر (11 000 مایل) فاصله داشت. او همچنین رکورد را از انگلستان به کیپ تاون گذاشت و با همسرش در مسابقه هوایی انگلیس به استرالیا به رقابت پرداخت و در آن زمان آنها بدون وقفه پرواز در سال 1934 به هند پرواز کردند. به مقام افسر اول رسید. در سال 1941 ، در گزارشی پر از بحث و جدال ، وی پس از اینکه دو بار علامت تماس اشتباه به پرسنل ارتش انگلیس داده شد ، با آتش ارتش انگلیس سقوط کرد. وی توسط خدمه HMS Haslemere زنده و در آب یافت شد ، اما شرایط او بسیار ضعیف بود ودرگذشت. 


متولد: 1897

درگذشت:  1939

شغل: Aviator

به یاد داشته باشید: اولین زنانی که به تنهایی در اقیانوس اطلس پرواز می کنند و موارد دیگر

بزرگترین زنان در تاریخ هوانوردی

احتمالاً مشهورترین خلبان زن همه زمانها و یکی از بزرگترین زنان در تاریخ هوانوردی ، آملیا ارهارت در سال 1897 در آتچیسون ، کانزاس متولد شد و به دلیل داشتن یک پسر بچه و یک رهبر حلقه در میان خواهر و برادرهای خود به سرعت مورد توجه قرار گرفت. وقتی 11 سال داشت اولین هواپیمای خود را در نمایشگاه ایالتی آیووا دید ، این یکی از مدلهای اولیه برادران رایت بود اما نتوانست علاقه او را جلب کند. در عوض ، او چندین بار دوره ها و مدارس را تغییر داد اما فهمید که خلبانی  آینده او خواهد بود و می گوید: “می دانستم که باید پرواز کنم.” او از آن نقطه به سختی کار کرد و با کمک مالی مادرش توانست برای کلاس های پرواز و در نهایت هواپیمای خود را خریداری کرد .پس از اخذ مجوز وی ، رکورد ارتفاع جدیدی را برای خلبانان زن 14000 پا تعیین کرد.

در سال 1928 آملیا برای شرکت در یک پرواز تاریخی در سراسر اقیانوس اطلس دعوت شد و اولین کسی شد که این سفر را در تاریخ انجام داد. اگرچه او فقط ناوبری بود که در آمریکا با تحسین منتقدی پذیرفته شد و با رئیس جمهور ملاقات کرد. با این حال او از موقعیت خود به عنوان ناوبری خیلی راضی نبود و تصمیم گرفت سفر خود را انجام دهد. او تصمیم گرفت که چارلز لیندبرگ را در یک پرواز خطرناک که او را از نیوفاندلند گرفته بود تقلید کند و او را مجبور کرد در نهایت به دلیل مشکلات فنی و هوای بد در ایرلند شمالی فرود بیاید. وی چندین تمجید را جمع کرد و اولین زنی شد که صلیب برجسته پرواز را دریافت کرد و دومین نفر در تاریخ بود که این سفر را انجام داد.

در حال حاضر شهرت او به حد بحرانی رسیده بود و او تصمیم داشت با اولین زنی که در سراسر جهان پرواز می کند ، خود را بیشتر به چالش بکشد. با این وجود ماجراجویی بد پایان یافت ، زیرا آملیا و ناوبر وی ، فرد نونان ، هنگام عبور از اقیانوس آرام در مسیر سفر به جزیره هاولند در سال 1937 ناپدید شدند. تلاش او بعداً توسط جرالدین موک انجام شد که در سال 1964 با موفقیت در سراسر جهان پرواز کرد.


  • والنتینا ترشکووا

متولد: 1937

درگذشت: –

شغل: فضانورد / خلبان / سیاستمدار شوروی

به یاد آورد: اولین زن در فضا

بزرگترین زنان در تاریخ هوانوردی

در سال 1963 والنتینا ترشکووا اولین زنی شد که در فضا وستوک در فضا سفر کرد. ویبه عنوان یکی  بزرگترین زنان در تاریخ هوانوردی  در بولشوی ماسلنیکوووا ، روستایی در غرب روسیه به دنیا آمد. والنتینا از همان سنین کودکی به چتربازی علاقه مند بود و به آموزش چتربازی پرداخت ، و اولین پرش را در اوایل دهه بیست سالگی خود رقم زد. در سال 1961 دبیر اتحادیه محلی کمونیست جوان شد و در نهایت به حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی پیوست. سال بعد او به یک برنامه کیهان نورد زن متقاضی شد و به عنوان یکی از بیش از 400 متقاضی پذیرفته شد. پس از تمرین دقیق او آماده شد و در سال 1963 ووستوک 6 با Tereshkova در آنجا راه اندازی شد. در هنگام پرتاب ، وی ضبط شده است که می گوید: “هی آسمان ، کلاه خود را بردارید. من در راهم! “

او درست در کمتر از سه روز 48 بار (بیش از هر مرد قبل از او در فضا) در مدار زمین قرار گرفت. وی در حالی که در مدار بود با رهبر آن زمان خروشچف صحبت کرد و گفت: “والنتینا ، من بسیار خوشحالم و افتخار می کنم که دختری از اتحاد جماهیر شوروی اولین زنی است که به فضا پرواز می کند و چنین تجهیزات برش را اداره می کند.” بازگشت والنتینا در سال 1969 با آکادمی هوایی نظامی Zhukovsky فارغ التحصیل شد و به عنوان یک خلبان و سیاستمدار موفق درآمد. وی مشعل المپیک تابستانی سال 2008 بود و در سال 2007 نیز از بنیاد ادوارد راین آلمانی دریافت ادوارد رین حلقه افتخار دریافت کرد. وی از زمان بازنشستگی از خدمت نظامی و سیاسی با درجه سرلشکر نیروی هوایی شوروی ، اگرچه با او شوخی کرد نخست وزیر پوتین که هنوز دوست دارد به مریخ سفر کند.


  • ملانی آستلز

متولد: 1982

درگذشت: –

شغل: خلبان هوازی

به یاد آورد: تبدیل شدن به اولین خلبان زن که در یک مسابقه هوایی ردبول رقابت می کند.

بزرگترین زنان در تاریخ هوانوردی

از زمانی که والدینش هنگام شش سالگی او را به یک نمایشگاه هوایی انگلیس بردند ، ملاقات آستلز خواب دید که خلبان شود. در حال حاضر در 34 سالگی ، ورزشکار مصمم با تبدیل شدن به یک قهرمان پنج بار هوازی فرانسه و اولین خلبان زن که تاکنون در یک مسابقه هوایی ردبول به رقابت پرداخت ، از وحشی ترین جاه طلبی های خود فراتر رفته است .

مانیا در یک مادر فرانسوی و یک پدر انگلیسی متولد شد ، ملنی در جنوب فرانسه بزرگ شد و مدرسه را در سن 18 سالگی ترک کرد ، وی که نتوانست از پس درس پرواز بیاید ، با کار در یک پمپ بنزین پول پس انداز کرد و سرانجام با 21 سالگی کلاسهای پرواز را شروع کرد. چهار سال بعد مجوز خلبانی خصوصی خود را گرفت. استراحت بزرگ ملانیا زمانی به وجود آمد که او مقاله ای در مورد عشق خود به پرواز نوشت ، که باعث شد وی در یک اردوگاه آموزشی ایروبیاتریک آزاد شود.

از زمان کشف استعداد خود برای پرواز هوازی ، ملانیا یکی بزرگترین زنان در تاریخ هوانوردی و به عنوان قهرمان قهرمان هوازی فرانسه بدست آمد و به عنوان پنجمین خلبان هوازی زن در جهان شناخته شده است. در سال 2000 ، ملانیا در لیست وزرای ورزشکاران سطح بالای فرانسوی قرار گرفت و وی با رقابت در جام چلنجر رد بول 2016 ، تاریخ را ساخت.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات