اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

بهترین برش دهنده های کابل هواپیما

0 236

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

برای هر کاری ابزار مناسب آن وجود دارد، اما کدام ابزار بهترین است؟ این سوال برای خلبان، مکانیک و تمام افرادی که از ابزار استفاده می کنند، مطرح است. در این مقاله قصد داریم تا بهترین برش دهنده های کابل در صنعت هوانوردی که بدون سر و صدا کار می کنند، معرفی کنیم.

انتخاب بهترین دستگاه برش کابل هواپیما به کاری که می خواهید انجام دهید بستگی زیادی دارد. برش دهنده کابل در اشکال و اندازه های گوناگونی وجود دارد، از وسایل کوچک برای کارهای پیچیده گرفته تا گزینه های بزرگ که می توانند طناب های عظیم فولادی را از ببرند.

 • برش دهنده کابل هواپیما چیست؟

کابل هواپیما نوع متداول سیم کشی فلزی است. در واقع چند صد رشته سیم فلزی به هم بافته می شود به گونه ای که بتواند یک کابل مکانیکی بسیار بادوام ایجاد کند.

از یک طرف، بهترین انتخاب از میان گزینه های کابل کشی هواپیما امری بسیار حائز اهمیت است. از طرف دیگر، اگر شما به هر دلیلی نیاز به قطع آن سیم ها داشته باشید، ممکن است سیم چین های سنتی به اندازه کافی برای انجام کار قوی نباشند.

در اینجا است که برش دهنده های کابل هواپیما به طور اختصاصی وارد می شوند که وظیفه سنگین برش کابل های هواپیما را بر عهده دارند. علاوه بر این، آنها به طور معمول قادر به انجام این کار بدون پاره کردن و یا بریدن کابل مورد نظر هستند.

برش دهنده کابل هواپیما چیست؟

 • بهترین روش برای بریدن تمیز کابل های استیل چیست؟

پاسخ کوتاه به این سوال استفاده از بهترین برش دهنده کابل هواپیما است که کار خود را انجام دهد. پاسخ طولانی تر به این سوال، انتخاب صحیح ترین کاتر و اطمینان از استفاده از سیم چینی است که بدون ایجاد پارگی یا خوردگی، کابل را قطع کند.

حرکت خشن یا پوسیدگی می تواند باعث پارگی کابل و به نوبه خود باعث ایجاد لبه های خاردار شود. این امر می تواند یک خطر ایمنی و دردسری واقعی برای کارهایی باشد که نیاز به برش تمیز سیم کشی فلزی دارند.

یکی از مهمترین مواردی که باید در حین برش فولاد مورد توجه قرار گیرد، امکان قفل کردن ابزار مورد استفاده در محل بریدن است. چرا که نباید دهانه کاتر کابل هنگام برش در تمام نقاط حرکت کند. بنابراین بسیار مهم است که از برش دهنده کابل هواپیما که دارای قابلیت قفل شدن در محل است، استفاده شود. برخی از سیم چین ها با چرخاندن مهره یا دستگیره می توانند در جای خود قفل شوند.

علاوه بر این، شما می خواهید مطمئن شوید که دستگاه برش کابلی که خریداری کرده اید قادر به قطع کابل های فولادی است. به طور معمول گفته می شود سیم چین هایی که قادر به عبور از مواد گالوانیزه هستند، می توانند کابل هایی از جنس فولاد را قطع کنند.

بهترین روش برای بریدن تمیز کابل های استیل چیست؟

 • چرا به کاتر با کیفیت نیاز است؟

اگر در صنعت برق یا نجاری کار می کنید، به احتمال زیاد برای انجام برخی از وظایف اصلی کار خود نیاز به برش سیم یا کابل دارید. این امر در خصوص صنعت هوانوردی نیز صدق می کند. همانگونه که بیان شد در هواپیما تعداد زیادی کابل برای مصارف گوناگون به کار رفته، در نتیجه به برش دهنده مناسب کابل هواپیما نیز نیاز است.

علاوه بر این، گاهی لازم است سیم های برق موجود در هواپیما یا هر جای دیگری قطع شود که تمام سیم چین ها قادر به انجام این کار به روش ایمن نیستند. به این ترتیب، همیشه باید توضیحات مربوط به یک کاتر را بخوانید تا ببینید آیا برش دهنده مورد نظر برای کار شما مناسب است یا خیر.

به این ترتیب سیم چین هایی ساخته شده اند که مناسب برای بریدن مس و آلومینیوم هستند. همچنین برخی برش دهنده های کابل طراحی شده اند تا بتوانند فولاد را از بین ببرند. این کاتر ها دارای قدرت بیشتری در مقایسه با سایر سیم چین ها هستند. بنابراین توصیه می شود، حتما پیش از استفاده از یک برش دهنده کابل هواپیما در مورد ویژگی و کاربرد آن مطالعه کنید.

می توان گفت یکی دیگر از دلایل نیاز به کاتر با کیفیت برش های سریع و تمیز روی تمام سطوح فلزی است. این امر خصوصاً در مورد کابل هواپیما بسیار ضروری است. به همین دلیل، سیم چین مخصوص کابل هواپیما همواره باید در اختیار مهندسان باشد.

این واقعیت وجود دارد که برش دهنده های کابل هواپیما قادر به قطع مواد فلزی قوی با درجه دقت بیشتر نسبت به سایر گزینه های موجود هستند. در صورت نیاز به ایجاد برش های دقیق، به احتمال زیاد سیم چین های مخصوص کابل هواپیما مورد نیاز خواهد بود.

به این ترتیب، بنا به به تمام دلایل بیان شده، داشتن یک یا چند جفت برش دهنده کابل هواپیما ضروری است که بتواند سیم های مسی، آلومینیومی، فولادی و برقی را ببرند. در ادامه، بیایید نگاهی به بهترین کاترهای کابل هواپیما بیندازیم و ببینیم که هر یک برای چه کاری مناسب است.

چرا به کاتر با کیفیت نیاز است؟

 • برش دهنده کابل فلکو (Felco)

این برش دهنده کابل هواپیما در کشور سوئیس ساخته شده که لبه برشی بادوام را با یک پلاستیک بدون لغزش ترکیب کرده است. از این گذشته، به گونه ای طراحی شده که دارای قطعات قابل تعویض بوده که به راحتی تعویض و باعث افزایش طول عمر و دوام آن می شوند. همچنین دسته پلاستیک قسمت دسته بسیار ارگونومیک بوده و استفاده از آن را راحت و آسان می کند.

این برش دهنده کابل هواپیما قادر است تا سیم های کوچک و متوسط ​​با قطر 7 میلی متر را برش دهد. آرواره های مثلثی آن به گونه ای طراحی شده اند که کابل ها را بدون اینکه باعث فرسودگی یا خوردگی آن ها شود، برش دهد. آنها را می توان برای همه چیز از سیم های برقی گرفته تا کابل های ترمز استفاده کرد.

برش دهنده کابل فلکو (Felco)

 • برش دهنده کابل Klein Tools 63050

از این سیم چین هواپیما می توان برای برش آلومینیوم، مس و مواد مشابه استفاده کرد. این دستگاه ها قابلیت برش کابل هایی با ظرفیت 4/ آلومینیوم و 2/0 مس را دارند.

این برش دهنده های کابل هواپیما جزو سیم چین های باریک محسوب می شوند، از این رو برای کار در قسمت های کوچک و محدود ایده آل هستند. آنها به اندازه کافی باریک هستند که بتوانند در بیشتر جعبه های ابزار و کیسه های ابزار با سهولت جای گیرند.

Klein Tools 63050

 • برش دهنده کابل Channellock 910

یکی از مهمترین مواردی که هنگام نگاه کردن به انواع مختلف برش دهنده کابل هواپیما باید به آن توجه کنید، درج تیغه های فلزی است. اینها می توانند یک عامل تعیین کننده بسیار مهم در ارزیابی چگونگی محکم بودن تیغه ها و چگونگی بریدن آنها باشند.

در این سیم چین نیز تیغه های فلزی سخت شده آلیاژ M2 به کار رفته است. این امر باعث ایجاد یک جفت برش دهنده سیم می شود که قادر به برش در بیشتر طناب های سیمی و سطوح میله ای استیل خواهد بود. علاوه بر این، این برش دهنده کابل هواپیما دارای یک فنر دوبل و دسته های استیل با قدرت کشش زیاد است که هر دو به دوام بالای آن می افزایند.

Channellock 910

 • برش دهنده کابل Channellock 911

این سیم چین قادر به برش آلومینیوم 4/0 و همچنین مس 2/0 است. با این وجود، از آنها برای برش فولاد یا برای اهداف ACSR استفاده نمی شود. خود برش دهنده کابل از فولاد C1080 با کربن بالا ساخته شده که به همین جهت بسیار قوی و محکم است.

دستگیره های آن با ماده ای پوشانده شده اند که به جلوگیری از زنگ زدگی کمک می کند. علاوه بر این، لبه های برش به گونه ای دقیق طراحی شده اند تا از عملکرد برش اطمینان حاصل شود.

Channellock 911

 • برش دهنده کابل حرفه ای Park Tool CN-10

این برش دهنده کابل دارای دستگیره هایی است که از طریق هر دو روش کمپرس سرد و گرم ساخته شده، در نتیجه ابزار فوق العاده قوی محسوب می شود. همچنین با تمرکز روی تسهیل برش های تمیز و صاف، باعث شده این سیم چین نمونه دیگر از برش دهنده کابل هواپیما با دقت بالا باشد که در ذهن هر مهندسی خواهد ماند.

علاوه بر این، این سیم چین دارای یک پنجه داخلی است که می تواند بسیار مفید باشد. همچنین این برش دهنده کابل هواپیما دارای یک قفل است که به عملکرد بهتر آن کمک می کند. چرخاندن قفل در جهت عقربه های ساعت باعث بسته شدن آن و چرخش قفل در خلاف عقربه های ساعت باعث باز شدن سیم چین می شود.

Park Tool CN-10

 • برش دهنده کابل Muzata Stainless

این برش دهنده کابل هواپیما از جنس استیل ضد زنگ بوده و به اندازه ای قوی است که می تواند سیم های فولادی با قطر 32.5 را برش دهد. همچنین به اندازه ای قدرت دارد که می تواند اشیاء مانند مهر و موم کابل فولادی و همچنین نمونه هایی از سیم تک رشته ای مانند سیم نرده را نیز قطع کند.

این ویژگی ها باعث شده تا این سیم چین، آماده برای استفاده در کارهای مختلف باشد. علاوه بر ویژگی های بیان شده باید گفت که این برش دهنده کابل هواپیما دارای عملکردی بسیار دقیق است و به شما امکان می دهد برش هایی سریع و تمیز را روی سیم کشی های فولادی انجام دهید، بدون اینکه خوردگی یا سر و صدایی ایجاد شود.

بنابراین اگر به دنبال برش دهنده کابلی هستید که بتواند کابل های گالوانیزه یا روکش شده را به خوبی قطع کند، این یک انتخاب بسیار مناسب است.

Muzata Stainless

بهترین برش دهنده های کابل چنگکی ضامن دار

 •  برش دهنده کابل Southwire Heavy Duty Compact

این سیم چین ها بسیار بادوام بوده و به ترتیب قادر به بریدن سیم هایی از جنس مس و آلومینیوم با اندازه 750 و 1000 kcmil هستند. این برش دهنده کابل هواپیما به گونه ای طراحی شده است که پره های برش دهنده آن به راحتی قابل تعویض بوده و خود تیغه های فولادی آن به اندازه ای سخت شده اند که برای استفاده طولانی مدت مناسب باشند.

این سیم چین در دسته خود یک چنگک دارد که استفاده از آن را نسبت به گزینه های دیگر در این لیست راحت تر می کند. علاوه بر این، اهرم سریع رهاسازی به کار رفته در آن باز کردن تیغ ​​در حین استفاده را نیز راحت تر کرده است.

Southwire Heavy Duty Compact

 • برش دهنده کابل TMS

این کاتر برای محدوده برش 32 میلی متر استفاده می شود و می تواند به راحتی کابل های مسی و آلومینیومی را برش دهد. علاوه بر این، این مدل، ابزاری است که طبق استانداردهای برش کابل بسیار سبک است. این امر باعث می شود تا از سهولت بیشتری در کار نسبت به سایر سیم چین ها برخوردار باشد. اگرچه سبک وزن است، اما قادر بوده تا کابل های سنگین را قطع کند.

این برش دهنده کابل هواپیما همچنین دارای دسته های ضد لغزش می باشد که بریدن کابل ها را راحت می کند. گفته می شود، در حالی که دسته های آن از جنس لاستیک هستند، اما به اندازه کافی برای استفاده در سیم های برق زنده عایق بندی نشده اند.

برش دهنده کابل TMS

 • برش دهنده کابل BETOOLL

این یکی از آن دسته سیم چین هایی است که به طور خاص برای کابل های برق مناسب است. می توان از آن برای جدا کردن لایه های خارجی مجموعه های سیم کشی استفاده کرد. ساخت ساده این برش دهنده کابل هواپیما استفاده از آن را بسیار آسان و بی خطر کرده است.

تیغه آن از جنس استیل ضد زنگ بوده در حالی که دسته آن برای امنیت حداکثر و همچنین راحتی از نظر ارگونومیک طراحی شده است. این ابزار همچنین دارای یک درپوش محافظ شفاف است. این کاتر ها به طور خاص برای برش سیم های آلومینیومی و مسی و سطوح مشابه طراحی شده اند.

برش دهنده کابل BETOOLL

بهترین برش دهنده کابل های سنگین

 • برش دهنده کابل Muzata 18

این سیم چین کابل های سنگین از جنس استیل ضد زنگ سخت بوده و می توان از آن برای برش کابل های استیل ضد زنگ 1.4 و همچنین سیم هواپیمای گالوانیزه استفاده کرد. در خصوص قدرت برش می توان گفت که این مدل یکی از گزینه های قوی در لیست موجود است.

علاوه بر این، این ابزار دارای دهانه گرد و خمیده ای است که برای برش های سریع بسیار عالی عمل می کند. آرواره ها از جنس استیل کروم وانادیم ساخته شده و از این رو بسیار بادوام هستند.

این برش دهنده کابل هواپیما همچنین از دسته ارگونومیک استفاده می کند و استفاده از آن را نسبت به سایر سیم چین های هم اندازه اش راحت تر می کند. این استحکام و سهولت در استفاده، آن را به یکی از بهترین کاتر های کابل های سنگین در بازار تبدیل کرده است.

 • برش دهنده کابل Crescent H.K. Porter 28″

این مدل نمونه خوبی از برش دهنده کابل هواپیما است که برای اهداف بریدن طراحی شده اند و از این نظر عالی هستند. تیغه های آن برای برش سیم های 3/8 و 7/16 و کابل ACSR ساخته شده است. علاوه بر این، آنها می توانند مس و آلومینیوم را نیز به سهولت برش دهند.

این کاتر ها دارای یک دسته فولادی هستند و نمونه دیگری از برش دهنده کابل هواپیما که از دستگیره های لاستیکی استفاده می کنند. هر چند گفته می شود هرگز نباید از این سیم چین ها برای قطع سیم های زنده استفاده کرد.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات