اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

غذاهایی که هرگز نباید پیش از پرواز بخورید

0 134

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

شاید این موضوع را بسیاری از مسافران ندانند که غذایی که پیش از سفر هوایی می خورند، می تواند در میزان راحتی آن ها در حین پرواز تاثیر داشته باشد. در ادامه این مقاله به معرفی و بررسی غذاهایی که نباید قبل از سفر هوایی مصرف نمود، می پردازیم تا دیگر وحشتی از بهم خوردن معده، بوی دهان و سایر مشکلات نداشته باشید.

  • غذای سرخ شده یا فست فود

بسیاری از ما ممکن است پیش از پرواز و در هنگام انتظار، توسط انواع فست فود های موجود در فرودگاه وسوسه شویم. اما نکاتی در خصوص غذاهای سرخ شده یا فست فود وجود دارد که می بایست آن ها را بدانید. هضم غذا در 35000 پا برای بدن سخت تر است به خصوص اگر میزان چربی غذا بالا باشد.

بروز مشکل در گوارش و هضم چربی های اشباع شده باعث سوزش سر دل و ناراحتی معده خواهد شد. همچنین دانشمندان دریافتند که خوردن چربی اشباع شده می تواند جریان خون را کندتر سازد، که می تواند خطر ابتلا به ترومبوز ورید عمقی (DVT) را افزایش دهد.

  • مصرف نوشیدنی الکلی

درست است که نوشیدنی های الکلی یک غذا محسوب نمی شود اما مصرف آن ها می تواند روی بدن شما تاثیر گذار باشد. به همین دلیل بهتر است که پیش از پرواز از مصرف آن ها خودداری کنید. چرا که نوشیدنی های الکلی باعث کم آبی در بدن شما می شود.

همانطور که ممکن است بدانید، میزان رطوبت هوا در هواپیمای در حال پرواز بسیار پایین است و این امر باعث می شود تا بدن شما با کم آبی بیشتری مواجه شود. به همین دلیل مصرف نوشیدنی الکلی پیش از پرواز می تواند تاثیرات مخربی روی بدن شما در ارتفاعات داشته باشد.

  • سبزیجات مانند کلم

در هنگام پرواز کابین هواپیما تحت فشار قرار می گیرد و این بدان معناست که فشار هوای اطراف ما متفاوت با فشار هوا روی زمین است. به هنگام برخاستن هواپیما فشار در کابین کاهش می باید و باعث می شود هوای کابین حدود 30 درصد گسترش یابد.

این امر می تواند باعث بلع هوا و گازها به درون معده و روده کوچک و باعث بروز احساس ناراحتی و نفخ در معده و روده شما شود.  به همین جهت با دور ماندن از سبزیجاتی مانند کلم بروکلی، گل کلم و سایر سبزیجات حاوی گلبرگ که می تواند نفخ را افزایش دهد، این حالت را به حداقل برسانید.

  • نوشیدنی های گازدار

نوشیدنی های گازدار مانند نوشابه نیز از عوامل اصلی نفخ هستند. حباب هایی که در حال بلعیدن آنها هستید، مانند بادکنک های ریزی هستند که به معده شما می رسند، تصور کنید با تغییر فشار هوا چه اتفاقی برای معده و روده شما خواهد افتاد. بنابراین حتما سعی کنید پیش از پرواز از مصرف نوشیدنی گازدار خودداری کنید.

  • آدامس و آبنبات بدون قند

محصولات بدون قند ممکن است نعمت غذایی برای افراد دیابتی باشد، اما این مواد معمولاً حاوی شیرین کننده های مصنوعی هستند. متاسفانه، بدن انسان برای پردازش قندهای مصنوعی به خوبی طراحی نشده و این ماده می تواند باعث بروز نفخ و گاز در معده و روده شود.

اگر قصد ندارید کل پرواز را در سرویس بهداشتی بگذرانید، هنگام خرید آدامس و آبنبات به بدون قند بودن آن توجه کنید. هر چند بسیاری از محصولات دارای یک برچسب هشدار دهنده درباره این عوارض جانبی ناخوشایند هستند.

  • حبوبات

حبوبات نیز یکی دیگر از مواد غذایی هستند که می تواند سبب بروز نفخ و گاز در معده و روده شوند. بسیاری از انواع لوبیا و سایر حبوبات به طور طبیعی حاوی کربوهیدرات پیچیده ای هستند که به سختی هضم و گوارش پیدا می کنند.

بنابراین بهتر است از مصرف این ماده غذایی قبل از سفر هوایی اجتناب کنید. اما اگر خیلی تمایل به مصرف چنین ماده غذایی دارید، خیساندن آن ها در طول شب تا حد زیادی می تواند به از بین بردن کربوهیدرات مشکل ساز آن ها کمک کند.

  • سیر

این درست است که سیر باعث خوش طعم و لذیذ شدن بسیاری از غذاها می شود، اما مطمئناً بوی آن بر نفس و بدن شما می ماند. سیر حاوی ترکیبات گوگردی است که به جریان خون و ریه های شما جذب می شود. این بدان معناست که به معنای واقعی کلمه بوی سیر در بازدم شما وجود دارد حتی اگر دندان های خود را مسواک زده باشید. این بو می تواند برای سایر مسافران و افرادی که در کنار شما نشسته اند بسیار آزار دهنده باشد. بنابراین به خاطر همراهان خود می بایست از خوردن غذاهای حاوی سیر خودداری کنید.

  • آب، یخ، قهوه یا چای تهیه شده در هواپیما

این موضوع که در هنگام پرواز باید مایعات بنوشید تا کم آبی بدن شما جبران شود، امر بسیار مهمی است. اما بهتر است به جای گرفتن نوشیدنی رایگان از سبد نوشیدنی، خود آب به همراه داشته باشید. چرا که طبق آزمایشات صورت گرفته توسط EPA مشخص شده است که از هر هفت هواپیما یک مورد دارای مخزن آبی است که مطابق با استانداردهای فدرال نبوده و در واقع حاوی باکتری هایی مانند E. coli است.

اگرچه ممکن است مهمانداران از یک بطری بزرگ به شما آب دهند، اما این امر امکان پذیر است که این بطری دوباره با آب مخزن پر شود. قهوه و چای اغلب از همان مخزن آب تهیه می شوند که معمولاً به اندازه کافی گرم نمی شوند تا میکروب آن ها از بین برود. یخ ها نیز تهیه شده از آب مخزن هواپیما هستند. بنابراین بهتر است از مصرف آن ها اجتناب کنید.

به این ترتیب با رعایت چند نکته ساده و پرهیز از خوردن چند ماده غذایی می توانید سفری آسوده تر و راحت تر داشته باشید. 

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات