اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

شرکت هواپیمایی Bombardier

0 270

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

شرکت هواپیمایی Bombardier  در حال حاضر با داشتن بیش از 68000 کارمند، یکی از رهبران صنعت حمل و نقل محسوب می شود. آن ها نه تنها هواپیما، بلکه قطار نیز تولید می کنند و به دلیل داشتن تعهد خود به کیفیت و راحتی شناخته می شوند.  

دفتر مرکزی  شرکت بمباردیه در مونترال کانادا واقع شده است. این کمپانی هواپیمایی دارای 28 نمایندگی در سراسر جهان است که در پایان سال 2018 درآمدی معادل 16 میلیارد دلار داشته است.

به طور کلی شرکت هواپیمایی بمباردیه در طراحی، ساخت و پشتیبانی محصولات حمل و نقل هوایی فعالیت می کند. این گروه از کمپانی دارای 27000 کارمند است که وظایف آن ها در رابطه با تولید هواپیماهای تجاری، منطقه ای و آموزشی است.

  • تاریخچه شرکت هواپیمایی Bombardier

جوزف- آرمان بمباردی (Joseph-Armand Bombardier ) اولین اسنوموبیل خود را در سال 1935 تولید کرد، اما تا سال 1986 این شرکت هیچ گونه فعالیتی در رابطه با صنعت هوانوردی انجام نداد. در سال 1986 شرکت بمباردیه شروع به خریداری کمپانی های در حال ورشکستگی کرد و از این طریق به سود بسیار زیادی دست یافت.

در واقع این شرکت تا حد بسیار زیادی گسترش تجارت هواپیمای خود را از خرید برند هایی همچون Canadair، DeHavilland، Learjet و Shorts بدست آورد. بمباردیه با خرید Canadair و Learjet وارد بازار جت تجاری در جهان شد.

Canadair شرکتی بود که حق تولید یک جت تجاری نوآورانه را که توسط ویلیام لار، بنیانگذار Learjet طراحی شده بود، به دست آورد. ساخت موتورهایی با راندمان بالا که با نام تجاری Challenger 600 معرفی شد.

اما از آنجایی که کانادیر نتوانست از عهده تعهدات داده شده در رابطه با تولید Challenger در بیاید، در سال 1986 بمباردیه این شرکت دولتی را بدست آورد و با استفاده از طرح موتور چلنجر 600 به طراحی و ساخت جت های منطقه ای محبوب خود پرداخت.

پس از مدتی به لطف خریداری سایر شرکت های هواپیمایی، کمپانی بمباردیه توانست به سرعت به یک شرکت بزرگ هوافضا تبدیل شود. در ابتدا آن ها به منظور ساخت و تولید هواپیماهای کارآمد، تمرکز خود را بر روی ساده سازی قطعات مختلف هواپیما و همچنین تولید موتورهایی با مصرف سوخت کمتر گذاشتند.

  • عصر مدرن Bombardier

عصر مدرن Bombardier

در حال حاضر بیش از 3000 هواپیما از طریق شرکت هواپیمایی Bombardier  به فروش می رسد که به طور متوسط چهار میلیون مسافر را در هفته جابجا می کند. این شرکت هواپیمایی به لطف تعهد خود به کیفیت، نزدیک به یک قرن است که به تولید هواپیمای تجاری مشغول است و پروازهایی به بیش از 130 کشور جهان دارد.

در اواخر سال 2018 کمپانی بمباردیه برنامه آموزشی جت های تجاری خود را فروخت. این عمل منجر به کاهش هزاران شغل در این شرکت هواپیمایی شد، با این حال انتظار می رود که بمباردیه تولید محصولات هواپیماهای تجاری خود را افزایش دهد.

مطالب مرتبط

آن ها در حال حاضر دارای دو نوع جت تجاری هستند. یک جت با موتور توربوپراپ و پنج جت تجاری که در سه خانواده Learjet، Bombardier Challenger و خانواده Bombardier Global Express قرار می گیرند.

هواپیماهای تجاری تولید شده توسط بمباردیه، همگی با دقت طراحی شده اند و از مزیت هایی همچون شبکه جهانی مراکز خدماتی، امکانات آموزشی و امکانات تعمیرات اساسی بهره می برند. یک مرکز پاسخگویی اختصاصی مشتری نیز وجود دارد که به منظور پاسخگویی و پشتیبانی فوری برای هر گونه مشکل ایجاد شده است.

شرکت هواپیمایی بمباردیه در زمینه طراحی و تولید هواپیماهای منحصر به فرد، برای پاسخگویی به نیاز های خاص تخصص دارد. برخی از این هواپیماها شامل هواپیمای گشت دریایی، هواپیمای مدیوا، هواپیمای حمل و نقل و حتی هواپیماهای نظارتی است که توسط ارتش استفاده می شود.

همچنین این کمپانی هواپیمایی از یک گروه تولید جهانی حمل و نقل تشکیل شده است. این گروه دارای 63 سایت برای مهندسی و تولید است که در 27 کشور مختلف پخش شده اند. به لطف تمرکز بر روی سیستم های فرعی و قطارها، آنها قادر به استخدام بیش از 40600 کارمند در سراسر جهان و قادر به ایجاد راه حل هایی برای نیازهای شهری و تجهیزات و زیرساخت ها هستند.

  • رویداد های قابل توجه در رابطه با Bombardier

رویداد های قابل توجه در رابطه با Bombardier

در طی سال های گذشته شرکت هواپیمایی بمباردیه درگیر مسائل و بحث های جنجالی بوده است. یکی از بحث برانگیزترین مسائل مربوط به یارانه غیر قانونی بود که گفته میشود توسط دولت کانادا به این کمپانی هواپیمایی داده شده است.

جنجال دیگر در رابطه با فروش هواپیماهای سری C به خطوط هوایی دلتا است. این بحث از سال 2016 آغاز شد که در آن مطرح شده، شرکت بمباردیه هواپیماهای سری C خود را به شرکت دلتا فروخته است. این مساله از آن جهت اهمیت دارد که توسعه هواپیمای سری C سال هاست که به دلیل فروش آهسته و زیر قیمت عقب افتاده است.

  • سوانح مرتبط با شرکت هواپیمایی Bombardier

با وجود اینکه این شرکت به تولید هواپیماهای با کیفیت معروف بوده، اما در گذشته تصادفات هوایی در رابطه با هواپیماهای این کمپانی رخ داده است. در می 2019 یک جت تجاری Challenger 601 پس از پرواز از لاس وگاس از مسیر خارج شده و در نزدیکی مونکلوا در شمال مکزیک سقوط می کند. به گونه ای که هیچ یک از 10 مسافر و 3 خدمه آن جان سالم به در نبردند.

جت تجاری Challenger 601

همچنین دو تصادف پی در پی در ایران و نپال در سال 2018، باعث شد تا شرکت هواپیمایی بمباردیه در مرکز توجه قرار گیرد. این دو تصادف در کنار هم منجر به کشته شدن 82 نفر شد. هواپیمای سقوط کرده در ایران یک جت تجاری Challenger و هواپیمای سقوط کرده در نپال یک توربوپروپ Q400 بود.

با وجود سوانح ایجاد شده برای هواپیماهای این شرکت، باید گفت که به طور کلی کمپانی هواپیمایی بمباردیه از شهرت خوبی در تولید و ساخت هواپیمای با کیفیت برخوردار است. قطعا این شرکت نیز می بایست همانند سایر کمپانی های هواپیمایی پیشرو در صنعت هوانوردی همچون بوئینگ و ایرباس سعی کند، خطاها و اشتباهات خود را برطرف سازد تا بتواند همچنان در حمل و نقل هوایی حرفی برای گفتن داشته باشد.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات