اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

کارکرد موکت در فرودگاه

آیا موکت های بکاررفته در کف، نظر شما را جلب کرده است؟

0 248

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

به پوشش کف فرودگاه توجه کرده اید؟ آیا موکت های بکاررفته در کف، نظر شما را جلب کرده است؟

انتخاب یک پوشش صحیح برای فرودگاه، طراحان را ملزم به استفاده از موکت کرده است. زمانی که شما بعنوان یک توریست، بموقع و قبل از پرواز در فرودگاه حاضر می شوید، فرصت بسیاری دارید تا به اطراف خود توجه کنید. وجود برخی تکنولوژی های جدید در فرودگاه، تنوع فرهنگ ها و انبوه جمعیت شما را متحیر می کند. اما در این بین یک عنصر ساده و روتین نیز وجود دارد که حضور آن در فرودگاه شما را شگفت زده خواهد کرد. موکت!

بر خلاف اذهان عمومی که متریال های سخت و قوی را برای استفاده در بخش کفپوش فرودگاه مناسب می دانند و عقیده دارند کفپوش انتخابی می بایست مقاومت لازم را در برابر رفت آمد مکرر توریست های چمدان به دست داشته باشد، طراحان فرودگاه، موکت را برای پوشش کف فرودگاه ها انتخاب کرده اند.

پوشش گسترده کف فرودگاه را بشناسید

همانطور که گفته شد، در نگاه اول شاید انتخاب موکت، بعنوان کفپوشی که مرتبا باید تمیز شود و همچنین راحتی حرکت و راه رفتن را نیز به همراه داشته باشد، اشتباه باشد. اما مسلما دلایل بسیاری در انتخاب آن وجود دارد که توانسته طراحان را به انتخاب آن، متقاعد سازد.

  • آرامش مسافران

اگر توجه کرده باشید اغلب حاشیه امن دروازه ها، موکت شده است. احساس آرامشی که این متریال به اغلب مسافران می دهد درست مانند زمانی است که در اتاق نشیمن منزل خود قدم می زنند. همانقدر نرم، راحت و منعطف. لذا اولین دلیل، تزریق حس آرامش به مسافران، قبل از پرواز و بلند شدن هواپیماست.

  • افزایش حس نشاط

ایجاد احساس امنیت و نشاط در مسافران، بطور مستقیم در اقتصاد فرودگاه تاثیر می گذارد. سه عامل اصلی نور طبیعی در فرودگاه، صندلی های راحت آن و کفپوش موکت، استرس را از مسافرانی که ترس از پرواز(بک لینک) دارند، می رباید. مسافرانی که استرس ندارند و احساس راحتی را در فرودگاه تجربه می کنند، با اشتیاق به فروشگاه های اطراف می روند، خرید می کنند و به این طریق، اقتصاد پایدار فرودگاه را زنده نگه می دارند. این درحالیست که مسافرانی که واهمه از پرواز دارند، گوشه ای می نشینند و ساعت ها با ترس خود سروکله می زنند.

  • یک طرح ماندگار

موکت بعنوان کفپوش ماندگار، در برخی فرودگاه ها بعنوان یک طرح محلی و ماندگار شناخته می شود. فرودگاه پرتلند، با تغییر چهره کفپوش ها و به بهانه از بین بردن صداهای مزاحم ناشی از راه رفتن، چند نیروی زبده را استخدام نمود تا با طرحی فاخر و زیبا، نماد محلی پورتلند را بسازند. شرکت معروف اس.ار.جی، با الهام از باند فرودگاه و اشکال هندسی دیگر، یک طرح انتزاعی را از نگاه ماموران کنترل برج از پرواز هواپیماها، در بستر رنگ فیروزه ای، ترسیم کردد.

 

اگرچه نگهداری و حفظ موکت، بعنوان عنصر اصلی کفپوش ها، کار آسانی نیست اما در فرودگاه این شما هستید که اهمیت دارید. فرودگاه ها برای مسافران خود ارزش قائل هستند و برای ایجاد احساسات مثبت و سرشار از آرامش، در آنان، تلاش می کنند.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات