اولین مجله اخبار و اطلاعات هوانوردی

بدترین صندلی های هواپیما

0 318

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

صندلی هواپیما همواره یکی از مهمترین عواملی بوده که در راحتی مسافران در هنگام سفر با هواپیما نقش داشته است. بنابراین نشستن روی یک صندلی بد می تواند باعث شود تا لحظه به لحظه سفر برای شما امری سخت و طاقت فرسا باشد.

اما چگونه می توان صندلی های نامناسب هواپیما را تشخیص داد؟ آیا به واقع صندلی بد در هواپیما وجود دارد؟ چه فاکتورهایی باعث میشود تا از دید ما یک صندلی هواپیما بد و نامناسب برای نشستن به نظر برسد؟ در ادامه به بررسی صندلی هایی در هواپیما می پردازیم که هر یک بنا به دلایلی می تواند باعث شود تا شما سفری نه چندان راحت و خوب را پشت سر بگذارید.

  • صندلی در قسمت پشتی هر بخش

صندلی های پشت یک بخش آنهایی که معمولاً درست جلوی سرویس بهداشتی هستند می تواند در طول سفر باعث ناراحتی شما شود. چرا که هم در مسیر رفت و آمد مسافران به سرویس بهداشتی قرار دارید که این امر به خصوص در هنگام شب بسیار اذیت کننده خواهد بود.

همچنین گاهی بوی نامطبوع سرویس بهداشتی مسافرانی را که روی این صندلی های می نشینند آزار می دهد. به همین جهت تا حد امکان سعی کنید از انتخاب این صندلی ها جلوگیری کنید.

صندلی در قسمت پشتی هر بخش

  • صندلی های ابتدایی و انتهایی هواپیما

می توان گفت صندلی هایی که در جلو هواپیما یا در انتهای هواپیما و نزدیک به دم قرار دارند برای همه نامناسب نیست. اما اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که به هنگام پرواز و تکان خوردن ممکن است حالتان بد شود، بهتر است روی این صندلی ها ننشینید.

چرا که قسمت نزدیک به دماغه و دم هواپیما به دلیل دور بودن از مرکز ثقل هواپیما، هنگام تلاطم های هوایی بیشتر دچار لرزش و تکان می شوند. به همین جهت مسافرانی که روی این صندلی ها می نشینند بیشتر تکان ها را حس می کنند و ممکن است بیشتر اذیت شوند.

  • صندلی نزدیک بوفه

صندلی های ردیف آخر که در نزدیکی بوفه هواپیما قرار دارند یکی دیگر از بدترین جاهایی است که در هواپیما وجود دارد. چرا که رفت و آمد مهمانداران و سر و صدای ناشی از فعالیت آنها در بوفه می تواند بسیار اذیت کننده باشد. به همین دلیل اگر به سر و صدا حساس هستند سعی کنید چنین صندلی هایی را انتخاب نکنید.

صندلی نزدیک بوفه

  • صندلی های کنار راهرو

صندلی های کنار راهرو شاید به ظاهر مناسب به نظر برسند به خصوص برای افراد قد بلندی که نیاز به جای پای بیشتری دارند. اما باید گفت که برخی گزارشات نشان داده که این صندلی ها سردتر هستند. به همین جهت اگر چنین صندلی هایی را جهت نشستن انتخاب می کنید، بهتر است لباس گرمتری به همراه داشته باشید.

علاوه براین، به دلیل رفت و آمد افراد در راهرو هواپیما می تواند برای شما مشکل ساز باشد چرا که به دلیل فضای کم راهرو ممکن است که با شما برخورد کنند.  

صندلی های کنار راهرو

  • صندلی کنار درب خروجی اصلی

از مشکلاتی که صندلی کنار درب خروجی دارد این است که این صندلی ها به دلیل بادی که از طریق درب هواپیما وارد می شود، سردتر خواهد بود. چرا که درب های هواپیما به اندازه ای عایق نیستند که جلوی ورود کامل هوا را بگیرند. همچنین این صندلی ها می تواند به هنگام خروج نیز کمی دردسر ساز باشند.

بنابراین اگر فردی هستید که به سرما حساسیت دارید بهتر است به هنگام سفر با هواپیما در انتخاب صندلی خود دقت کنید تا در طول پرواز مجبور نباشید سرمای ناشی از درب هواپیما را تحمل کنید.

صندلی کنار درب خروجی اصلی

  • صندلی های وسط

صندلی های وسط که در دو طرف آن مسافران دیگری نشسته اند می تواند کمی درد سر ساز و اذیت کننده باشد. چرا که هر بار برای استفاده از سرویس بهداشتی مجبور خواهید بود که بغل دستی خود را از صندلی بلند کنید. همچنین برای برخی از افراد نشستن در میان دو فرد دیگر خیلی خوشایند و راحت نیست.

  • صندلی شکسته

یکی از بدترین اتفاقاتی که می تواند به هنگام پرواز برای شما رخ دهد، نشستن روی یک صندلی شکسته است. صندلی که ممکن است پشتی آن با زاویه ای عجیب قرار گرفته باشد یا اهرم تغییر حالت آن شکسته و قابل کار کردن نباشد. در این صورت تمام برنامه ریزی های شما برای صندلیتان بی نتیجه خواهد ماند.  

بنابراین، برای اینکه از نشستن روی یک صندلی بد و نامناسب در هواپیما پرهیز کنید و بتوانید سفر خوب و راحتی را داشته باشید باید به چند نکته توجه کنید. اول اینکه سعی کنید صندلی را متناسب با شرایط فیزیکی و جسمی خود انتخاب کنید.

همانطور که توضیح داده شد اگر در پرواز دچار حالت تهوع می شوید از نشستن روی صندلی های نزدیک به دم هواپیما پرهیز کنید یا اگر قد بلند هستید سعی کنید صندلی را انتخاب کنید که جای پای بیشتری داشته باشد تا دچار پا یا زانو درد نشوید.

نکته دوم اینکه زمان پرواز خود را در نظر بگیرید. اگر در شب پرواز می کنید و عادت به استراحت و خوابیدن در هواپیما دارید، سعی کنید تا حد امکان جاهایی که رفت و آمد از کنار صندلی زیاد است را انتخاب نکنید. چرا که رفت و آمد و سر و صدا می تواند خواب شما را مختل کند و به این ترتیب نه تنها در طول پرواز بلکه بعد از آن نیز دچار سختی شوید.

در پایان باید گفت که مهمترین نکته برای جلوگیری از نشستن روی صندلی های نامناسب و بد هواپیما، انتخاب درست و به موقع صندلی در هنگام رزرو است. سعی کنید زمانی بلیط خود را رزرو کنید که گزینه های بیشتری برای انتخاب داشته باشید.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

مشترک شدن در خبرنامه ما
مشترک شدن در خبرنامه ما
برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ، اینجا ثبت نام کنید.
در هر زمان می توانید مشترک شوید
نظرات