اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

آیا هلیکوپترها می توانند هر کجا که می خواهند فرود بیایند؟

0 218

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اگر با هلیکوپتر پرواز کنید، قطعا از چگونگی رفت و آمد آنها شگفت زده خواهید شد. اینگونه به نظر می رسد که آنها می توانند تقریباً در هر مکانی پرواز کنند و فرود بیایند. اما آیا واقعا این چنین است؟ آیا بالگردها می توانند در هر مکانی که بخواهند پرواز کنند و به زمین بنشینند؟

اگر صاحب یک هلیکوپتر هستید آیا می توانید آن را در حیاط خانه خود فرود بیاورید و به هرجایی که می خواهید پرواز کنید؟ در این مقاله در مجله خبری و اطلاعات هواپیمایی قصد داریم تا به این سوالات در خصوص مکان فرود هلیکوپترها پاسخ دهیم.

به غیر از موارد استثنایی، هلیکوپترها می توانند تقریباً در هر جایی که بخواهند فرود بیایند. البته برخی محدودیت های FAA نیز وجود دارد و شما باید تمام قوانین مربوط به این موضوع را بررسی کنید. اما به عنوان یک قاعده کلی، بالگردها تقریباً در هر جایی مجاز به فرود هستند.

  • فرود یک هلیکوپتر در یک منطقه مسکونی

اگر خلبان هلیکوپتر هستید و می خواهید در یک منطقه مسکونی فرود بیایید، باید مطمئن شوید که از صاحبخانه یا صاحب مشاغلی که در آن محدوده فرود شما قرار دارند، اجازه بگیرید. همچنین باید دستورات داده شده در این خصوص را بررسی کنید تا به مشکل بر نخورید.

اگر فکر می کنید که آیا هلیکوپترها می توانند در مناطق مسکونی فرود بیایند؟ پاسخ معمولاً “بله” است تا زمانی که هیچ مصوبه یا قانونی شکسته نشود، این کار امکان پذیر است. قوانین مربوط به هلیکوپتر ها با هواپیما متفاوت است.

هواپیماها باید حداقل 1000 فوت بالاتر از مناطق متراکم و 500 فوت در هر جای دیگر پرواز کند. اما بر خلاف هواپیماها، بالگردها به دلیل ابعاد کوچک و قابلیت مانور بیشتر همیشه می توانند در نزدیکی سازه های بزرگ پرواز کنند.

نگرانی اصلی FAA این است که مطمئن شود خلبان هلیکوپتر با خیال راحت و بدون خطر برای اشخاص یا سازه می تواند بالگرد را فرود آورد. بنابراین، تا زمانی که پرواز به صورت قانونی و ایمن در حال انجام است، فرود هلیکوپتر در یک منطقه مسکونی هرگز مشکلی ایجاد نمی کند.

فرود یک هلیکوپتر در یک منطقه مسکونی

  • آیا فرود هلیکوپترها در پارکینگ ها امکان پذیر است؟

بیشتر مشاغل دارای پارکینگ برای مشتریان خود هستند و اگر فکر می کنید، آیا می توان هلیکوپترها را در پارکینگ ها فرود آورد؟ پاسخ کمی متفاوت از فرود در مناطق مسکونی است. در بیشتر موارد، فرود هلیکوپتر در پارکینگ ممنوع است مگر در موارد اضطراری بتوان این کار را انجام داد.

هنگام فرود در یک پارکینگ، باید از قبل اجازه مالک را داشته باشید و دلایل واضحی برای آن وجود دارد. فرود در یک پارکینگ می تواند به شیشه جلو اتومبیل و سایر وسایل موجود در آن آسیب برساند. بنابراین، حتی اگر یک خلبان اجازه فرود در آنجا را داشته باشد، باید تخصص لازم برای انجام این کار با خیال راحت را نیز داشته باشد.

در غیر این صورت، آن خلبان می تواند روی گران بودن فرود خود حساب کند، زیرا پرداخت هزینه خسارت وارد شده به اتومبیل های درون پارکینگ و سایر وسایل قطعا ارزان نخواهد بود. در موارد اضطراری واقعی که اجازه پیش از فرود امکان پذیر نیست، اگر گزینه دیگری در دسترس نبود، می توانید در یک پارکینگ فرود بیایید.

آیا فرود هلیکوپترها در پارکینگ ها امکان پذیر است؟

  • آیا هلیکوپترها می توانند روی آب فرود بیایند؟

آیا هلیکوپترها می توانند در آب بنشینند؟ این سوال بسیار مهمی است زیرا انجام چنین کاری غالباً برای هلیکوپترها ضروری است. در بیشتر موارد، یک هلیکوپتر می تواند با خیال راحت روی آب بنشیند. با این حال، بیشتر آنها بدون تجهیزات مناسب نمی توانند برای مدت طولانی بالای آب بمانند.

بسیاری از هلیکوپترها باید یک شناور یا یک بدنه آب بندی شده شناور داشته باشند تا با خیال راحت روی آب بنشینند. بعلاوه، بسیاری از آنها بسیار سنگین هستند و نمی توانند کاملاً خاموش شوند و سپس هنگامی که در آب هستند دوباره راه اندازی شوند. بسیاری از هلیکوپترهای نظامی به طور خاص برای فرود روی آب طراحی شده اند و انجام آن بسیار آسان است.

به عنوان مثال CH-47 Chinook به دلیل توانایی فرود در آب با نام مستعار Boat شناخته می شود، اما حتی این هلیکوپتر قادر به راه اندازی مجدد در آب نیست زیرا در عوض به دلیل وجود نیروی گشتاور در سیستم روتور، به راحتی چرخ می خورد.

آیا هلیکوپترها می توانند روی آب فرود بیایند؟

  • آیا هلیکوپترها قادر به نشستن روی باند فرودگاه هستند؟

اگر تا به حال فکر کرده اید، آیا هلیکوپترها می توانند در فرودگاه بنشینند؟ پاسخ یک “بله” بسیار ساده است. با این حال هواپیماهای هواپیمابر باید همان قوانین و محدودیت های هواپیماهای بال ثابت را رعایت کنند. از این گذشته، هلیکوپترها نسبت به هواپیماها به منطقه کوچکتری برای فرود نیاز دارند و فرودگاه ها این امکانات را در اختیار آنها قرار می دهند.

قوانین بسیاری از فرودگاه ها برای هلیکوپترها نسبت به هواپیماها است و بعضی از فرودگاه ها مانند هیترو در لندن این قوانین را برای آنها محدودتر کرده است. در بیشتر مواقع، خواه مجبور شوید همان شرایط هواپیما را رعایت کنید یا نکنید، نشستن در اکثر فرودگاه ها مشکلی ندارد.

اگر تصمیم دارید یک هلیکوپتر را در فرودگاه بنشانید، خوب است بدانید که مجبور نیستید روی صفحه هلیکوپتر بنشینید و اگر دوست دارید حتی می توانید روی باند، فرود بیایید. شرط اصلی این است که با خیال راحت به زمین بنشینید تا مسافر یا مسافران خود را به خطر نیندازید.

بنابراین به طور خلاصه، تا زمانی که هلیکوپتر اجازه مالک و فضای کافی برای فرود هلیکوپتر را داشته باشد و از تمام قوانین و محدودیت های محلی پیروی کند، می تواند تقریباً در هر جایی که بخواهد فرود بیاید. بیشتر خلبانان هلیکوپتر به طور خاص برای فرود در فضاهای مختلف، از جمله موارد ذکر شده در بالا، آموزش دیده اند.

آیا هلیکوپترها قادر به نشستن روی باند فرودگاه هستند؟

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات