اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

معرفی شرکت AgustaWestland

0 222

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

AgustaWestland یک سازنده سابق هواپیما بریتانیایی است که هم اکنون تحت نظارت شرکت لئوناردو که سابقاً با نام Finmeccanica شناخته میشد، فعالیت دارد. هلیکوپترهای AgustaWestland در جهان حمل و نقل، به ویژه هلیکوپترهای متوسط، بزرگ و نظامی آنها بسیار مشهور است. دفتر مرکزی شرکت آگوستا وستلند نیز هم اکنون در رم ایتالیا واقع شده است.

هنگامی که این شرکت با لئوناردو ادغام شد، آنها 12 هزار و 500 کارمند را در استخدام خود داشتند. آنها در حال حاضر بیش از 46000 کارمند دارند که در سراسر جهان مشغول به کار هستند. چرا که لئوناردو شرکتی بسیار بزرگ است که حضور گسترده ی بین المللی نیز دارد. با این حال، اکثر کارمندان این شرکت در ایتالیا، ایالات متحده، انگلیس و لهستان مستقر هستند.

از آنجایی که شرکت آگوستا وستلند به بخشی از شرکت لئوناردو تبدیل شده است، مالک کنونی آن Giovanni De Gennaro رئیس فعلی لئوناردو است. او به همراه آلساندرو پروفومو، مدیرعامل این شرکت و تیمی از افراد با استعداد اداره این شرکت را بر عهده دارند. در حالی که پیش از ادغام آگوستا وستلند با لئوناردو، دانیل رومیتی مدیر عامل این شرکت محسوب می شد.

  • تاریخچه شرکت

این شرکت در سال 2000 تاسیس و در سال 2015 با لئوناردو ادغام شد. اگرچه در حال حاضر دیگر به عنوان یک شرکت مستقل در نظر گرفته نمی شود، اما اکنون جزئی از بخش ساخت هلیکوپترهای برند لئوناردو است.

همکاری بین آگوستا و وست لند وجود داشت که از سال 1981 آغاز شد، زمانی که این دو شرکت برای ایجاد صنایع هلیکوپتر اروپا با یکدیگر همکاری کردند. آنها این کار را با هدف ایجاد یک هلیکوپتر کارآمدتر انجام دادند.

در اوایل سال 1999 بود که ادغام بین GKN و Finmeccanica، آگوستا و وست لند را معرفی و مشهور کرد. اما در سال 2002، AgustaWestland تقریبا 1000 نیروی کار را تعدیل و کارخانه Weston-super-Mare را تعطیل کرد. دو سال بعد نیز، GKN سهم خود از این شرکت را به Finmeccanica فروخت.

با این وجود از سال 2005 به بعد، به نظر می رسید که AgustaWestland بهتر عمل کرده است، زیرا آنها توانستند قراردادی برای ساخت Marine One به دست آورند، هر چند این قرارداد لغو شد. در نهایت پس از گذشت یک دهه شرکت آگوستا وستلند با شرکت لئوناردو که در گذشته با نام Finmeccanica شناخته می شد ادغام گردید. در پایان سال 2012 نیز، این شرکت درآمدی معادل 4،243 میلیون یورو و درآمد عملیاتی 473 میلیون یورو داشت.

  • رویدادهای قابل توجه

شرکت آگوستا وستلند در طول فعالیت خود با رویدادهای بسیاری نیز مواجه بوده است. در این میان رسوایی بزرگی در سال 2013 رخ داد که دنیای AgustaWestland را لرزاند. هند در سال 2010 قراردادی را به منظور خرید 12 فروند بالگرد AW101 با این شرکت امضا کرد، در حالی که این قرارداد در سال 2013 هنگامی که مدیر عامل Finmeccanica ، جوزپه اورسی، دستگیر شد، مشخص گردید.

به این ترتیب تصمیماتی در خصوص لغو این قرارداد مبنی بر اینکه جزئی از یکی رشوه محسوب می شود، گرفته شد. در نهایت این توافق در سال 2014 به مبلغ 630 میلیون دلار آمریکا لغو گردید. هند نیز توانست پولی را که قبلاً به عنوان پیش پرداخت به شرکت آگوستا وستلند پرداخت کرده بود، پس بگیرد. پس از بروز این رسوایی و سایر مشکلات موجود در شرکت، AgustaWestland بسته و با لئونارد ادغام شد تا سرانجام به بخش تولید کننده هلیکوپتر آنها تبدیل شود.

  • تصادفات مرتبط با شرکت AgustaWestland

در طی فعالیت های این شرکت، چندین تصادف با هلیکوپترهای آگوستا وستلند رخ داده که اخیرترین آن مربوط به 4 ژوئیه سال 2019 است. این سانحه در اقیانوس اطلس در نزدیکی جزایر گرند کی باهاما اتفاق افتاد که در آن هر هفت سرنشین هلیکوپتر جان خود را از دست دادند که یکی از جانباختگان این حادثه فردی ثروتمند به نام کریس کلین بود.

تصادف اخیر دیگر در اکتبر سال 2018 رخ داد، که در این سانحه اندکی پس از برخاستن هلیکوپتر AW169 از استادیوم کینگ پاور لستر انگلستان، سقوط کرده و هر 5 سرنشین آن کشته شدند. گفته می شود علت این حادثه انحراف از مسیر به دلیل عدم کنترل بر روی دم هلیکوپتر بوده است.

  • سایر تولیدات AgustaWestland

آگوستا وستلند مسئولیت تحقیق و توسعه کلیه بالگردهای لئوناردو را بر عهده دارد، اما این تنها چیزی نیست که شرکت مادر آنها تولید می کند. لئوناردو به دلیل تولید محصولات نظامی باکیفیت و شناخته شده در سراسر جهان مشهور است.

آنها در زمینه ساخت تولیدات نیروی دریایی و الکترونیک، سیستم های الکترو نوری و مادون قرمز، شبکه و محاسبات، سیستم های دفاعی، پشتیبانی و ارتباطات جهانی فعالیت می کنند. آنها همچنین سیستم های ماهواره ای با کارایی بالا را طراحی کرده، که می توانند در بخش های دفاعی و غیرنظامی مورد استفاده قرار گیرند. این ابزار برای نظارت بر محیط زیست، ارتباطات از راه دور، نظارت بر اوضاع زمین و حتی در زمینه زیرساخت های فضایی مورد استفاده قرار می گیرد.

لئوناردو همچنین دارای بخش هایی است که  مشغول به ساخت و توسعه برخی موشک ها هستند. همچنین دارای سیستم های موشکی است که می تواند برای نبرد هوایی، برتری دریایی، درگیری در میدان جنگ و پدافند هوایی زمینی مورد استفاده قرار گیرد.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات