اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

افزایش تعداد هواپیماها تا سال 2038

حمل و نقل هوایی تا بیست سال آینده چطور پیش بینی می گردد ؟

0 269

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

آیا تا به حال به افزایش تعداد هواپیماها درهوا فکر کرده اید ؟ طبق پیش بینی جدید که انجام شده است با رشد دو برابری افزایش تعداد هواپیماها در هوا تا سال 2038 روبرو خواهیم بود.این آمار برای همه ما شگفت انگیز است.

رویایی که همۀ ما سالیان دراز فقط در ذهن خود می پروراندیم که اگر روزی تاکسی های هوایی وجود داشته باشه ؟ یا اگه با افزایش تعداد هواپیما مانند ماشین ها زیاد شود چه چیزی پیش میاد ؟ آیا امکان دارد آسمان را نیز مانند خیابان ها تقسیم بندی کنند؟

اما امروزه این رویاها زیاد از ذهن دور نیست. زیرا جدیدترین پیش بینی بازار جهانی ایرباس ، تا سال 2038 ، 48000 فروند هواپیمای مسافربری و باری پرواز داشته باشد که تقریباً 23،000 فروند بیشتر از تعداد هواپیماهای امروز باشد.

این افزایش به بیش از 39000 هواپیمای جدید احتیاج دارد و بیش از نیم میلیون خلبان جدید نیز در آن حضورخواهد داشت. در مدت زمان دو دهه، فقط 8،470 هواپیما از ناوگان فعلی پرواز امروز باقی می مانند و این هواپیماها دارای سوخت مناسب خواهند بود.

برنامه ریز پیش بینی شده این را نشان می دهد که ترافیک هوایی 4.3 درصد در سال رشد خواهد کرد.

 

  • حمل و نقل هوایی تا بیست سال آینده چطور پیش بینی می گردد ؟

 

شرکت پیش بینی هوایی فرانسه که یکی از شهرهای بزرگ حمل و نقل هوایی به شمار می آید. به ویژه در بازارهای نوظهور ، رشد حمل و نقل هوایی را طی 20 سال آینده پیش بینی کرده است.

رشد 4 درصدی سالانه نشان دهنده ماهیت انعطاف پذیر حمل و نقل هوایی، هوازدگی شوک های اقتصادی کوتاه مدت و آشفتگی های ژئوپلیتیکی است.اقتصاد در حمل و نقل هوایی رونق می گیرد.در سطح جهانی ، حمل و نقل هوایی تجاری رشد تولید ناخالص داخلی را تحریک می کند.

65 میلیون معیشت را پشتیبانی می کند، و این نشان دهنده فواید عظیم اقتصادی است که تجارت هوایی ما به همه جوامع و تجارت جهانی ارائه خواهد داد.

شرکت بوئینگ پیش بینی کرد که چین ، که به زودی بزرگترین بازار حمل و نقل هوایی جهان خواهد بود ، به بیش از 8000 هواپیما برای همگام شدن با تقاضا نیاز دارد.

تعداد افرادی که پرواز می کنند هر ساله در حال افزایش است.در سال 2018 ، بیش از 4.4 میلیارد نفر پرواز کردند. براساس آمار و ارقام انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (Iata) در سال نسبت به سال 6.9 درصد افزایش داشته است. سازمان تجارت ایاتا دریافت که بریتانیا سال گذشته بیشتر از هر ملیتی به خارج از کشور سفر کرده است.

حمل و نقل هوایی

 

  • معایب افزایش تعداد هواپیما در هوا تا سال 2038 و سفرهای هوایی چیست؟

ایرباس پیش بینی می کند که سفر هوایی در حال فروکش کردن نیست بلکه افزایش تعداد هواپیما نشاندهنده افزایش روز افزون سفرها می باشد.

بدون توجه به نگرانی های فزاینده در مورد محیط زیست و تأثیرات منفی که هواپیمایی جدید بر آن تأثیر می گذارد سفرها روز به روز بیشتر خواهد شد.ایرباس معتقد است که ترافیک هوایی به ویژه در برابر شوک های اقتصادی مقاوم است.

بنابراین آنها انتظار ندارند که هر رویداد ژئوپلیتیکی یا اقتصادی نقش بزرگی در این زبمینه داشته باشد و پیش بینی های خود را از واقعیت تا حد زیادی متمایز می کند.

علاوه بر این، آنها اضافه می كنند كه انتظار می رود كه این رشد پیش بینی شده در حمل و نقل هوایی، رشد تولید ناخالص داخلی را در سطح جهانی تحریک كند.زیرا سفرهای هوایی و حمل و نقل هوایی كلیدی موجب رشد اقتصادی همه جوامع می گردد.

با این حال ، در مورد افزایش تأثیر این رشد بر محیط زیست، سهم در تسریع گرم شدن کره زمین از طریق انتشار CO2 و تسریع در اسیدی شدن اقیانوس ، هیچ چیز ذکر نشده است.
از آن طرف ، حمل و نقل هوایی مدرن به جز افزایش هواپیما و بهره وری عملیاتی برنامه کاهش هواپیما را به صورت واقعی ندارد.

متأسفانه ، ایرباس این عناصر را در نظر گرفت تا پیش بینی خود را انجام دهد. در مورد منابع سوخت جایگزین ، هواپیماهای برقی هنوز خیلی دورتر رسیدن به واقعیت هستند ، در حالی که برای محیط زیست تقریباً دیر است.

حمل و نقل هوایی تا بیست سال آینده چطور پیش بینی می گردد ؟

  • کدام شرکت ها در افزایش تعداد هواپیما در آسمان نقش دارند؟

Uber وJoby شرکای راه اندازی تاکسی سرویس هوایی شهری در سال 2023 می باشند.

راه اندازی تاکسی سرویس هوایی که قرار است از سال 2023 بهره برداری شود توسط دو شریک Uber وJoby شروع به فعالیت کرده است .

برنامه های بلندپروازانه Uber برای راه اندازی تاکسی سرویس هوایی شهری فقط یک راه اندازی مخفی و با بودجه خوب را از آن خود کرده است.

این شرکت هواپیمایی اظهار داشت که با Joby Aviation ، یک شرکت هوافضای مستقر در کالیفرنیا که بیش از یک دهه در زمینه حمل و نقل هوایی برقی کار می کند، بهم بپیوندند.

یوبی اولین شرکتی است که به برنامه زمانبندی تهاجمی Uber متعهد شد تا سرویس تاکسی پرواز خود را تا سال 2023 آغاز کند. مسلما تا سال 2038 با افزایش تعداد هواپیماها در هوا روبرو خواهیم بود.

 

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات