اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

رعایت بهداشت در فرودگاه

چگونه می توان از ابتلا به بیماری در فرودگاه، اجتناب کرد؟

0 231

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

آیا فرودگاه ها محیطی آلوده هستند؟ چگونه می توان از ابتلا به بیماری در فرودگاه، اجتناب کرد؟

مسافرت با هواپیما، یکی از بهترین و با کیفیت ترین سفرها را رقم می زند. به همین دلیل روزانه میلیون ها نفر، سفر های هوایی را برای گردش در نقاط مختلف جهان انتخاب می کنند. در این زمان، رعایت نکات بهداشتی، جدی تر و ضروری تر به نظر می رسد.

زمانی که بعنوان یک توریست به فرودگاه می روید، ظاهر شیک و تمیز آن حیرت شما را بر می انگیزد. شاید هیچگاه فکر نکنید که در معرض آلودگی قرار دارید و تماس با بعضی نقاط، حتی منجر به بیماری می شود. اما در واقع حجم زیادی از آلودگی ها در فضای فرودگاه، توسط مسافران جابجا می شود. شناخت بخش های آلوده، شما را به ضدعفونی کردن دست ها و سایر سطوح، بعد از تماس با آن محیط های آلوده وا می دارد.

  • سبد بررسی های امنیتی

این بخش در هر فرودگاه، جزو آلوده ترین و غیر بهداشتی ترین نقاط به حساب می رود. کنترل کیف و وسایل ضروری هر مسافر، با قرار گیری آنان در این سبد ها انجام می شود. آلودگی که هر مسافر قبل از ورود به فرودگاه به آن دچار می شود، در تماس مستقیم با سبد بررسی امنیتی قرار می گیرد. لذا عامل اصلی ویروس سرماخوردگی راینو، در انتقال آلودگی بواسطه تماس بدن با این سبدها منتقل می شود.

  • دستگاه چک-این لاین

دستگاه هوشمند (self Check-in)، مدیریت صف های بلند و وقت گیر امنیتی را بعهده دارد. استفاده از این تکنولوژی(بک لینک)، در فرودگاه های بین المللی و پیشرفته، آسودگی و رفاه بیشتری را برای مسافران بوجود آورده است. اما در عین حال، با کنترل وقت مسافر، انتقال انبوهی از باکتری ها را به بدن او نیز به عهده دارد. صفحه لمسی این دستگاه، به دلیل استفاده میلیون ها مسافر از آن، حتی دو برابر سیفون یک دستشویی در فرودگاه، آلوده تر است.

  • سایر نقاط

مطالب مرتبط

از محوطه اطراف صندوق های پول در فروشگاه های مستقر در فرودگاه، کانتر های بررسی گذرنامه یا پاسپورت، زمین بازی کودکان و حتی هوای سرتاسر فرودگاه، نباید غافل شوید. این نقاط نیز به علت در دسترس بودن برای تمام مسافران، محل تجمع باکتری ها هستند.

 

رعایت نکات بهداشتی در فرودگاه

از زمانی که به فرودگاه وارد می شوید و مقدمات سفر خود را می چینید، در تماس با محیط ها و ابزار های مختلف قرار می گیرد. حتی تماس شما با افراد ناشناس و غریبه نیز، منجر به انتقال آلودگی ها می شود و احتمال ابتلا به انواع بیماری ها را افزایش می دهد.

شما بعنوان یک توریست، نمی توانید از ایمنی و آسایش سفر با هواپیما به دلیل آلوده بودن محیط آن، صرف نظر کنید. لذا بهتر است با رعایت بهداشت در فرودگاه ، موانعی که بر سر ماجراجوهای شگفت انگیزتان وجود دارد، از سر راه بردارید.

  • شستشو و ضد عفونی

به عنوان یک مسافر رعایت بهداشت در فرودگاه، چه در زمان حضور در فرودگاه و چه در طول سفر، یک مایع ضدعفونی کننده دست و صورت، به همراه داشته باشید تا پس از عبور از مراحل مقدماتی فرودگاه، آن ها را تمیز کنید.

  • دستمال اضافی

یک دستمال تمیز و تازه، برای سرفه و عطسه به همراه داشته باشید. تا شما عامل اصلی انتقال ویروس نباشید.

 

اگرچه فرودگاه های پیشرفته و مدرن، بسیار تمیز و با ظاهری شیک جلوه می کنند، اما فریب نخورید. رعایت نکات بهداشتی، در عین استفاده از تمام امکانات و تکنولوژی های موجود در فرودگاه، سلامت بدن شما را در طول سفر تضمین می کند.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات