اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

معرفی شرکت MD Helicopter

0 245

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

شرکت ام دی هلیکوپتر دارای بالگردهای بسیار محبوبی در سراسر جهان است. این شرکت به سرعت پس از پیروزی در قرارداد AH 64-Apache در سال 1975، رشد بسیار زیادی داشت. هرچند، آن ها در طی این سال ها تغییرات زیادی را تجربه کردند، اما از سال 2005 دوباره مستقل شدند.

LLC یک شرکت سرمایه گذاری خصوصی است که از سال 2000 از صندوق های سرمایه گذاری وابسته، برای داشتن مالکیت و کمک به بازسازی بیش از 240 شرکت استفاده کرده اند. لین تیلتون مدیرعامل این شرکت است که پس از نمایش عملکرد تجاری، در سال 2005، شرکت ام دی هلیکوپتر را خریداری کرد. این شرکت در حال حاضر در آریزونا آمریکا مستقر است.

لین تیلتون یک تاجر آمریکایی است که در گذشته به عنوان یک بانکدار در سرمایه گذاری های گوناگون فعالیت می کرد. وی در مالکیت و بازسازی بیش از 240 شرکت نقش داشته است. همین امر باعث شد تا درآمدی در حدود 100 میلیارد دلار داشته باشد.

وی در حال حاضر مدیرعامل و رئیس شرکت MD Helicopter است. در اوایل سال 2011، او در مراسم جوایز افسانه های زنده به عنوان “کارآفرین حمل و نقل هوایی سال” انتخاب شد. وی به دلیل دریافت این جایزه و اینکه توانسته بود در تولیدات هلیکوپتری های MD نقش داشته باشند، بسیار خوشحال بود.

  • تاریخچه شرکت

بخش هواپیمایی شرکت Hughes Tool برای اولین بار در سال 1955 شروع به ساخت هلیکوپترهای سبک کرد که باعث شد آنها بتوانند Hughes 300 ، 269، 500 ، 530F و همچنین AH 64-Apache و OH-6 Cayuse را خلق کنند. در سال 1984، هیوز بخش هلیکوپترهای خود را به مک دونل داگلاس فروخت.

بوئینگ و مک دونل داگلاس در سال 1997 با هم ادغام شدند تا به شرکت بوئینگ تبدیل شوند. اما تنها دو سال بعد، بوئینگ خطوط هلیکوپترهای تجاری خود را به شرکت تابع RDM Holding فروخت. این فروش نه تنها شامل هلیکوپترهای MD 500، بلکه انواع آن را نیز شامل می شد. علاوه بر این، هواپیماهای NOTAR را نیز در این فروش به شرکت جدید واگذار کرد.

سپس شرکت تابع MD هلیکوپتر در سال 2005 خریداری شد. در واقع، لین تیلتون این شرکت را به عنوان یک شرکت مستقل، معروف به ام دی هلیکوپتر معرفی نمود و روی آن سرمایه گذاری کرد.

تاریخچه شرکت

  • عصر مدرن

امروزه، MD هلیکوپترها به واسطه ایجاد بالگردهای مورد استفاده در سراسر جهان، از شهرت فراوانی برخوردار هستند. در حال حاضر بیش از 2500 هلیکوپتر از این شرکت در سطح جهان در حال خدمت هستند. هلیکوپترهای آنها توسط نیروی ویژه ایالات متحده، نیروهای مسلح کره، نیروهای مسلح اردن، نیروی هوایی افغانستان و دیگر کشورها مورد استفاده قرار می گیرند.

شرکت ام دی هلیکوپتر نه تنها در طراحی بالگردها، بلکه روی جریان تولید محصول، بهبود فرآیند و بهبود سطح شیب بدنه نیز تمرکز دارد، به همین جهت توانسته پیشرفت قابل ملاحظه ای را در طراحی و فناوری هلیکوپترهای خود داشته باشد.

این شرکت علاوه بر ساخت و فروش انواع هلیکوپتر، افزایش چشمگیری در فروش قطعات یدکی نیز داشته است که از فروش آن سود بسیار زیادی بدست آورده اند. به طور کلی، شرکت ام دی هلیکوپتر معروف به تولید هواپیماهای بی خطر و همه کاره بوده که در تمام دنیا مورد علاقه مشتریان است.

عصر مدرن

  • رویدادهای قابل توجه

یکی از رویدادهای قابل توجه در سال 2019 که به مناسبت آن شرکت MD Helicopter جشن گرفت، فروش و تحویل بالگرد MD 530F به گروه بین المللی دفاع و هوافضا، LLC، مستقر در پنسیلوانیا بود.

یکی دیگر از رویدادهای اخیر این شرکت مربوط به 8 آوریل 2019 است. شرکت ام دی هلیکوپتر اعلام کرد تمام هلیکوپترهای نظامی که آنها به عنوان بخشی از قرارداد IDIQ خود تولید میکردند، اکنون تحت ارتش آمریکا تولید می شوند. این بدان معنی است که توسعه، صدور گواهینامه و حتی تولید آن ها ساده تر خواهد شد.

در تاریخ 5 مارس 2019، شرکت ام دی هلیکوپتر، بالگرد MD 969 Combat Attack خود را معرفی کرد. MD 969 بیانگر تکامل بالگردهای 900.902 است. این هلیکوپتر مسلح به منظور ارائه توانایی حمله های قابل توجه با وجود بسیار سبک بودن، طراحی شده است.

رویدادهای قابل توجه

  • محصولات شرکت MD Helicopter

به عنوان یک توسعه دهنده بالگرد، شرکت ام دی هلیکوپتر تنها به تولید و طراحی بالگرد می پردازد. آنها در حال حاضر هفت مدل هلیکوپتر دارند که همگی در دسترس هستند و کارایی های گوناگونی دارند. برخی از آنها برای مصارف نظامی ایده آل است، برخی دیگر توسط نیروی انتظامی استفاده می شود و بعضی از آنها مصارف عمومی دارند.

شرکت ام دی هلیکوپتر به دلیل استفاده از فناوری NOTAR نیز شناخته شده است. این فناوری ایمنی، عکس العمل سریع، بی سر و صدا بودن و مقاومت در برابر FOD را بدون آسیب های مکانیکی روتور ارائه می دهد. این فناوری به دلیل ایجاد ایمنی در هلیکوپترها، کاهش نویز، کاهش بار کاری خلبان و کاهش لرزش هواپیما، بسیار شناخته شده است و نتیجه نهایی آن یک پرواز ایمن تر، روان تر و راحت تر خواهد بود. 

محصولات شرکت MD Helicopter

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات