اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

معرفی شرکت هواپیمایی بوئینگ

بوئینگ بزرگترین شرکت هواپیمایی در جهان و پیش رو در تولید هواپیماهای تجاری، نظامی، امنیتی و ارائه دهنده خدمات پشتیبانی پس از فروش است.

0 246

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

 

بوئینگ بزرگترین شرکت هواپیمایی در جهان و پیش رو در تولید هواپیماهای تجاری، نظامی، امنیتی و ارائه دهنده خدمات پشتیبانی پس از فروش است. کمپانی هواپیمایی بوئینگ از سال 1916 کار خود را آغاز کرد. در ابتدا این شرکت توسط یک صنعتگر به نام ویلیام بوئینگ تحت عنوان شرکت آمریکایی Aero Products تاسیس شد.

در ابتدا هواپیماهایی با نام B&W توسط این شرکت ساخته میشد تا هنگامی که در سال 1917 به طور رسمی نام آن به شرکت هواپیمایی به بوئینگ تغییر یافت.

پی از گذشت چند سال این شرکت شروع به خریداری و ادغام برخی دیگر از شرکت‌های هوانوردی و صنایع دفاعی کرد و به این ترتیب کار خود را در این زمینه توسعه داد. اما می توان گفت که نقطه عطف تمام همکاری ها، در سال 1997 رخ داد.

در این سال در پی خریداری و ادغام با شرکت مک‌دانل داگلاس، بوئینگ به بزرگترین شرکت هوافضای جهان تبدیل شد. در سال 2001 نیز دفتر مرکزی بوئینگ، از شهر سیاتل به شهر شیکاگو انتقال یافت. هم اکنون این کمپانی هواپیمایی به عنوان بزرگترین صادر کننده هواپیمایی آمریکا محسوب میشود.

 

حوزه فعالیت و عملکرد شرکت هواپیمایی بوئینگ

در حال حاضر بیش از 150 کشور در جهان، از هواپیماهای ساخته شده توسط شرکت هواپیمایی بوئینگ در خطوط هوایی خود استفاده می کنند. محصولات شرکت بوئینگ شامل هواپیماهای تجاری، نظامی، ماهواره ها، سلاح ها، سیستم های الکترونیکی و دفاعی، سیستم های پرتاب، سیستم های اطلاعاتی و ارتباطی پیشرفته و لجستیک است.

حوزه فعالیت و عملکرد شرکت هواپیمایی بوئینگ

بوئینگ همواره به رهبری و نوآوری در صنعت هوافضا شناخته می شود. این شرکت همچنان به منظور برطرف کردن نیاز مشتریان، به گسترش خط تولید و خدمات خود ادامه می دهد. همچنین به منظور بهبود خدمات، قابلیت های گسترده ای را در خود افزایش داده است.

استفاده از اعضای کارآمد تر و جدیدتر در خط تولید هواپیماهای تجاری و ساخت هواپیماهایی با طراحی بهتر و تکنولوژی پیشرفته تر همگی از توانایی های بالای شرکت هواپیمایی بوئینگ است. در سال های اخیر این شرکت سعی داشته است تا با استفاده از گزینه های جدید تامین مالی، محصولات با کیفیت تری را در اختیار مشتریان قرار دهد.

در حال حاضر بیش از 153000 نفر در نمایندگی های مختلف شرکت هواپیمایی بوئینگ در سراسر ایالات متحده آمریکا و بیش از 65 کشور دیگر مشغول به کار هستند. این کمپانی هواپیمایی دارای با استعداد ترین و مبتکر ترین نیروهای انسانی در زمینه تولید و ساخت هواپیما در سراسر جهان است.

شرکت هواپیمایی بوئینگ در پنج حوزه اصلی فعالیت دارد. حوزه هواپیماهای تجاری که همانطور که از نام آن مشخص است در زمینه ساخت و تولید هواپیمای تجاری فعالیت می کند. تولید هواپیماهای سری 7 همگی جزو آن محسوب میشوند. در حال حاضر 85 درصد هواپیماهای تجاری جهان متعلق به شرکت بوئینگ است.

بخش سیستم های دفاعی که شامل طراحی و پشتیبانی سیستم های دفاعی و ساخت و تولید انواع هلیکوپتر و جنگنده نظامی است. حوزه مهندسی و فناوری شرکت بوئینگ نیز در جهت طراحی و ساخت شاتل های فضایی و ایستگاه های فضایی فعالیت دارد.

همچنین دو واحد سرمایه گذاری به منظور فراهم کردن پشتوانه مالی و گروه خدمات به منظور ارائه هر چه بهتر خدمات زیر ساختی نیز در این شرکت وجود دارد که در ادامه توضیحات کامل تری در رابطه با این دو واحد داده می شود.

واحد مجزای دیگری نیز تحت عنوان خدمات جهانی بوئینگ، از سال 2017 کار خود را در این شرکت آغاز نمود. علاوه بر این، سازمان های عملکردی دیگری هم به منظور تمرکز روی برنامه های مدیریتی و مهندسی، توسعه و تکنولوژی، طراحی و امنیت، امور مالی و بهبود محصولات در کمپانی هواپیمایی بوئینگ فعالیت دارند.

 

هواپیماهای تجاری شرکت بوئینگ

بوئینگ برای چندین دهه تولید کننده برتر هواپیماهای تجاری در دنیا بوده است. امروزه این شرکت مجموعه هواپیماهای 737 ، 747 ، 767 ، 777 و 787 و بوئینگ Business Jet را تولید می کند. همچنین در تلاش است تا مدل های جدیدتری از هواپیماهای تجاری را با عنوان Boeing 787-10 Dreamliner ، 737 MAX و 777X به بازار عرضه کند.

هواپیماهای تجاری شرکت بوئینگ

 هم اکنون بیش از 10،000 فروند هواپیمای تجاری بوئینگ در سراسر جهان در حال خدمت هستند که این میزان تقریبا معادل نیمی از کل ناوگان های جهان است. همچنین این شرکت کامل ترین مجموعه هواپیماهای باری را ارائه می دهد. در حال حاضر حدود 90 درصد از محموله ها در سراسر دنیا توسط هواپیماهای باری بوئینگ حمل می شوند.

 

کاربرد بوئینگ در سازمان دفاع ، فضا و امنیت

دفاع ، فضا و امنیت (BDS) یک سازمان جهانی متنوع است که ارائه دهنده راه حل های پیشرو در زمینه طراحی، تولید، اصلاح، خدمات و پشتیبانی محصولات تجاری، نظامی، ماهواره ها، اکتشافات فضایی و سیستم های خودکار است.

این سازمان کمک می کند تا مشتریان از طریق نمونه های موجود در طیف گسترده بتوانند نیازهای خود را برطرف کنند. این نمونه کارها شامل هواپیماهای سوخت گیری هوایی KC-46، هواپیمای تجاری بوئینگ 767، هلیکوپتر AH-64 آپاچی،702 مجموعه ماهواره 702 و فضاپیمای CST-100 Starliner است.

کاربرد بوئینگ در سازمان دفاع ، فضا و امنیت

BDS یا همان سازمان دفاع، فضا و امنیت سعی دارد تا با استفاده از چشم انداز شرکت هواپیمایی بوئینگ باعث ایجاد نوآوری در صنعت هوانوردی شود. این سازمان به دنبال راهی است تا بتواند بهره مندی بهتر و بیشتری از پیشرفت های تکنولوژی و فناوری اطلاعات داشته باشد. همچنین سعی دارد به سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه توانمندی ها در زمینه ساخت هواپیماهای پیشرفته ادامه دهد.

 

خدمات جهانی بوئینگ

شرکت هواپیمایی بوئینگ با عنوان تولید کننده ای پیشرو در ساخت هواپیماهایی تجاری و نظامی پشتیبانی گسترده ای را از ناوگان هوایی در سراسر جهان انجام می دهد. این شرکت به ارائه کامل ترین و مقرون به صرفه ترین هواپیماها در تمام زمینه های تجاری و نظامی برای مشتریان خود پرداخته است.

با وجود مهندسی پیشرفته، آنالیزهای دیجیتالی و حمایت های آموزشی که در این شرکت وجود داشته، خدمات جهانی بوئینگ به یک پشتیبان بی نظیر به منظور تامین نیاز مشتریان در سراسر دنیا تبدیل شده است.

 

شرکت سرمایه گذاری بوئینگ

شرکت سرمایه گذاری بوئینگ (BCC) ارائه دهنده جهانی راه حل های تامین مالی برای مشتریان بوئینگ است. همکاری نزدیک BCC با سازندگان هواپیماهای تجاری، سازمان دفاع، فضا و امنیت ، این اطمینان را به مشتریان خود میدهد که از بودجه لازم برای خرید و تحویل محصولات بوئینگ برخوردار است. سرمایه مالی BCC در پایان سال 2016 در حدود 4.1 میلیارد دلار تخمین زده شد.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات