اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

انواع هلیکوپتر نیروی دریایی آمریکا

0 633

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

ایالات متحده به تنهایی نزدیک به 4000 نوع هواپیمای نظامی از جمله بمب افکن ها، جنگنده ها، آموزشی و البته بالگردها را در اختیار دارد. هلیکوپترهای نیروی دریایی بخش مهمی از ماموریت نیروی دریایی هستند. نیروی دریایی آمریکا چندین نوع بالگرد اصلی دارد که هریک از آنها نقش مهمی هم در زمان جنگ و هم در شرایط غیر جنگی کشور دارند.

  • تاریخچه هلیکوپترهای نیروی دریایی

واحد عملیاتی هلیکوپتر نیروی دریایی ایالات متحده در آوریل سال 1948 تشکیل شد و در سال 1965 با تولید انواع بالگرد بازسازی شد.

از آن زمان هلیکوپترهای نیروی دریایی در ماموریت های گوناگونی مانند جستجو و نجات مردم پس از وقایع مهم مانند سیل کمک می کنند و به این ترتیب نشان اثبات کردند که هم بالگردها و هم افرادی که آنها را اداره میکنند بسیار تطبیق پذیر هستند.

از سال 1940، هنگامی که ایگور سیکورسکی اولین بالگرد ایالات متحده را طراحی کرد و به پرواز درآورد، ارتش از آنها برای ماموریت های مختلفی استفاده کرده است. هلیکوپترهای نیروی دریایی قابل اعتماد هستند و می توانند سال ها به طور همزمان و بدون نیاز به بازنشستگی فعالیت کنند.

از این جهت تحقیق در مورد هلیکوپترها هرگز یک امر کسل کننده نبوده و در ادامه به بررسی انواع بالگرد برای کسانی که مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها هستند، می پردازیم.

تاریخچه هلیکوپترهای نیروی دریایی

  • هلیکوپتر Sikorsky SH-60 Seahawk

Sikorsky SH-60 Seahawk با داشتن موتورهای توربوشفت دوقلو، عضو خانواده Sikorsky S-70 است و تحت اصلاحات مهمی همچون روتور اصلی تاشو و دم به منظور كاهش ردپای آن در کشتی ها قرار گرفت.

بالگردی که معمولاً به عنوان Sea Hawk نامیده می شود، می تواند روی ناوشکن ها، کروزرها، کشتی های حمل کننده هواپیماهای آبی خاکی و ناوچه هایی با قابلیت هوایی مستقر شود. این هلیکوپتر نیروی دریایی می تواند در ماموریت هایی مانند جنگ ضد زیردریایی (ASW) ، ماموریت های جستجو و نجات (SAR) ، تخلیه پزشکی (MEDEVAC) و جنگ ضد سطحی (ASUW) شرکت کند.

Sea Hawk 64 فوت طول و 17 فوت ارتفاع دارد و وزن خالی 15200 پوند است. این هلیکوپتر نیروی دریایی ساخته شده است تا بیش از 207 مایل در ساعت کار کند و می تواند تا چهار عضو خدمه و پنج مسافر را در خود جای دهد. حداکثر وزن برخاستن آن 23000 پوند و مساحت دیسک آن 2262 فوت مربع است.

نیروی دریایی آمریکا استفاده از این بالگرد را از سال 1984 آغاز کرد. نسخه های بسیاری از این هواپیما در ایالات متحده و کشورهای دیگر از جمله اسپانیا، چین، انگلیس، تایلند، استرالیا، دانمارک وجود دارد.

هلیکوپتر Sikorsky SH-60 Seahawk

  • هلیکوپتر Super Stallion Sikorsky CH-53E

این هلیکوپتر با یک موتور اضافه، توسعه یافته مدل CH-53 Sea Stallion به منظور استفاده در نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا است. از بالگرد CH-53E  نیروی دریایی برای مین های دوربرد و مأموریت های ضد مین (AMCM) استفاده می شود.

در حال حاضر نسخه دیگری از این هواپیما در حال تولید است که دارای موتورهای جدید، کابین گسترده تر و تیغه های روتور جدید بوده که از مواد کامپوزیتی ساخته شده است.

CH-53E می تواند تا 30،000 پوند بار را حمل کند. دارای سرعت کروز 173 مایل در ساعت و برد 621 مایل است. این هلیکوپتر نیروی دریایی مجهز به کاوشگر سوخت گیری است و می تواند حداکثر سه مسلسل را در خود جای دهد. همچنین دارای سیستم دید در شب، مسلسل های بهبود یافته و تجهیزات تصویر برداری مادون قرمز است.

CH-53E یکی از دو بالگرد بزرگ در دنیای غرب بوده که دیگری MH-53E است. این هلیکوپتر نیروی دریایی توسط ایالات متحده و چین ساخته می شود و تقریباً 100 متر طول دارد. همچنین تقریباً 28 فوت ارتفاع داشته و سرعت آن در حدود 140 مایل در ساعت است. دارای قطر روتور 79 فوت، مساحت دیسک 4900 فوت مربع، و میزان بار 30،000 پوند داخلی و 36،000 پوند خارجی است.

Super Stallion Sikorsky CH-53E

  • هلیکوپتر HH / UH-1N Iroquois

این یکی از انواع بالگردهای نیروی دریایی است که بیشتر برای اهداف جستجو و نجات، ماموریت های ویژه دریایی و اهداف فرماندهی و کنترل استفاده می شود. از سال 1956، بیش از 16000 بالگرد نیروی دریایی در خانواده هواپیماهای H-1 تولید شده است.

HH-1N و UH-1N توسط نیروی دریایی استفاده می شود. برخی از کاربردهای دیگر آن شامل کنترل هوای رو به جلو، تخلیه تلفات پزشکی از میدان و ماموریت هایی شامل بازیابی پرسنل و هواپیماها از مناطق مختلف است.

این هلیکوپتر نیروی دریایی دارای دو موتور پرات و ویتنی T400-CP-400 توربوشافت است که هر کدام 1250 اسب بخار قدرت دارند. این هواپیما 57 فوت طول و 14 فوت ارتفاع دارد و حداکثر سرعت آن در حدود 204 مایل در ساعت است. این هواپیما می تواند خدمه ای بین چهار و حداکثر هشت سرباز را حمل کند.

این یک بالگرد حمل و نقل است که دارای برد 286 مایل و وزن خالی 6000 پوند است. آنها معمولاً هلیکوپترهای Huey نامیده می شوند و توسط نیروی دریایی بیشتر برای ماموریت های جستجو و نجات مستقر در ساحل استفاده می شوند.

HH / UH-1N Iroquois

  • هلیکوپتر TH-6B

TH-6B یک بالگرد تک موتوره است که مجهز به روتور دم، روتور اصلی اصلی و دنده فرود از نوع لغزنده است. این هلیکوپتر نیروی دریایی برای مدارس خلبانی آزمایشی نیروی دریایی بسیار مهم است چرا که برای آموزش در هنگام پرواز و همچنین ماموریت ها و تکنیک های آزمایش پرواز سیستم های عملکردی مورد استفاده قرار می گیرد.

این بالگرد نیروی دریایی توسط هواپیمایی مک دونل داگلاس ساخته شده و 30 فوت طول و 7 فوت ارتفاع دارند. TH-6B اولین بار در سال 1992 مستقر شد و می تواند دو عضو خدمه را در خود جای دهد. حداکثر وزن ناخالص آن 2500 پوند و حد پرواز آن بیش از 15000 پا است.

از آنجا که این هواپیما فقط برای اهداف آموزشی مورد استفاده قرار می گیرد، هیچ توانایی تسلیحاتی ندارد و از نظر اندازه نسبتاً به سایر بالگردهای نیروی دریایی کوچکتر است.

  • هلیکوپتر VH-60N Night Hawk

VH-60N یک بالگرد حمل و نقل اجرایی بوده و دارای موتورهای دوقلو است و برای پشتیبانی رئیس جمهور ایالات متحده در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این هلیکوپتر نیروی دریایی غالباً برای جستجو و نجات، ممنوعیت ورود مواد مخدر، جنگ ضد زیردریایی، بالابرهای حمل بار، جنگ ضد کشتی و عملیات ویژه استفاده می شود.

این هلیکوپتر نیروی دریایی در سال 1989 برای جایگزینی بالگرد VH-1N معرفی شد. این بالگرد 64 فوت طول و 16 فوت ارتفاع دارد و حداکثر وزن برخاستن آن 22000 پوند است. این بالگرد چهار عضو خدمه را در خود جای می دهد و در سراسر وزارت دفاع بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

VH-60N Night Hawk

  • هلیکوپتر MH-53E Sea Dragon

Sea Dragon برای اهداف مختلفی از جمله اقدامات متقابل ضد مین در هوا (AMCM) ، پشتیبانی از حمله و تحویل عمودی کشتی مورد استفاده قرار می گیرد. این هلیکوپتر نیروی دریایی برای انجام کار خود از انواع سیستمهای مختلفی از جمله رادار داپلر، رادیوهای UHF / VHF / HF ، GPS، شناسایی دوست یا دشمن (IFF) و قابلیت ارتباطات ایمن استفاده می کند.

دریای اژدها سنگین تر بوده و از ظرفیت سوخت بسیار بهتری نسبت به نسل قبلی خود برخوردار است و از سه موتور توربوشفت General Electric T64-GE-419 با قدرت 4750 اسب بخار استفاده می کند. این بالگرد نیروی دریایی دارای تقریباً 100 فوت طول، 28 فوت ارتفاع و حد پرواز 10،000 پا است و می تواند سه عضو خدمه و 55 سرباز یا 32،000 پوند بار را در خود جای دهد.

MH-53E Sea Dragon

  • هلیکوپتر TH-57 Sea Ranger

Sea Ranger به منظور اهداف مختلفی از جمله ماموریت های عکس برداری، تعقیب و گریز و همچنین آموزش پیشرفته برای خلبانان علاقمند به پرواز با بالگرد های دوار مورد استفاده قرار می گیرد. در حقیقت، در ایستگاه هوایی وایتینگ فیلد نیروی دریایی در میلتون، فلوریدا، این هلیکوپتر نیروی دریایی سالانه صدها دانشجوی خلبانی را آموزش می دهد.

مدل فعلی این بالگرد نیروی دریایی در اوایل دهه 1980 معرفی شد. این هلیکوپتر از یک موتور توربوفن آلیسون 250-C20BJ و بدنه 31 فوتی تشکیل شده است. 10 فوت ارتفاع دارد و حداکثر وزن برخاست آن 3200 پوند است و می تواند یک عضو خدمه و حداکثر چهار دانشجو را در خود جای دهد. قطر روتور آن کمی بیشتر از 35 فوت بوده و دارای سرعت کروز تقریبا 115 مایل در ساعت و حد پرواز 18.900 پا است.

TH-57 Sea Ranger

  • هلیکوپتر VH-3D Sea King

هلیکوپتر VH-3D Sea King یک هواپیما با موتور دوقلو است که بیشتر برای اهداف حمل و نقل اجرایی استفاده می شود. این هلیکوپتر می تواند در تمام شرایط آب و هوایی توسط نیروی دریایی اسکادران مورد استفاده قرار می گیرد.

این بالگرد نیروی دریایی در ابتدا به عنوان یک حامل حسگر ضد زیردریایی، توسط ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفت و در اواسط دهه 1970 جایگزین VH-3A شد و در حال حاضر در Stratford، کانکتیکات تولید می شود.

به تازگی نیز با VH-92A جایگزین شده و شامل ویژگی هایی از قبیل GPS ، TCAS، سیستم ناوبری خودمختار، قابلیت انجام عملیات شبانه روزی و سنسور ضبط اطلاعات پرواز است که برای زنده ماندن از تصادف ساخته شده است.

از ویژگی های هلیکوپتر نیروی دریایی Sea King می توان به ارتفاع 17 فوت و طول 73 فوت، حداکثر وزن برخاستن 21.500 فوت و دو موتور توربوشفت General Electric T58-GE-400B اشاره کرد. این بالگرد می تواند چهار نفر خدمه را در خود جای دهد.

VH-3D Sea King

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات