اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

پارک های دیدنی نیوزیلند

0 182

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

پارک های ملی نیوزلند جزو مناطق ویژه حفاظت شده تحت نظارت سازمان حفاظت از محیط زیست هستند. اصلی ترین زیبایی در مورد پارک های ملی نیوزلند این است که همه آنها از نظر فرهنگی دارای اهمیت بوده و برخی از آن ها حتی اهمیت تاریخی نیز دارند.

به عنوان مثال، پارک ملی ” تونگاریرو” به طور خاص در فهرست 28 میراث جهانی که دارای اهمیت فرهنگی و طبیعی هستند قرار گرفته است.

علاوه بر این، چهار پارک ملی در بخش جنوبی آن، Te Wahipounamu را تشکیل می دهند که از دیگر میراث های جهانی محسوب می شود. از طرفی، چهاردهمین پارک ملی نیوزلند با نام “پارک ملی Te Urewera ” در سال 2014 به طور رسمی به ثبت رسیده است.

پارک های ملی نیوزلند مقاصد گردشگری بسیار محبوبی هستند و عمدتاً برای “گردشگری و بازدید” مردم اداره می شوند. هر ساله، هزاران گردشگر بین المللی حداقل از یک یا چند پارک ملی در نیوزلند بازدید می کنند.

  •  پارک ملی آبل تاسمان (Abel Tasman)

پارک ملی آبل تاسمان واقع در انتهای شمالی جزیره جنوبی نیوزیلند است. محبوبیت این پارک بیشتر به دلیل مسیر ساحلی Abel Tasman است که دارای مساحت طولانی بوده و بین Wainui در شمال و Marahau در جنوب واقع شده که از چندین ساحل زیبا تشکیل شده است. قدم زدن در این ساحل یکی از بهترین تفریحات برای گردشگران محسوب می شود.

رودخانه اصلی در این منطقه با فک های نیوزلند شناخته می شود. همچنین انواع عظیمی از پنگوئن های آبی و دلفین نیز در آب های آن زندگی می کنند که به عنوان ذخیره دریایی جزیره تونگا محسوب می شوند و گردشگران زیادی را به این ناحیه جذب می کنند.

 پارک ملی آبل تاسمان (Abel Tasman)

  •  پارک ملی تنگاریرو (Tongariro)

پارک ملی تنگاریرو در مناطق مرکزی جزیره شمالی نیوزلند واقع شده و قدیمی ترین پارک ملی این کشور است. این پارک ملی به عنوان یکی از 28 مکان، در فهرست میراث جهانی یونسکو که از نظر فرهنگی و هم از نظر طبیعی دارای اهمیت بوده، به ثبت رسیده است.

پارک ملی تونگاریرو چهارمین پارک ملی تاسیس شده در کل جهان است. سه کوه آتشفشانی فعال Tongariro ، Ngauruhoe و Ruapehu در مرکز این پارک واقع شده اند. علاوه بر این، بسیاری از مکان مذهبی از جمله Ngauruhoe و Ruapehu نیز در این پارک قرار دارد که آن را به یکی از خاص ترین مناطق توریستی و گردشگری در نیوزلند تبدیل کرده است.

 پارک ملی تنگاریرو (Tongariro)

  • پارک ملی دریاچه نلسون (Nelson Lake)

پارک ملی دریاچه نلسون در جزیره جنوبی نیوزلند واقع شده و مساحتی معادل 1.020 کیلومتر مربع را در خود جای داده است. این پارک در سال 1956 تأسیس شده و در مرکز آن دو دریاچه بزرگ به نام های Rotoiti و Rotoroa قرار دارد. دریاچه هایی با آب بسیار زلال و نیلگون که هر گردشگری را برای قایق سواری وسوسه می کند.

پارک ملی دریاچه نلسون شامل بسیاری از رشته های کوهستانی زیبا مانند کوه رابرت و دامنه سنت آرناود و دره های نفس گیری مانند Sabine ، Travers ، D’Urville است. گردشگرانی که به اینجا می آیند، معمولاً به فعالیت هایی از قبیل ماهیگیری، کمپینگ و پیاده روی می پردازند. مانند سایر پارک های ملی، پارک ملی دریاچه نلسون نیز توسط سازمان حفاظت اداره می شود.

پارک ملی دریاچه نلسون (Nelson Lake)

  • پارک ملی Aoraki/Mout Cook

پارک ملی آئوراکی / مونت کوک در جزیره جنوبی جنوبی و در نزدیکی بلندترین قله کوه نیوزلند به نام Aoraki / Mount Cook واقع شده است. این پارک ملی فاصله بسیار اندکی از شهر تویزل و روستای آئوراکی/ مونت کوک دارد.

این منطقه به دلیل پوشش گیاهی و چشم انداز چشمگیر خود حفظ شده و در سال 1953 به ثبت رسیده است. علاوه بر این، دریاچه هایی که در دل کوهستان های این پارک قرار دارند، این مکان را به یکی از بکرترین مناطق گردشگری تبدیل کرده است.

پارک ملی Aoraki/Mout Cook

  • پارک ملی گذرگاه آرتور (Arthur’s Pass)

پارک ملی گذرگاه آرتور در سال 1929 تأسیس شد و در جزیره جنوبی نیوزلند واقع شده است. پارک گذرگاه آرتور نخستین پارک ملی در جزیره جنوبی و سومین پارک تاسیس شده در نیوزلند است.

بزرگراه ایالتی 72 نیوزلند در ارتفاع 920 متری بالاتر از سطح دریا از میان روستای گذرگاه آرتور و گذرگاه کوهستان در آلپ های جنوبی عبور می کند. عبور این بزرگراه از میان این پارک ملی جاذبه گردشگری آن را چندین برابر کرده است.

دیدنی

  • پارک ملی کوه Aspiring

پارک ملی کوه آسپرینگ در آلپ های جنوبی، درست در شمال پارک ملی فیوردلند و در غرب دریاچه واناکا قرار دارد. محل دقیق پارک بین اوتاگو و جنوب غربی واقع شده و بخشی از میراث جهانی Te Wahipounamu را تشکیل می دهد.

پارک ملی کوه اسپرینگ در سال 1964 تاسیس و بدین ترتیب به دهمین پارک ملی نیوزلند تبدیل شده است که تقریباً مساحت 3555 کیلومتر مربع در انتهای جنوب شرقی کوه های آلپ جنوبی را در برمی گیرد. این پارک به منظور، کوهنوردی و پیاده روی بسیار محبوب است.

آبشارهای خیره کننده ای که در دل کوه های این ناحیه واقع شده اند، هرساله گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به این منطقه زیبا جذب می کند.

پارک ملی کوه Aspiring

  • پارک ملی Kahurangi

پارک ملی Kahurangi در شمال غربی در جزیره جنوبی نیوزیلند قرار دارد و به خلیج گلدن در شمال بسیار نزدیک است. این پارک تقریباً مساحت 4520 کیلومتر مربع را پوشش می دهد و در سال 1996 به ثبت رسیده است.

پارک ملی کاهورانگی از پارک جنگلی شمال غربی نلسون شکل گرفته و در میان 13 پارک ملی نیوزلند رتبه دوم را دارد. این پارک به عنوان مرزی بین مناطق تاسمان و ساحل غربی در نظر گرفته شده و دشت های واقع شده در پارک کاهورنگی آن را به یکی از زیباترین مناطق گردشگری تبدیل کرده است.

پارک ملی Kahurangi

  • پارک ملی Te Urewera

پارک ملی Te Urewera در منطقه اورورا در جزیره شمالی نیوزلند و دقیقاً در شمال منطقه خلیج هاوک قرار دارد و در سال 1954 تاسیس شد. اما در واقع در سال 2014 به ثبت حقوقی رسید. این پارک تقریبا مساحتی معادل 2.127 کیلومتر مربع را پوشش می دهد و بزرگ ترین پارک در میان چهار پارک ملی واقع در جزیره شمالی است.

این پارک از جنگل های انبوهی تشکیل شده که می تواند مقصدی شگفت انگیز برای تمام گردشگرانی باشد که قصد دارند تا مدتی را در دل طبیعت و دور از هرگونه زندگی شهری بگذرانند.

پارک ملی Te Urewera

  • پارک ملی Paparoa

پارک ملی Paparoa در جزیره جنوبی در ساحل غربی نیوزیلند قرار دارد و وسعتی معادل 306 کیلومتر مربع داشته و در سال 1987 تاسیس شده است. این پارک در نزدیکی ساحل قله پاپاروآ گسترش یافته است.

صخره های آهکی که در کنار ساحل شکل گرفته زیبایی منحصر به فردی را به این منطقه بخشیده است. علاوه بر این، این پارک از غارهای زیادی تشکیل شده که غار Te Ananui در بین گردشگران محبوب ترین است و هر ساله تعداد زیادی گردشگر به منظور بازدید از این ساحل و غار زیبا به این منطقه سفر می کنند.

  • پارک ملی اگمونت (Egmont)

پارک ملی اگمونت در ساحل غربی جزیره شمالی، درست در جنوب نیو پلموت قرار دارد. این پارک به دلیل کوهی که آن را احاطه کرده و بر محیط آن تسلط دارد، نامگذاری شده است. این پارک در سال 1900 تأسیس و به دلیل آتشفشان خفته که به کوه تراناکی معروف است، بسیار محبوب است.

به این ترتیب، سفر به نیوزلند و بازدید از پارک های ملی این کشور، روح شما را شگفت زده خواهد کرد. این پارک های ملی به اندازه میراث طبیعی، حیات وحش، جنگل ها و سایر مناظر نیوزیلند بسیار ارزشمند بوده و یکی از مقاصد مهم گردشگری در این کشور محسوب می شوند.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات